آیا شما هم درگیر پیدا کردن ایده برای تولید محتوا هستید؟ تقریبا تمام نویسندگان دچار چنین مشکلی هستند. بسیاری از وبلاگ نویسان برای یافتن ایده‌های پست وبلاگ برای جذب مخاطب خود تلاش می‌کنند. حتی وبلاگ نویسان با تجربه‌تر به طور مرتب با این موضوع روبرو می‌شوند. در این راهنما، راه‌های سریع و آسان برای ایجاد بهترین ایده های محتوایی را به شما نشان خواهیم داد. این راهنما به شما کمک می‌کند تا به طور مداوم محتوای مفیدی ایجاد کنید که ترافیک جستجوی بیشتری را برای شما به ارمغان می‌آورد.

بهترین ایده های محتوایی

چه به تازگی وبلاگی را راه اندازی کرده باشید و چه مدتی است که وبلاگ نویسی می‌کنید، باید بدانید که همه ایده‌های محتوایی برابر نیستند. به علاوه، ارائه مقالات جدید به تلاش، زمان و منابع نیاز دارد. در اینجا چند قانون ساده وجود دارد که باید هنگام انتخاب ایده پست وبلاگ در نظر بگیرید.

بهترین ایده های محتوایی

۱. ارتباط موضوعی

ایده‌های محتوایی که انتخاب می‌کنید باید با موضوع اصلی حوزه یا صنعت شما مرتبط باشد. به عنوان مثال، اگر یک وبلاگ گردشگری دارید، شروع به نوشتن مقاله در مورد مراقبت از حیوانات خانگی منطقی نیست. انتخاب موضوعات مرتبط با جایگاه وبلاگ به شما کمک می‌کند تا قدرت موضوعی ایجاد کنید. این بدان معناست که موتورهای جستجو شما را به عنوان یک متخصص در جایگاه خود در نظر می‌گیرند که می‌تواند رتبه بندی خوبی برای شما به ارمغان آورد.

۲- حجم جستجو / علاقه مخاطب

نکته مهم دیگری که در انتخاب ایده‌های محتوایی باید در نظر بگیرید، علاقه مخاطب‌هاست. برای انجام این کار، ابتدا باید مخاطبان هدف وبلاگ خود را بشناسید. آنها چه کسانی هستند و به دنبال چه نوع محتوایی هستند؟ در مرحله بعد، باید ببینید آیا حجم جستجو برای موضوعی که می‌خواهید در مورد آن بنویسید وجود دارد یا خیر. حجم جستجو میانگین تعداد جستجوهای آن کلمه کلیدی در موتورهای جستجوی برتر است.

۳- رقابت در رتبه بندی جستجو

یک جستجوی سریع در گوگل برای یافتن بهترین ایده های محتوایی می‌تواند به شما نشان دهد که رقبای شما در مورد آن موضوع چه چیزی نوشته‌اند. این مسئله به شما کمک می‌کند تا ببینید آنها در مقالات خود به چه اطلاعاتی پرداخته‌اند. پس از آن، می‌توانید برای ایجاد محتوای جامع‌تر و پیشی گرفتن از رقبای خود، براساس آن یک محتوای عالی بسازید. همانطور که گفته شد، بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می‌توان به راحتی صدها ایده پست برای بلاگ را در عرض چند دقیقه پیدا کرد.

راه های سریع و آسان برای ایجاد ایده های پست وبلاگ

چندین ابزار آنلاین وجود دارد که می‌تواند به شما در ایجاد سریع ایده‌های محتوایی بلاگ کمک کند. برخی از آنها غیررایگان هستند، اما بسیاری از آنها به صورت رایگان در دسترس هستند. بیایید به سه ابزار عالی و جدید برای ایجاد ایده‌های پست وبلاگ نگاه کنیم.

۱- Keyword Generator (کاملا رایگان)

ابزار Keyword Generator

Keyword Generator یک ابزار رایگان برای تحقیق کلمات کلیدی است که در WPBeginner ساخته شده است. این ابزار این امکان را به شما می‌دهد تا تحقیقات عمیق کلمات کلیدی را انجام دهید تا ده‌ها ایده محتوایی وبلاگ را برای نوشتن پیدا کنید. به سادگی یک موضوع یا کلمه کلیدی را که می‌خواهید روی آن کار کنید وارد کرده و روی دکمه “Analyze” کلیک کنید. سپس این ابزار بیش از 300 ایده برای کلمه کلیدی جدید از گوگل ایجاد می‌کند که می‌توان آنها را مرور یا به عنوان یک فایل CSV دانلود کرد.

نتیجه کلمات کلیدی

این ایده ها را می‌توان بر اساس موارد زیر مرتب کرد:

الفبایی – کلمات کلیدی مرتبطی که افراد به ترتیب حروف الفبا در گوگل جستجو می‌کنند.
حروف اضافه – کلمات کلیدی مرتبط که شامل حروف اضافه مانند for، near، is، to و غیره است.
سؤالات – موضوعات مرتبط با عبارات کلیدی که به عنوان سؤال سازماندهی شده‌اند.
برای مشاهده بهترین ایده های محتوایی سازمان‌دهی‌شده به‌عنوان یک نمودار موجودیت موضوعی SEO، به سادگی روی دکمه «نمایش نمودار» در هر بخش کلیک کنید. همچنین می‌توانید فایل SVG نمودار را در کلیپ بورد خود کپی کنید.

نمودار محتوایی

شما می‌توانید چندین ایده مقاله را در یک پست وبلاگ ترکیب کنید یا چند قطعه محتوا ایجاد کنید تا در یک دوره زمانی خاص در مورد یک موضوع بنویسید.

۲- Semrush (جستجوی تفصیلی)

Semrush یکی از بهترین ابزارهای سئو در بازار است. در واقع جامع‌ترین مجموعه از موتورهای جستجو و ابزارهای بازاریابی رسانه اجتماعی را ارائه می‌دهد.

توجه: Semrush یک حساب رایگان محدود ارائه می‌دهد که برای مبتدیان گزینه خوبیست و می‌توان بصورت رایگان از آن بهره برد.

Semrush شامل دو ابزار است که هر دو برای ایجاد ایده‌های محتوایی عالی عمل می‌کنند. اکنون نگاهی به هر دوی آنها خواهیم داشت.

۱- ابزار تحقیق موضوعی

این ابزار به شما امکان می‌دهد یک موضوع یا کلمه کلیدی را وارد کرده و Semrush ایده‌های محتوایی پیرامون آن موضوع تولید می‌کند.

ابزار تحقیقی سمراش

نتایج به شما موضوعات مرتبط را به عنوان کارت نشان می‌دهد که می‌توانید برای گسترش و مشاهده تمام ایده‌های محتوای آن موضوع کلیک کنید. همچنین حجم جستجوی موضوع فرعی، رتبه بندی آسان آن (سطح دشواری) و کارایی موضوع را خواهید دید. کارایی موضوع با در نظر گرفتن حجم جستجو و سطح دشواری محاسبه می‌شود.

سوالات موضوعی

برای هر موضوع فرعی، نتایج را به عنوان سرفصل مقاله خواهید دید. برای مشاهده مقاله در وبسایت رقیب می‌توانید روی هر عنوان کلیک کنید. این امر به شما ایده خوبی از اطلاعاتی می‌دهد که باید در پست وبلاگ خود پوشش دهید. در کنار سرفصل‌ها، سؤالاتی را مشاهده می‌کنید که معمولاً توسط کاربران درباره آن موضوع فرعی می‌پرسند. می‌توانید سؤالی را برای پاسخ در مقاله خود انتخاب کرده یا چندین سؤال را برای ایجاد یک پست وبلاگ جامع‌تر ترکیب کنید.

۲- ابزار جادویی کلمه کلیدی

ابزار جادویی کلمه کلیدی یک ابزار قدرتمند تحقیق کلمات کلیدی است که در ابزار Semrush تعبیه شده است. این ابزار به شما امکان می‌دهد به سادگی یک کلمه کلیدی یا موضوعی را وارد کنید تا کلمات کلیدی مرتبط را با حجم زیادی از داده‌های مفید پیدا کنید.

ابزار جادویی

از اینجا می‌توانید نتایج را براساس سؤالات گسترده و عبارت دقیق یا مطابقت‌های مرتبط مرتب کنید. در کنار هر کلمه کلیدی، Semrush حجم جستجو، سختی کلمه کلیدی، هزینه هر کلیک یا CPC (برای تبلیغات پرداخت به ازای کلیک) و موارد دیگر را به شما نشان می‌دهد. همچنین می‌توانید روی یک کلمه کلیدی کلیک کنید تا اطلاعات دقیق‌تری درباره آن، از جمله قصد بازدیدکنندگانی که این کلمه کلیدی را جستجو می‌کنند، مشاهده کنید. به عنوان مثال، کاربران ممکن است فقط به دنبال محتوای اطلاعاتی باشند، یا ممکن است به دنبال خرید یک محصول باشند (قصد معامله).

بررسی کیوردها

۳- ایجاد کننده ایده پست وبلاگ (رایگان)

ایجاد ایده پست

Blog Post Idea Generator ابزار رایگانی است که برای پیدا کردن بهترین ایده های محتوایی به ما کمک می‌کند. به سادگی موضوع اصلی خود یا یک اسم مرتبط را در قسمت جستجو وارد کرده و روی دکمه «Get ideas» کلیک کنید. سپس مولد لیستی از ایده‌های پست وبلاگ ایجاد می‌کند که می‌توانید در مورد آنها بنویسید.

وارد کردن موضوع

می‌توانید ایده‌هایی را که می‌خواهید روی آنها کار کنید کپی کرده و لیست خود را ایجاد کنید. سپس، می‌توانید سرفصل‌های وبلاگ را سفارشی کرده و ایده‌ها را به تنهایی اصلاح کنید.

جمع بندی نهایی

ما برای تولید محتوای بهتر و حرفه‌ای نیازمند بهترین ایده های محتوایی هستیم. این همان مشکل همیشگی تولیدکنندگان محتواست که با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. به همین منظور اینجاییم تا این مشکل را برطرف کرده و با کمک ابزارهایی به شما کمک کنیم تا بهترین‌ها را تولید کنید و ترافیک سایت خود را افزایش دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *