مردم عاشق خواندن مطالب عالی هستند. حتی بیشتر عاشق افرادی هستند که این محتوای عالی را می‌نویسند. یعنی از نظر آن‌ها، افرادی که محتوای عالی و جذاب می‌نویسند از بهترین تولیدکنندگان محتوا هستند. پس با این حساب اگر شما هم دوست دارید از نظر محتوایی در این سطح قرار گیرید همیشه دنبال بهترین باشید. در این پست ۹ نوع محتوایی را که مردم دوست دارند به صورت آنلاین “مشاهده کرده و بخوانند” را به شما نشان خواهم داد که باعث افزایش تعامل آنها با شما، برند و سایت شده و خواندن موضوع محتوایی افزایش می‌دهد.

خواندن موضوع محتوایی

تولید محتوا یک بخش است و خوانده شدن آن یک مبحث دیگر! چنانچه بی‌هوا و طبق سلیقه خود محتوا تولید کنید قطعا توسط افراد خوانده نشده و موفق نمی‌شوید. پس باید ببینیم مخاطبین ما به چه سبک محتوایی علاقه دارند و ما هم دقیقا به آن سمت برویم. یادمان باشد، خواسته و دیدگاه مخاطب همیشه اولویت کار است.

خواندن موضوع محتوایی

۱- فهرستی از بهترین ها

می‌دانم هزاران بار در هر جایی این مسئله را به شما گفتند اما باور کنید آنقدر مهم است که باز هم باید تاکید شود. خواندن موضوع محتوایی در زمینه بهترین‌ها برای هر فردی پر از راز و رمز و جذابیت است. با توجه به نوع کسب و کار خود حتما از این نوع محتوا استفاده کنید تا دیده شوید. به عنوان مثال:

می‌بینید؟ همین عنوان چقدر برای همه ما جذاب بوده و دوست داریم مطالب درون آن را مطالعه کنیم.

۲- نمودار و اینفوگرافیک

این “نوزادان محتوا” می‌توانند به مخاطبان خود، اطلاعات و داده‌های پیچیده را به شیوه‌ای تصویری و واضح‌تر ارائه دهند و درک آنها را بسیار آسان کنند. تصور کنید به جای خواندن یک متن طولانی، با تصویر و نمودار به کاربر اطلاعات موردنظر را نشان دهیم. مسلما جذاب خواهد شد. پس با توجه به کسب و کارتان سعی کنید حتما از این نوع محتوا هم استفاده کنید.

۳- استفاده از محتوای چگونه /محتوای آموزشی

خوب، برای فهمیدن این موضوع لازم نیست خیلی فکر کنیم. مقالات چگونه یا آموزشی مورد علاقه مردم هستند زیرا مشکلات آن‌ها را حل می‌کنند یا به روشی گام به گام نحوه انجام کاری را توضیح می‌دهند. باید این موضوع را باور کنیم که آموزش و یاد دادن چیزی به آدم‌ها هنوز هم از بهترین محتواهایی است که طرفدار داشته و نه تنها موجب خواندن موضوع محتوایی بلکه افراد حاضرند برای این مدل محتواها هزینه کنند. از این جهت افرادی که تمایل به ارائه محتوای VIP دارند، می‌توانند از این نوع محتوا استفاده کنند.

تولید محتوای حرفه ای

۴- نمایش نظرات افراد

نظرات صادقانه نیز مورد علاقه افراد است. مردم دوست دارند درباره نظرات افراد دیگری که از منبع ترافیک، ابزار بازاریابی محتوایی، وبسایت سئو، افزونه یا محصول یا دوره آموزشی استفاده کرده‌اند، تحقیق کنند و بخوانند. با این حال حواستان باشد. فقط برای تأثیرگذاری، نقدهای نادرست انجام ندهید. خواننده ها احمق نیستند..
اگر بفهمند که بررسی شما یک بررسی جعلی است – که فقط برای اهداف تبلیغاتی یا به دست آوردن ترافیک از یک کلمه کلیدی خاص انجام شده است، در این صورت شما در خطر بزرگی هستید و به برند خود آسیب جدی وارد کرده و چوپان دروغگو می‌شوید. برای بررسی محصول باید در واقع از آن استفاده کنید و این را به مخاطب نشان دهید.

۵- مطالعات موردی

تحقیقات بسیار عالی هستند، اما مطالعات موردی در دنیای واقعی ثابت می‌کند که چیزی درست کار می‌کند. افراد می‌توانند نمونه‌های زندگی واقعی را مطالعه کنند، از اشتباهات خود یا ایده‌های نوآورانه آن درس بگیرند. مطالعات موردی مانند مشاهده رفتار دیگران و یادگیری از طریق تجربیات اوست. مطالعات موردی مانند ارائه تاکتیک‌های بازاریابی در یک ظرف است!

۶- مقالات مقایسه ای

خواندن موضوع محتوایی در حوزه مقایسه بسیار زیاد است. در مقایسه با مقالاتی که با محصولاتی مقایسه می‌کنید که کار یکسانی را انجام می‌دهند، دو وب‌سایت که در یک جایگاه قرار دارند، دو پلتفرم که کار مشابهی را ارائه می‌دهند. به طور کلی مردم عاشق خواندن مقایسه هستند. مخصوصا اگر محصول یا خدمتی مورد مقایسه قرار بگیرد قطعا علاقه‌مندان زیادی به خود اختصاص می‌دهد. این امر به آنها کمک می‌کند تا خدمات را بهتر درک کرده و راحت‌تر تصمیم بگیرند.

۷- محتوای مصاحبه ای

کسی که دوست ندارد یک مصاحبه خوب درباره کسی که هم رده و هم فعالیت اوست بخواند، واقعا رشدی نخواهد داشت. به عنوان مثال اپرا را در نظر بگیرید. او هرگز در مورد خود صحبت نمی‌کند. شوی او فقط در مورد دیگران صحبت می‌کند و بنابراین مردم او را دوست دارند.
مردی به نام مایک وبلاگی به نام mikefrommaine.com ایجاد کرد که در آن مصاحبه‌های ویدیویی از بازاریابان مختلف اینترنتی انجام می‌دهد و بسیار فرد موفق و محبوبی است.
مصاحبه برای موفقیت وبلاگ شما ضروری است! به این حرفم اعتماد کنید.

۸- محتوای ویدیویی

من فکر می‌کنم چیز زیادی برای گفتن در مورد این مسئله وجود ندارد زیرا همه چیز واضح است. مطالعات نشان می‌دهد که مردم بیشتر از هر زمان دیگری ویدیو تماشا می‌کنند. اگر ویدیو را در استراتژی‌های بازاریابی خود پیاده نکرده‌اید، حتما برای آن برنامه ریزی کنید تا دیر نشده!
ویدیوهای عالی (حتی اگر متعلق به شما نباشند) استراتژی محتوای وبلاگ شما را بهبود بخشیده و باعث می‌شود خوانندگان شما زمان بیشتری را برای وبسایت شما صرف کرده و بیشتر درگیر شوند.

نکته: سعی کنید یک دسته بندی خاص برای ویدیوها ایجاد کرده یا محبوب‌ترین ویدیوها را در نوار کناری نمایش دهید.

۹- مقالات “چه چیزی”

کلمه چه چیزی یا چه را بارها در گوگل سرچ می‌کنیم. پس نوشتن محتوا براساس آن به شما کمک می‌کند تا در نتایج گوگل مشاهده شده و مورد توجه کاربران قرار گیرید.

خواندن موضوع محتوایی

این راه می‌دانیم که تولید محتوا از راه‌های اصلی و مهم در دیده شدن است اما شاید این را ندانیم که دقیقا چه موضوعاتی را باید استفاده کنیم تا توسط مخاطب دیده شویم! خواندن موضوع محتوایی در هر زمینه و به هر شکلی امکانپذیر نیست بلکه باید روش انتخاب موضوع مناسب را بلد باشید. ۹ موردی که امروز در این مقاله به شما گفتیم نتایج خوبی به همراه دارد به شرطی که یک برنامه ریزی دقیق برایش داشته باشید و بهترین محتواهای خود را مطابق با آن‌ها بسازید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *