در ابتدای تاسیس وبسایت‌ها، رقابت کم بود و به همین علت افراد آنقدری به تولید محتوا آن هم بصورت اصولی اشراف نداشتند اما با گذر زمان و زیاد شدن دست در این حوزه تولید محتوا به عنصری باارزش تبدیل شد و سایت‌هایی که از این نعمت بی‌بهره بودند جایگاهی نداشتند. از این رو افراد علاقه‌مند به حوزه نویسندگی شروع به تولید محتوا کردند و تا مدت‌های مدیدی هم پیروز بودند. با گذر زمان و تغییر در الگوریتم‌های گوگل، موفقیت از آنِ محتوای بهینه شد. محتوایی که با قواعد تعیین شده از طرف گوگل سئو شده باشد. کار سخت شد و بسیاری به دنبال متخصص برای این امر گشتند و تا به امروز که در خدمت شما هستیم این اصول پیچیده‌تر و رقابت نیز به تبع سخت‌تر شده است. از این رو قصد داریم امروز پیرامون یک محتوای سئو شده و کاملا بهینه صحبت کنیم.

محتوای بهینه

محتوای بهینه به محتوایی می‌گویند که از دیدگاه مخاطب دارای مطالب مفید و جامع بوده و سادگی و روان بودن خود را داشته باشد از طرفی از دیدگاه گوگل این محتوا باید در درجه اول محبوب مخاطب و دارای قوانین بهینه سازی باشد. در این بین برخی از صاحبان سایت‌ها با این موضوع خود را آپدیت کرده و تخصص لازم برای تولید محتوای سئو شده را کسب کردند اما بسیاری نیز جایگاه  موقعیتی دارند که نه فرصت چنین مسئله‌ای را دارند و نه حوصله آن را. بنابراین تصمیم به استخدام نویسنده یا متخصص سئو گرفتند. حال باید ببینیم کار درست برای ساخت محتوای عالی و استاندارد دقیقا چیست.

محتوای بهینه

تولید محتوا توسط صاحب سایت

هر فردی که خود صاحب وبسایت باشد قطعا بهتر از هر شخص دیگری تخصص لازم برای صحبت کردن درباره حرفه موردنظر را دارد و موثرتر از همه می‌تواند پیرامون مسائل صحبت کند. پس در قدم اول پیشنهاد می‌کنیم اشخاص حاضر در کسب و کار محتوا تولید کنند. اما تولید یک محتوای معمولی هم ارزشی نداشته و قطعا باید بهینه شود. از این رو حتما باید مهارت بهینه‌سازی را نیز بدانید. برای این منظور دو راه پیش روی خود دارید:

  1. محتوا را خودتان تولید کنید و بخش سئوی آن را به شخص متخصص سئو بسپارید. 
  2. اگر علاقه‌مند به یادگیری هستید، در دوره‌های سئوی محتوا شرکت کرده و آن را یاد بگیرید و پیاده‌سازی کنید. 

این دو راه بهترین حالت برای شماییست که علاقه‌مند به تولید محتوا هستید اما مهارت تولید محتوای بهینه ندارید!

تولید محتوا توسط نویسنده

بعضی افراد اصلا حال و حوصله نوشتن ندارند. گویی نویسندگی برایشان یک غم بزرگ بوده و قادر به نوشتن حتی یک کلمه هم نیستند. با این افراد واقعا کاری نمی‌توان کرد زیرا فردی که علاقه به این کار ندارد قطعا نمی‌تواند برای مخاطب‌های خود موثر بوده و اطلاعات مفیدی انتقال دهد. پس باید قید نوشتن را زده و راه دیگری انتخاب کند. اینجاست که به این افراد پیشنهاد می‌شود یک نویسنده حرفه‌ای و کاربلد را استخدام کنند تا محتوای بهینه برای سایت و شبکه‌های اجتماعی تولید کند. اما این نویسنده باید ویژگی‌هایی را داشته باشد تا محتوای تولیدی شما امتیاز و جایگاه مشخصی را کسب کند.

ویژگی های یک تولید کننده حرفه ای و متخصص

تمامی ویژگی‌هایی که در اینجا بررسی می‌کنیم باید شخص موردنظر شما داشته باشد تا بتوانید به او اعتماد کرده و انتظار رشد داشته باشید:

۱- درباره تخصص موردنظر کاملا توجیه شود 

نویسنده باید کاملا بداند که تخصص شما در چه حوزه‌ای است و چگونه باید منابع مربوط به آن را پیدا کرده و بنویسد. ادبیاتی که مخصوص کسب و کار شماست و تمام گزینه‌های call to action را شناسایی کرده و یک محتوای کامل و عالی را در طولانی مدت تولید کند.

۲- مهارت تعیین استراتژی و تقویم محتوایی 

هر شخصی که تولیدکننده محتواست قطعا باید بلد باشد استراتژی درست و اصولی سئو برای روند تولید محتوا و تبیین تقویم محتوا داشته باشد. این مهارت مختص یک نویسنده حرفه‌ای است.

۳- تخصص روی مباحث بهینه سازی کامل

در یک کلام! نویسنده شما باید سئو را کاملا بلد باشد. بهینه‌سازی قواعد خاصی دارد که اگر نویسنده به آن واقف نباشد قطعا نتیجه‌ای حاصل نخواهد شد. همچنین اهل بروزرسانی علم خود باشد زیرا الگوریتم‌های گوگل مدام در حال تغییرند و نویسنده شما برای بهتر نوشتن و پیروز میدان رقابت شدن نیاز به بروز کردن علم خود دارد.

۴- خلاقیت در کار 

نویسنده منتخب شما باید فردی خلاق در نوشتن، انتخاب تصاویر، مانور روی جملات و از این قبیل موارد باشد. پس فردی را با چنین ویژگی‌هایی انتخاب کنید تا بتواند با خلاقیت کافی برایتان بنویسد.

جمع بندی نهایی

این را برای همیشه به عنوان یک قرارداد برای خود درنظر بگیرید که بدون محتوا دیگر نمی‌توان کسب و کار موفقی داشت. در هر بستری که فعالیت می‌کنید با تولید محتوا را اصل و پایه آن قرار دهید. با یک برنامه ریزی مشخص و همیشگی، شناخت رقبا و مهارت کافی در تولید محتوای بهینه می‌توان در یک موقعیت استاندارد و عالی قرار گرفت. پس با توجه به راهنمای امروز مسیر خود را انتخاب کرده و شروع کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *