وقتی پلتفرم رسانه اجتماعی جدید Meta Threads در 5 ژوئیه 2023 راه اندازی شد، هیچ کس انتظار نداشت 10 میلیون ثبت نام در هفت ساعت انجام شود. Threads با ارائه چیزی که بسیاری آن را جایگزینی برای توییتر می‌دانند، تا پنجمین روز خود 100 میلیون کاربر جمع آوری کرده بود. امروزه Threads در بیش از 100 کشور در دسترس است و تعداد بیشتری در حال تعلیق هستند. برای بازاریاب‌هایی که وظیفه دارند پتانسیل Threads را برای تبلیغ برند خود بررسی کنند، در اینجا برخی از نکات مهم درباره تردز در بازاریابی محتوایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

تردز در بازاریابی محتوایی

Threads چیست؟

تردز در بازاریابی محتوایی
Threads که توسط تیم اینستاگرام در Meta ساخته شده برای کاربرانی طراحی شده است که به دنبال اشتراک‌گذاری متنی و پیوستن به مکالمات عمومی هستند. کاربران می‌توانند دوستان و سازندگان را دنبال کرده و با آنها ارتباط برقرار کنند، همچنین پست‌های Threads را می‌توان در استوری‌های اینستاگرام کاربران یا سایر پلتفرم‌ها به‌عنوان پیوند به اشتراک گذاشت. کاربران تردز می‌توانند:

مانند اینستاگرام، Threads ویژگی‌های دسترسی، مانند توضیحات تصویر ایجاد شده توسط هوش مصنوعی و پشتیبانی از صفحه‌خوان را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، متا اعلام کرده که دستورالعمل‌های جامعه اینستاگرام را در مورد محتوا و تعاملات اجرا می‌کند، با سرمایه‌گذاری 16 میلیارد دلاری در تیم‌ها و فناوری‌ها از سال 2016 برای محافظت از کاربران و تمرکز بر «پیشبرد تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌های یکپارچگی پیشرو در صنعت ما برای محافظت از جامعه. ” تمرکز دارد.

بهبود خط مشی تردز

اگرچه همه چیز برای پلتفرم جدید شروع به عادی شدن کرده است، با افت شدید کاربران فعال و زمان صرف شده در برنامه، متا کارهای زیادی برای بهبود ویژگی‌ها و مزایای Threads در دست دارد. در اینجا چند مورد از پیشرفت‌ها و توسعه‌های مورد انتظار در حال انجام است که با هم بررسی می‌کنیم.

ویژگی های برنامه بهبود یافته

با وجود ثبت‌نام‌های چشمگیر پس از راه‌اندازی، Threads بلافاصله شکایات کاربران را در مورد کمبود حتی ویژگی‌های اولیه جلب کرد. این موارد شامل ناتوانی در شخصی‌سازی فیدها، ویرایش پست‌ها، جستجوی هشتگ‌ها یا گرایش‌ها و جابه‌جایی آسان بین حساب‌های مختلف Threads بود. علاوه بر این، کاربران از فقدان پیام‌رسانی خصوصی، رابط دسکتاپ و ترجمه زبان ابراز تاسف کردند – این مسئله بعداً مورد بررسی قرار گرفت تا امکان ترجمه پست فراهم شود.

ویژگی های برنامه بهبود یافته

تبلیغات

متا اعلام کرده تا زمانی که تعداد کاربرانش به «حجم بالایی» نرسد، تبلیغاتی را در Threads نخواهد داشت، اما ابزارهای محتوای برند در حال کار هستند. پس از راه اندازی، بازاریاب‌ها می‌توانند در تبلیغات پولی سرمایه گذاری کنند. در حال حاضر، برندها می‌توانند از این شراکت‌های تبلیغاتی در Threads استفاده کنند.

سازگاری با ActivityPub

در روز راه اندازی، متا اعلام کرد که قصد دارد Threads را با ActivityPub، پروتکل شبکه اجتماعی باز کنسرسیوم وب جهانی، سازگار کند. این حرکت Threads را با سایر برنامه‌هایی که از این پروتکل پشتیبانی می‌کنند، مانند Mastodon، WordPress و (در نهایت) Tumblr، قابل اجرا می‌کند و به انواع جدیدی از شبکه‌ها اجازه می‌دهد فعالیت کنند در صورتی که در حال حاضر برای اکثر کاربران برنامه‌های اجتماعی در دسترس نیستند.

نحوه استفاده از Threads به عنوان یک ابزار بازاریابی

تا زمانی که برخی از مشکلات با تبلیغات، ویژگی‌ها، بازار اتحادیه اروپا و قابلیت همکاری با سایر برنامه‌ها برطرف نشود، بازاریاب‌هایی که از Threads استفاده می‌کنند باید تلاش خود را روی محتوا و همکاری متمرکز کنند. این روزهای اولیه، پایه‌ای مناسب برای یادگیری اپلیکیشن، کشف مخاطبان هدف آنلاین، ارتقای تعامل و وفاداری به برند با کاربران، و ایجاد روابط با تأثیرگذاران و رهبران فکری فراهم می‌کند. برای راه اندازی برندتان در Threads به ایده‌هایی نیاز دارید؟ تردز در بازاریابی محتوایی چگونه عمل می‌کند؟

با اینفلوئنسرها شریک شوید

با تولیدکنندگان محتوا با اعتماد و اعتبار درونی با مخاطبان هدف خود همکاری کنید تا محصولات و خدمات برند خود را برای دنبال کنندگان خود تبلیغ کنید. این تأثیرگذاران با محتوای متقاعدکننده مناسب، تصاویر یا ویدیوهای قوی و گفته‌های دست اول، می‌توانند برند شما را در معرض دید مداوم قرار داده و احساسات را در مورد برند شما تقویت کنند.

مشارکت با اینفلوئنسرها

محتوای تولید شده توسط کاربر را تشویق کنید

با تقویت پیام برند خود و گسترش دامنه دسترسی آن از طریق محتوای تولید شده توسط کاربر، سر و صدایی ایجاد کنید. سعی کنید خلاق باشید و به کاربران Threads در مورد محتوایشان، از جمله مسابقه برای تفسیرهای هنری، نظرات صمیمانه یا تایید، یا فراخوان برای ارسال عکس یا ویدیو با محصول یا خدمات خود، درخواست دهید.

دانش موضوع را به نمایش بگذارید

محتوای تولید شده توسط رهبران، مهندسان، طراحان یا سایر کارمندان شرکت شما می‌تواند تخصص برند شما را برجسته کند. نام تجاری خود را نه تنها به عنوان منبع اصلی برای کیفیت، قیمت، تنوع یا منحصر به فرد بودن محصولات و خدمات خود، بلکه همچنین دانش و تجربه خود در صنعت قرار دهید تا تردز در بازاریابی محتوایی موفق باشد.

از داستان های پشت صحنه استفاده کنید

اطلاع رسانی کنید، آموزش دهید، سرگرم کنید – یا ترکیبی از این سه مورد را برای دستیابی به مخاطبان خود به روشی استفاده کنید که تبلیغات استاندارد با پشت صحنه به برند شما نگاه می‌کند. بازدید از کارخانه‌های تولیدی یا فروشگاه‌های آجر و ملات، کلیپ‌های ویدئویی از غرفه‌ها، کنفرانس‌ها، و کنوانسیون‌های صنعتی، و همچنین مونتاژهای روزمره کارکنان در محل کار، بازی، یا داوطلبانه در جامعه، نشان دهنده شفافیت است.

در گفتگوها شرکت کنید

به دنبال راه‌هایی باشید که برندتان با مشارکت در مکالمات، دنبال کردن کاربران و اشتراک‌گذاری پست‌ها، با مخاطبانتان ارتباط واقعی برقرار کند. فراتر از گفت‌وگوهای کوچک با مشتریان بالقوه، مکالمات شما باید به رهبران فکری صنعت، مشتریان و مشتریان سابق و حتی کسانی که نگرانی‌ها یا شکایات واقعی در مورد برند یا شرکت شما دارند، گسترش یابد.

تردز در بازاریابی محتوایی

با کمتر از یک ماه فعالیت، آینده Threads هنوز در هواست. اما بازاریابان هنوز هم می‌توانند وقت خود را در برنامه سرمایه گذاری کنند تا توجه این مخاطبان نوظهور را به خود جلب کنند. از نظر اینکه بودجه خود را در کجا خرج کنید در Threads، به تولید محتوای مفید، ایجاد شراکت‌های آشکار با اینفلوئنسرها و ایجاد کمپین‌های جذابی که محتوای تولید شده توسط کاربر را تشویق می‌کنند، متمایل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *