یکی از مهم‌ترین امور در تولید محتوا این است که یک محتوای متفاوت داشته باشیم در واقع محتوای ما نباید کپی یا داپلیکیت باشد. حال سوال این است که چه محتوایی محتوای کپی محسوب می‌شود؟ محتوای تکراری یا duplicate به محتوایی گویند که حداقل یکبار و یا بیشتر مشابه آن در صفحات مختلف یک سایت تکرار شده باشد. البته به عبارتی می‌توانیم بگوییم که، اگر شما در سایت‌تان محتواهایی داشته باشید که دقیقا و یا به صورت خیلی مشابه در صفحات مختلف سایت‌تان تکرار شده‌اند، شما در دام محتوای تکراری یا duplicate content افتاده‌اید و باید برای حذف صفحات تکراری از سایت‌تان دست به کار شوید.

محتوای کپی

محتوای تکراری یا محتوای کپی یا همان duplicate content یکی از مشکلات بزرگی است که اکثر مدیران سایت و وبمسترها خواسته یا ناخواسته ممکن است با آن روبه رو شوند. از آن جا که سئو و تولید محتوا دو یار جدانشدنی هستند، محتوای تکراری هم می‌تواند یکی از اشتباهات تکراری و رایج تولید محتوا و همچنین سئو باشد پس یک مدیر محتوای حرفه‌ای باید از این موضوع آگاه باشد و آن را برطرف سازد. برای جلوگیری از محتوای کپی، می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید.

ایجاد محتوای اصیل

به جای کپی کردن محتوای دیگران، سعی کنید محتوای خود را ایجاد کنید و به روزرسانی‌های منظم در زمینه موضوعی خاص ارائه دهید.

محتوای کپی 

اگر نیاز به استفاده از منابع دیگر دارید، مطمئن شوید که این منابع قابل اعتماد هستند و ارجاع مناسب به آن‌ها داده شود.

استفاده از مجوزهای مالکیت معنوی

در صورتی که قصد استفاده از محتوای دیگران را دارید، مطمئن شوید که اجازه صاحبان اصلی را به دست آورید و از مجوزهای مربوطه استفاده کنید.

استفاده از ابزارهای تشخیص دزدی

ابزارهایی مانند نرم‌افزارهای تشخیص دزدی محتوا می‌توانند به شما کمک کنند تا محتوای خود را بررسی کرده و از کپی شدن آن جلوگیری کنید.

ارتباط با وکیل یا کارشناسان حقوقی

در صورت لزوم، بهتر است با وکیل یا کارشناسان حقوقی مشورت کنید تا راه‌های حقوقی موثر برای محافظت از محتوای خود را بشناسید و عمل کنید.

جمع بندی

با روش هایی که در این مقاله ذکر کردیم میتوانید یک محتوای اصیل و با ارزش برای کسب و کار خود تهیه و ارائه دهید. همچنین با رعایت این امور و بهره گیری از آنها می‌توانید از محتوای کپی شده جلوگیری کرده و محتوای اصیل و با ارزشی ارائه دهید چرا که این امر باعث ممتاز بودین و متفاوت شدن سایت و یا برند شما و همچنین متمایز شدن آن از سایر همکاران خواهد شد، موفق و موید باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *