ایده‌های عالی پست اینستاگرام باید برند شما را تبلیغ کند، فالوورهای شما را درگیر کرده و موجب اشتراک‌گذاری با دیگران شود. اینستاگرام هنوز یکی از داغ‌ترین نقاط آنلاین برای ارتباط با مشتریان است البته اگر ایده‌های خوبی برای پست‌های اینستاگرام خود داشته باشید. در این مقاله به کمک شما آمدیم تا ۲۰ ایده پست‌گذاری در اینستاگرام را با هم بررسی کنیم. شما هم با دقت همگی را بررسی کنید تا نتایج خوبی حاصل شود.

ایده پست‌گذاری در اینستاگرام

۹۰ درصد از کاربران اینستاگرام می‌گویند که حداقل یک کسب و کار را دنبال می‌کنند، به این معنی که برندها فرصتی برای برقراری ارتباط در تقویت روابط با مشتریان فعلی و برانگیختن علاقه مشتریان بالقوه دارند. از آنجایی که کاربران بزرگسال اینستاگرام نزدیک به ۳۰ دقیقه در روز در این پلتفرم هستند، باید پست‌های خلاقانه اینستاگرام را برای جلب توجه فالوورهای خود ایجاد کنید در نتیجه باید کاملا خلاق بود تا بتوانیم بهترین پست‌ها را بسازیم. ۲۰ ایده‌ای که برایتان درنظر گرفتیم فوق‌العاده بوده و می‌توانید هر کدام را تست کنید.

ایده پست‌گذاری در اینستاگرام

۱- با Reels واقعی شوید

هر چند وقت یکبار، ایده خوبی است که چهره (یا چهره‌های) پشت برند را نشان دهید. با Reels می‌توانید تکه‌هایی از زندگی روزمره، علایق، اهداف و هر واقعیت سرگرم‌کننده‌ای درباره خود یا تیمتان را نشان دهید. هر بار که هجوم فالوورهای جدید دریافت می‌کنید، این نوع پست را امتحان کنید. این کار فرصتی است که به مخاطبان جدید اجازه دهید شما را بطور کامل و واقعی بشناسند و در عین حال به دنبال کنندگان قدیمی نیز خود را یادآوری کنید.

با Reels واقعی شوید

۲- یک هدیه بدهید

نمایش یک محصول یا خدمات با هدایا یک راه عالی برای افزایش تعامل در اینستاگرام شما است. با دعوت از کاربران برای تگ کردن دوستان، به اشتراک گذاشتن پست و فالو کردن صفحه شما، می‌توانید در مورد پیشنهادات خود هیجان ایجاد کرده و با هزینه بسیار کم به مخاطبان جدیدی دست پیدا کنید. از نظر ایده‌های محتوای اینستاگرام، این یکی بازگشت سرمایه عالی را به همراه دارد.

یک هدیه بدهید

۳- ایجاد محتوای برند برای روابط

اینستاگرام یک ویژگی مشارکت محتوای برند دارد که به سازندگان کمک می‌کند تا پست‌های محتوای برند را در فید خود تقویت کنند. با ایجاد روابط با سازندگان و همکاری در ایده پست‌گذاری در اینستاگرام، می‌توانید به محصولات و خدمات خود توجه بیشتری داشته باشید. مراقب ویژگی جدیدی از اینستاگرام باشید که به برندها اجازه می‌دهد از داده‌ها و فیلترها برای یافتن بهترین سازندگان در کمپین‌های آینده استفاده کنند.

ایجاد محتوای برند برای روابط

۴- اشتراک گذاری میم‌ها

با به اشتراک گذاشتن میم‌های مرتبط که می‌دانید با مخاطبان شما ارتباط برقرار می‌کنند، نام تجاری خود را مردمی‌تر کنید. اگر این کار به خوبی انجام شود، میم‌ها می‌توانند آگاهی از برند را افزایش داده و تعامل مشتری را تقویت کنند. با برقراری ارتباط با مخاطبان در سطح احساسی، شما معتبرتر به نظر می‌رسید. سعی کنید آنها را بامزه، به موقع و قابل ارتباط نگه دارید.

اشتراک گذاری میم‌ها

۵- به سوالات پاسخ دهید

از بخش نظرات اینستاگرام خود برای این پست خلاقانه استفاده کنید. سازندگان در اینستاگرام اکنون می‌توانند با حلقه دیگری به نظرات مربوط به حلقه‌های خود پاسخ دهند. گاهی اوقات کلمات عدالت را برآورده نمی‌کنند. با پاسخ‌های Reel، می‌توانید ایده «نمایش بده، نگو» را به سطح دیگری ببرید. یافته‌های ما نشان می‌دهد که حلقه‌ها با افراد و صدا عملکرد بهتری دارند، بنابراین هنگام ایجاد پاسخ خود این را در نظر داشته باشید. گاهی لازم است پاسخ خود را جامع و در قالب وویس ارسال کنید.

به سوالات پاسخ دهید

۶- یک تاریخ ذخیره ارسال کنید

اگر قرار است رویدادی را به صورت زنده یا حضوری در اینستاگرام میزبانی کنید، باید یک تاریخ مشخص را با فالوورها هماهنگ کنید. از آنجایی که استوری‌ها زودگذر هستند، ایجاد پست‌ها چیزی را برای فالوورها ایجاد می‌کند که اگر زمان رویداد از ذهنشان خارج شد، به آن بازگردند. آنها همچنین می‌توانند در صورت نیاز به پست‌های ذخیره‌شده خود اضافه کنند، که این مزیت اضافه‌کردن شما را به الگوریتم دارد.

تعیین تاریخ و زمان مشخص

۷- اسطوره های صنعت خود را بررسی کنید

این روزها اطلاعات زیادی در اینترنت وجود دارد. اما، به عنوان یک صاحب کسب و کار، احتمالاً در زمینه خود متخصص هستید. با پستی که رکورد را درست می‌کند، برخی از ابهامات رایجی که ممکن است مخاطبان داشته باشند را از بین ببرید. به عنوان مثال، شرکت مراقبت از پوست Paula’s Choice، سه تصور غلط رایج در مورد مرطوب کننده را تجزیه و تحلیل می‌کند. رهبری آنها را بر عهده بگیرید و روی چند ابهام مهم در یک زمان تمرکز کنید.

اسطوره های صنعت خود را بررسی کنید

۸- پست های چند ورقه ای ایجاد کنید

آیا می‌دانستید پست‌های ورقه‌ای اینستاگرام به طور متوسط ۱.۴ برابر بیشتر از پست‌های معمولی در اینستاگرام افراد را درگیر می‌کنند؟ با پست‌های ورقه‌ای اینستاگرام، می‌توانید چندین عکس یا ویدیو را به اشتراک بگذارید. کاربران فقط باید انگشت خود را به چپ بکشند تا همه آنها را مشاهده کنند. از آنجایی که می‌توانید حداکثر ۱۰ تصویر را به اشتراک بگذارید.

پست های چند ورقه ای ایجاد کنید

۹- گواهینامه ها را به اشتراک بگذارید

اغلب مردم قبل از خرج کردن پولی که به سختی در کسب و کار شما به دست آورده‌اند، مدرک اجتماعی می‌خواهند. این بدان معناست که آنها اغلب به بررسی‌های آنلاین، وب‌سایت‌های دیگر و حتی بخش نظرات شما مراجعه می‌کنند تا ببینند دیگران چه می‌گویند. یکی از راه‌های پیشروی در بازی و ارائه مدارک اجتماعی در جلو و مرکز، اشتراک‌گذاری توصیفات در پست‌های خود است. این کار به ایجاد اعتماد در بین مخاطبان شما کمک می‌کند. فقط با توصیفات زیاده روی نکنید.

۱۰- یک اینفلوئنسر را در حال استفاده از محصول خود نشان دهید

نوع دیگری از ایده پست‌گذاری در اینستاگرام که می‌توانید با مخاطبان به اشتراک بگذارید، تأیید تأثیرگذاران یا اینفلوئنسرها است. این نوع مشارکت‌ها می‌توانند مخاطبان جدیدی را به برند شما جذب کرده و نشان دهند که یک چهره قابل اعتماد محصول شما را تضمین می‌کند. مثلا اگر عملکرد تیم اسباب‌چی را مشاهده کنید، از بازیگران و افراد سرشناس استفاده می‌کنند تا نوع فعالیت خود را بخوبی نشان دهند.

اینفلوئنسر را در حال استفاده از محصول

۱۱- از مخاطبان خود سوال بپرسید

اگر می‌خواهید مخاطبان با محتوای شما درگیر شوند و حتی با یکدیگر درگیر شوند، در یکی از پست‌های اینستاگرام خود سوالی را مطرح کنید. یا همیشه در کپشن سوالی بپرسید. به عنوان مثال، BetterHelp، یک شرکت درمان مجازی، از کاربران پرسید: «یک توصیه‌ای که هرگز فراموش نخواهید کرد، چیست؟». این سؤال به کاربران فرصتی برای تأمل و تعامل و همچنین فرصتی برای یادگیری از ایده‌های جمع‌سپاری می‌دهد. از این نوع سوالات همچنین می‌توان برای شنیدن درباره نوع محصولات، خدمات یا محتوای رویدادهایی که مخاطبان شما می‌خواهند ببینند، استفاده کرد. در واقع با به چالش کشیدن ذهن مخاطب می‌توان موارد زیادی را دریافت کرد.

۱۲- آموزش دهید

چه چیزی بهتر از نشان دادن محصولتان است؟ آموزش استفاده از محصول! ارسال آموزش برای مشتریان فعلی و بالقوه ارزش ایجاد می‌کند. به روش‌هایی فکر کنید که می‌توانید نکات و ترفندهایی را به اشتراک بگذارید تا بتوانند از محصولاتی که کسب و کار شما ارائه می‌دهد بیشترین بهره را ببرند. آموزش همیشه بهترین ایده پست‌گذاری در اینستاگرام و هر جای دیگریست. فراموش نکنید!

آموزش دهید

۱۳- پشت صحنه را نشان دهید

در حالی که محصولات و خدمات شما ممکن است ظاهر خوبی را حفظ کنند، گاهی لازم است واقعیت پشت پرده را نیز به نمایش بگذاریم. گاهی دیسیپلین خاص خود را رها کنید و اجازه دهید مخاطبانتان ببینند پشت صحنه چه اتفاقی می‌افتد. این برند شما را انسانی می‌کند و به آنها اجازه می‌دهد تا افراد پشت آن را و افرادی که در آن فعالیت دارند را بشناسند.

۱۴- قبل و بعد را نمایش دهید

خلاقیت برند خود را با یک عکس قبل و بعد مانند تغییر دکوراسیون اتاق خواب نشان دهید. اگر خدماتی را به مشتریان ارائه می‌دهید، این فرصت عالی برای نشان دادن آنچه که وارد زندگی مردم می‌کنید، است. قبل و بعد نیز اثبات محکمی از توانایی کسب و کار شما را ارائه می‌دهد.

۱۵- یک روند را دنبال کنید

برای خود یک روند مشخصی داشته باشید. منظور اصلا درجا زدن نیست! منظور نوع فعالیتی است که شما را به یک برند تبدیل کند و همه با مشاهده پست‌های شما درهرجایی متوجه شوند که کار کارِ شماست! اینگونه سرشناس خواهید شد.

۱۶- محتوای تولید شده توسط کاربر را به اشتراک بگذارید

به مخاطبان اجازه دهید بدانند که دوست دارید محصول خود را در تصاویر آن‌ها ببینید. با ایجاد هشتگ و درخواست از کاربران برای تگ کردن شما در پست‌های خود، می‌توانید نحوه مشاهده محصول شما و استفاده دیگران از آن را در پیج خود مثلا در قالب استوری به اشتراک بگذارید. فقط به کاربران اطلاع دهید که تصاویر آنها را به اشتراک می‌گذارید و به آن‌ها ارزش و اعتبار قائل می‌شوید.

۱۷- اشتباهات خود را به اشتراک بگذارید

احتمالاً تا به حال از اینکه به شما بگوییم برند خود را انسانی کنید، خسته شده‌اید، اما مردم واقعاً دوست دارند شمای واقعی را بشناسند! این خود یکی از مهم‌ترین ایده پست‌گذاری در اینستاگرام است. یکی از راه‌های انجام این کار نشان دادن اشتباهاتی است که در طول مسیر کسب و کار یا به طور کلی در زندگی مرتکب شده‌اید. با این کار تجربه خود را گفته و ممکن است کمک کنید تا دیگران از اشتباهات مشابه شما جلوگیری کنند.

۱۸- به دنبال ورودی خلاق باشید

دفعه بعد که تیم شما یک جلسه طوفان فکری داشت، آن را به اینستاگرام ببرید! به عنوان مثال، فوجی فیلم از مخاطبان خواسته تا در انتخاب یک قاب تخصصی برای یکی از چاپ‌هایشان کمک کنند. هیچ کس بیشتر از خود مشتریان شما نمی‌داند که آن‌ها چه می‌خواهند.

۱۹- عکس عملیاتی را به اشتراک بگذارید

با نشان دادن آنچه در پشت عکس‌های براق نهفته است، رمز و راز محصولات و خدمات خود را آشکار کنید. با یک عکس عملیاتی، می‌توانید مخاطبان را به این فرآیند دعوت کنید تا ببینید خلاقیت‌های شما چگونه ساخته می‌شوند. مثلا نحوه ساخت محصولی که ارائه می‌دهید را نشان دهید. محصول شما یک غذای لذیذ است! نحوه درست کردنش را جلوی دوربین به کاربران خود نمایش دهید. با گزینه‌هایی برای افزایش سرعت یا کاهش سرعت ویدیو، می‌توانید برای پویاتر کردن تصاویر و ویدیوها اقدام کنید.

۲۰- یک سال خود را مرور کنید

گاهی اوقات مکث کردن و تأمل در گذشته خوب است. با اشتراک‌گذاری یک پست مرور بر گذشته، می‌توانید نشان دهید که کسب و کارتان در مدت زمان کوتاهی چقدر پیشرفت کرده است. شما کاملاً این اجازه را دارید که به دستاوردهای خود ببالید. هر زمان که کسب‌وکار شما نقطه عطفی را جشن می‌گیرد، نگاهی به گذشته بیندازید و قدم‌ها یا حرکت‌های بزرگی را که برای رسیدن به آن انجام داده‌اید بررسی کنید. این مدل پست‌ها حس خوبی به مخاطب شما منتقل کرده و او را شیفته شما خواهد ساخت.

ایده پست‌گذاری در اینستاگرام

اینستاگرام با هدف یک شبکه اجتماعی روی کار آمد اما آنقدر رشد کرد که امروزه به یک بستر عالی برای کسب و کارها تبدیل شده. به همن علت اگر بدانید که چگونه با آن رفتار کرده و پست‌های خود را چگونه قرار دهید کاملا امکان فروش بیشتر برایتان فراهم خواهد شد. فقط کافیست ایده پست‌گذاری در اینستاگرام را بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *