UGC یا محتوای تولید شده توسط کاربر، می‌تواند در بازاریابی محتوا بسیار موثر باشد. اگر تیم بازاریابی شما با این مفهوم تازه کار است، در اینجا نگاهی به مزایای UGC در بازاریابی محتوا و چند تاکتیک برای تولید آن در شرکت خواهیم داشت.

UGC در بازاریابی محتوا

جدا از به دست آوردن محتوای اضافی که نام تجاری شما می‌تواند از آن استفاده کند، UGC دارای مزایای فراوانی است. این مزایا را با هم بررسی می‌کنیم.

UGC در بازاریابی محتوا

قرار دادن محصولات در برابر مشتریان جدید

سازندگان محتوا، تصاویر، ویدیوها یا توصیفات متمرکز بر برند را با مخاطبان خود به اشتراک می‌گذارند. در نتیجه محصول شما به گروه جدیدی از مشتریان بالقوه معرفی می‌شود. طبق گفته Insider Intelligence، تحقیقات نشان می‌دهد که ۷۰ درصد از نسل Z و ۶۸ درصد از نسل هزاره برای کشف محصولات جدید به محتوای UGC، به‌ویژه ویدیوها، تکیه می‌کنند.

افزایش فروش

UGC یک کمپین دهان به دهان امروزی است. وقتی سازندگان برندی را تایید می‌کنند، دنبال‌کنندگان آن‌ها به آن توجه می‌کنند. از آنجایی که دوستی محصولی را پیشنهاد کرده است، مشتریان بالقوه بیشتر آن را خریداری می‌کنند. طبق گفته Insider Intelligence، تحقیقات از این امر پشتیبانی می‌کند، زیرا 64٪ از Gen Z و 57٪ از هزاره‌ها از توصیه‌های خرید سازندگان آنلاین مورد اعتماد خود پیروی می‌کنند.

مخاطبان اجتماعی خود را گسترش دهید

همانطور که محتوای UGC به اشتراک گذاشته می‌شود، احتمالاً شاهد افزایش تعداد دنبال کنندگان برند خود خواهید بود. کمپین UGC به عنوان مقدمه‌ای بین مشتریان بالقوه و برند شما عمل می‌کند. اگرچه ممکن است به فروش فوری منجر نشود، این “اولین جلسه” را برای تیم بازاریابی شما ایجاد می‌کند تا محصولات را به دنبال کنندگان جدید تبلیغ کنند.

۳ ایده کمپین UGC که هر برندی می تواند از آن استفاده کند

اکنون که با مزایای UGC در بازاریابی محتوا آشنا شده‌اید، چگونه آن را دریافت می‌کنید؟ چگونه سازندگان محتوا را برای ایجاد و اشتراک گذاری محتوای خاص برند تشویق می‌کنید؟ پاسخ ساده این است: شما آن را بخواهید. با کمی برنامه ریزی قبلی، می‌توانید یک کمپین UGC ایجاد کنید که الهام بخش سازندگان باشد تا محصول شما را از نظر اجتماعی تأیید کنند. در اینجا ایده‌های کمپین وجود دارد:

مسابقات

یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای درخواست UGC از طریق مسابقه است. در اصل، شما از فالوورها می‌خواهید در ازای فرصتی برای برنده شدن یک جایزه، محتوا ایجاد و به اشتراک بگذارند. برای اجرای مسابقه UGC، حتما:

یک هشتگ مخصوص کمپین ایجاد کنید که همه از آن استفاده کنند.
شرکت در مسابقه را آسان کنید، مانند اینکه از شرکت کنندگان بخواهید شرکت شما را تگ کنند و از هشتگ کمپین استفاده کنند.
توضیح دهید که جایزه با برند چیست و چگونه اهدا می‌شود.

یک عکس به رویداد بعدی خود اضافه کنید

هنگامی که میزبان یک رویداد هستید، یک تصویر مشخص آماده اضافه کنید. می‌توانید با یک طاق بالون ساده یا یک دیوار چمنی – یا هر دو برای عکس ایجاد کنید. میزبانی یک رویداد کار زیادی می‌طلبد و کمپین‌های UGC معمولاً یک امتیاز برای هدف کلی رویداد هستند.
یک کمپین UGC که با یک رویداد مرتبط به برندها می‌شود تا از یک کمپین UGC در محیطی کنترل‌شده‌تر استفاده کنند. اکثر کمپین‌های UGC اعتماد بسیاری به دنبال کنندگان و استفاده از آنها برای ایجاد و اشتراک گذاری محتوا در برند شما دارند. در این شرایط، خلاقانه‌تری بر برند می‌گذارد نه خالق. UGC یکسان به نظر می‌رسد، اما همچنان راه خوبی برای افزایش مصرف از برند است.

یک کمپین در حال انجام را در نظر بگیرید

به دنبال ایجاد یک جریان ثابت از UGC هستید؟ یک کمپین در حال انجام را در نظر بگیرید. یک هشتگ مارک دار انتخاب کنید و از مشتریان بخواهید عکس های محصول خود را در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این مفهوم برای مغازه‌های آجر و ملات که می‌توانند تابلوهایی را به فروشگاه‌های خود اضافه کنند، با رسیدهایشان به خریداران یادآوری چاپی بدهند و این ایده را در رسانه‌های اجتماعی تبلیغ کنند، بهترین کار را دارد.

UGC یک راه عالی برای برندها برای فعال کردن فالوورهای خود و جمع آوری محتوای خاص برند است. در طول کمپین، برند شما به افراد جدیدی معرفی می شود که می تواند آگاهی و فروش برند را افزایش دهد. برای شروع، برخی از ایده های کمپین UGC ذکر شده در بالا را امتحان کنید.

اگر برند شما برای استراتژی بازاریابی محتوای خود به کمک کمی نیاز دارد، ContentMarketing.com می تواند کمک کند. می‌توانید برای کار با مترجمان آزاد یا استفاده از خدمات تولید محتوای کاملاً مدیریت‌شده ما، به شبکه استعدادها ضربه بزنید. درباره راه حل های محتوای ما بیشتر بیاموزید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *