یک محتوای تولید شده برای محصولات باید صادقانه، متعادل و به صورت واقعی مزایا، معایب و تمام جنبه‌ها و ویژگی‌های یک محصول را شامل شود. تولید محتوا برای محصولات یکی از اصلی‌ترین مواردی است که باید در زمان راه اندازی سایت فروشگاهی خود به آن توجه کافی داشته باشید. در واقع زمانی می‌توانید مشتری را به خرید از سایت ترغیب کنید که توضیحات و تولید محتوای محصول کاملا برای مشتری مفید باشد.

تولید محتوای محصول

بسیاری از اشخاص تصور می‌کنند که تنها تولید محتوا و ظاهر فروشگاهی خوب می‌تواند در جذب مشتری موثر باشد. اما باید به این نکته توجه کرد که محصولات یک سایت هم نیاز به محتوا داشته و باید به صورت اصولی سئو شوند. محصول نویسی به محتوایی گفته می‌شود که به صورت اختصاصی برای هر محصول تولید می‌شود. این محتوا باید شامل کلمات کلیدی مرتبط با آن محصول بوده و اطلاعات کاملی از آن همانند شکل ظاهری ،ویژگی‌های محصول و … را در اختیار کاربران قرار دهد.

تولید محتوای محصول

تکنیک های مفید تولید محتوا برای محصولات

۱- قدم اول: این است که مخاطبان خود را بشناسید.

برای تولید محتوای محصول صحیح باید مخاطبان هدف خود را بشناسید و انتظارات آنها را برآورده کنید. با این کار به راحتی متوجه می‌شوید که افراد در محصولات شما به دنبال چه ویژگی‌هایی هستند و چه چیزهایی نیازهای آنها را برطرف می سازد. برای شناخت آسان‌تر مخاطبان، کافی است به یک سری سوال پاسخ دهید:

۲- قدم دوم: این است که روی ویژگی‌های محصولات خود تمرکز کنید.

در واقع شما باید با شرح تمام مزایا و فواید محصولات خود مشتری را متقاعد کنید که از شما خرید داشته باشد بنابراین با تمرکز بر جزییات محصولات و معرفی صحیح و کامل آنها به مشتری می‌توانید فروش موفق داشته باشید. به عنوان مثال اگر فروشگاه پوشاک دارید، رنگبندی محصولات و جنس پارچه را حتما ذکر کنید و مشتری را تشویق به خرید کنید.

۳- قدم سوم: با مشتری راحت و طبیعی باشید.

لحن ارتباط شما با مشتری از مهم‌ترین موارد است. سعی کنید شیوه خودتان را داشته و به سبک خودتان با مشتری ارتباط بگیرید، تعریف بی جا و بیش از اندازه مشتری را دلزده می‌کند. بنابراین باید با آنها مهربان و دوستانه برخورد کنید و حتی می‌توانید تجربیات خود در رابطه با استفاده از محصولات را بیان کنید. برقراری ارتباط در شبکه‌های اجتماعی و مجازی و بررسی بخش نظرات کاربران می‌تواند در این موضوع به شما کمک کند. حتی می‌توانید از خدمات تولید محتوا به صورت صوتی برای بیان کاربرد و فواید محصول استفاده کرده و با مخاطب ارتباط نزدیکتر و بیشتری بگیرید.

راحتی با مشتری

۴- قدم چهارم: از کلمات ترغیب کننده استفاده کنید

در تولید محتوای محصول از کلماتی استفاده کنید که مشتری را سر شوق آورد و بخواهد از شما خرید کند و از تاثیر بی‌نظیر این مورد در محصول نویسی غافل نشوید. با استفاده از کلمات هیجان انگیز در طول محتوا به راحتی می‌توانید، احساسات مخاطبان را تحریک کنید تا حتی برای چند لحظه هم به خرید از شما فکر کند و در نهایت خرید خود را نهایی کند. توجه کنید که با توجه به کاربرد محصولات خود باید از این کلمات بهره ببرید مثلا در رابطه با فروش یک محصول پوستی می‌توانید بنویسید که: با استفاده از این محصول؛ پوستی صاف، یکدست و خیره کننده داشته باشید.

۵- قدم پنجم: تصویر برداری حرفه‌ای و با کیفیت از محصول

توجه کنید که به قول معروف مردم عقلشان در چشمشان است. قبل از اینکه مشتری شروع به خواندن اطلاعات و ویژگی‌های محصول شما کند اول به تصویری که از آن بارگذاری کرده‌اید جذب می‌شود زیرا در فروش اینترنتی این تنها راه مشاهده است. بنابراین این که محصول شما یک تصویر حرفه‌ای و جذاب داشته باشد می توانیم فروش بهتری را مشاهده کنیم. بنابراین استفاده از تصاویر در تمام زوایا از محصول در تولید محتوا در سایت بسیار اهمیت دارد. البته باید توجه کنید سبک عکاسی در هر فروشگاهی متفاوت است به طور مثال در یک فروشگاه پوشاک عکس‌ها باید به صورتی در نور طبیعی گرفته شوند که مشتری بتواند رنگ اصلی و جنس درست محصول را مشاهده کند.

۶- قدم ششم: از ویدیوگرافی در محصولات استفاده کنید

همانطور که تصویر با کیفیت به شما کمک بسیاری می‌کند؛ اگر بتوانید از محصولات خود ویدیو های حرفه‌ای و جذاب بگیرید نیز می‌تواند مشتری را ترغیب کند که از شما خرید داشته باشد. امروزه اپلیکیشن‌های کاربردی فراوانی در این صنعت وجود دارند که می‌توانید به راحتی از آنها کمک بگیرید. از محصولات و نحوه استفاده از آن ویدیو تهیه کنید. با این کار مشتری تمام ابعاد محصول را مشاهده کرده و نقطه مبهمی برای آنها باقی نخواهد ماند. می‌توانیم بگوییم با این شیوه می‌توانید تمام شک‌های مشتری را برطرف کرده و به او اطمینان کامل دهید تا از شما خرید کند.
همچنین مشاهده ویدیو باعث ماندگاری کاربر در فروشگاه به مدت طولانی می‌شود. البته فراموش نکنید که در تهیه ویدیوها از سبکی متفاوت و متعلق به خود استفاده کنید. همین ماندگاری مشتری در صفحه شما باعث بهبود سئوی سایت می‌شود.

۷- قدم آخر: بهینه سازی محتوا

حتما اطلاع دارید که تمامی محتواهای فروشگاه شما باید بهینه سازی شوند. بهینه سازی مسئله مهمی است که باعث می‌شود محصولات شما بیشتر دیده شوند و چه چیزی بهتر از این که باعث جذب مشتری می‌شود. اولین قدم برای بهینه سازی، یافتن کلمات کلیدی و مهم مرتبط با محصولتان است. شما باید به دنبال کلمات کلیدی باشید که کاربران برای یافتن محصول خود آن را سرچ می‌کنند. بعد از پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط باید آن‌ها را در عنوان‌ها، توضیحات محصول و… به کار ببرید.

جمع بندی نهایی

تولید محتوا امر مهمی است که در فضای اینترنتی باید به آن بهای زیادی داد زیرا باعث دیده شدن ما می‌شود. ولی تولید محتوا برای بلاگ با محتوانویسی محصول کاملا متفاوت است. شما باید برای محصولات خود به شیوه‌ای عالی محتوا تولید کنید تا مشتری ترغیب به خرید شود. می‌توانیم به کمک موارد بالا یک تولید مختوای درجه یک و عالی برای محصول خود داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *