در سال 2023، استفاده از هوش مصنوعی در سئو برای مشاغل به طور فزاینده‌ای ضروری می‌شود. اما چگونه می‌توانید محتوای سئو شده باکیفیت‌تری ایجاد کنید؟ بحث امروز ما به هوش مصنوعی و اثرات آن بر سئوی سایت برمی‌گردد. در قدم اول پیرامون چیستی آن صحبت کرده و سپس تمامی نکات مربوط به همکاری سئو با هوش مصنوعی را بررسی می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنم اصلا این محتوا را از دست ندهید زیرا کار شما را بسیار آسان و حرفه‌ای می‌سازد.

همکاری سئو با هوش مصنوعی

همکاری سئو با هوش مصنوعی

در قدم اول باید ببینیم هوش مصنوعی در معنای واقعی کلمه چیست؟
هوش مصنوعی (AI) شاخه‌ای از علوم کامپیوتر است که ماشین‌های هوشمندی را ایجاد می‌کند که می‌توانند مانند انسان کار کنند و واکنش نشان دهند. هوش مصنوعی برای توسعه الگوریتم‌هایی استفاده می‌شود که به طور مستقل یاد می‌گیرند و پیشرفت می‌کنند.

قدرت زیاد مسئولیت زیاد هم می آورد

اخیراً بحث‌های زیادی در مورد اینکه چگونه هوش مصنوعی می‌تواند سرعت تولید محتوا را به‌قدری افزایش دهد که میزان محتوای اسپم و بی‌فایده در سراسر جهان افزایش یابد، وجود داشته است. با این حال، هوش مصنوعی فقط به این نیست که فناوری همه چیز را تحت کنترل درآورد، بلکه بیشتر به نحوه استفاده شما از ابزارها مربوط می‌شود.

سئوهای هوشمند با ابزارها کار می کنند

همکاری سئو با هوش مصنوعی مانند یک طراح است که با فتوشاپ کار می‌کند. هوش مصنوعی ابزاری است برای دریافت خروجی بهتر از آنچه که بدون آن می‌توانید کار خود را پیش ببرید اما با آن بهتر و سریع‌تر به نتیجه خواهید رسید. شما می‌توانید محتوای اسپم تولید کنید اما می‌توانید کار خود را تقویت کرده و محتوای با کیفیت بالا، به خوبی تحقیق شده و هدفمند را بهتر ایجاد کنید.
برای بهره‌مند شدن از هوش مصنوعی ۸ نکته در مورد نحوه استفاده از آن در سئو را با هم بررسی می‌کنیم.

بهبود عملکرد سئو

۱- تحقیق کنید و مخاطب خود را بهتر درک کنید

در سئو، اغلب باید نیازهای بازار هدف خود را شناسایی کنیم. ما آنقدر روی جنبه‌های فنی سئو متمرکز شده‌ایم که باید به خاطر داشته باشیم که مخاطبانمان به چه چیزهایی اهمیت می‌دهند. هوش مصنوعی می‌تواند به شما در تحقیق و درک کابران کمک کند.

۲- عمق معنایی پست های وبلاگ خود را تجزیه و تحلیل کنید

همه چیز در مورد آن دسته از ابزارهای کلیدواژه قدیمی را فراموش کنید که به شما می‌گویند متن خود را چندین بار با کلمات کلیدی پر کنید. این رویکرد تکرار به شما کمک نمی‌کند در صفحات نتایج موتور جستجو بمانید. در عوض، روی استفاده از هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل عمق معنایی محتوای خود تمرکز کنید.

۳- اهداف جستجو را شناسایی کنید

در سئو اغلب هدف جستجو را به عنوان هدف اطلاعاتی، هدف ناوبری، قصد معامله و تحقیقات تجاری دسته بندی می‌شود. اما یک راه عملی برای درک هدف کاربر، تجزیه و تحلیل سوالات مخاطبان است. استفاده از سؤالات برای درک مقصود، مزایای زیادی دارد:

۴- محتوای سئو شده را سریعتر ایجاد کنید

می‌توانید از هوش مصنوعی برای کمک به تولید سریع محتوا استفاده کنید. اما چگونه قرار است محتوای بهتری داشته باشد؟ یعنی سرعت موجب خراب شدن کیفیت نمی‌شود؟ اینجاست که همکاری سئو با هوش مصنوعی به کمک ما می‌آید.
با درک هدف جستجوی کاربر، می‌توانید محتوایی ایجاد کنید که احتمال رتبه بندی و کلیک روی آن بیشتر باشد. این امر در مورد پر کردن کلمات کلیدی نیست. همه چیز در مورد شناخت مخاطبان و خواسته‌های آنهاست. و در اینجا، هوش مصنوعی یک کمک بزرگ است.

۵- ایده های تیترهای کاربر پسند برای محتوای جدید ایجاد کنید

ایجاد تیترهای عالی یک هنر است. هوش مصنوعی می‌تواند شما را با ایده‌های جدید الهام بخش کند و به شما کمک کند تا عناوینی ایجاد کنید که احتمال کلیک روی آنها بیشتر است. ترکیب نماهای هوش مصنوعی و لمس انسانی می‌تواند حرکت بزرگی برای رشد باشد.

۶- از داده های SEO خود بینش بیشتری دریافت کنید

می‌توانید از هوش مصنوعی برای کمک به دریافت اطلاعات بیشتر از داده‌های خود استفاده کنید. برای مثال، می‌توانید از هوش مصنوعی برای یافتن الگوهایی در داده‌های خود استفاده کنید که در غیر این صورت نمی‌توانستید آنها را پیدا کنید. با تجزیه و تحلیل داده‌های خود، می‌توانید بفهمید که چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی بی‌فایده است.

۷- تحقیق در مورد کلمات کلیدی متمرکز بر مخاطب انجام دهید

اگر بتوانید هر مخاطب هدفی را توصیف کنید و سپس از ماشینی بخواهید کلمات کلیدی مناسبی را برای شما پیدا کند، چه؟ هوش مصنوعی در این زمینه به شما کمک شایانی می‌کند! با درک روانشناسی مخاطبان هدف خود، می‌توانید کلمات کلیدی را پیدا کرده که به احتمال زیاد از آنها استفاده می‌کنند.

۸- استراتژی کلی سئوی خود را بهبود بخشید

می توانید از هوش مصنوعی برای کمک به بهبود استراتژی سئوی خود استفاده کنید. با تجزیه و تحلیل داده‌های خود، متوجه می‌شوید که چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی بی‌فایده است. همچنین می‌توانید از هوش مصنوعی برای یافتن الگوهایی در داده‌های کلمات کلیدی خود استفاده کنید که در غیر این صورت نمی‌توانستید آنها را پیدا کنید.

بهترین ابزارهای هوش مصنوعی

اگر می‌توانید سئوی سایت و محتوای خود را انجام دهید، پس آمادگی آشنایی با ابزاهای هوش مصنوعی را دارید. در واقع با کمک این ابزارها همکاری سئو با هوش مصنوعی کلید می‌خورد. با هم به بررسی این ابزارها می‌پردازیم.

۱- Surfer SEO: این ابزار برای تقویت سئوی سایت توسط بسیاری از سایت‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ابزار قادر به شناسایی کلمات کلیدی دارای رتبه بالا، ارائه ایده‌های عالی در حوزه شما، بررسی پیوندهای داخلی مرتبط و از همه مهم‌تر تجزیه و تحلیل و بررسی اشکالات سئوی سایت است.

ابزار Surfer SEO

۲- Alli AI: یکی دیگر از بهترین ابزارها در هوش مصنوعی است که الگوریتم‌های قابل تنظیمی دارد. یعنی همگام با تغییرات سئو، عملکرد خود را تغییر می‌دهد. این ابزار قادر به استفاده خودکار از متاتگ‌ها، ایجاد توضیح برای لینک‌ها بطور خودکار، یافتن کلمه جایگزین برای تصاویر، بهینه‌سازی محتوا، پیشنهاد برای لینک‌های داخلی، یافتن کلمات کلیدی هوشمند و مرتبط و گزارش‌دهی از میزان فروش است.

ابزار Alli AI

۳- Nitro Pack: ابزاری برای افزایش بی‌نظیر سرعت سایت است. به هر حال با گذر از عمر یک سایت، تصاویر و فایل‌های پرحجمی در آن قرار می‌گیرند که موجب کاهش سرعت سایت می‌شوند. برای حل این مشکل می‌توان از ابزار Nitro Pack کمک گرفت که دارای قابلیت‌های فشرده‌سازی تصویر بطور خودکار و بهینه کردن کدهای سایت است.

ابزار nitropack

۴- Diib: این ابزار یک ابزار مقایسه‌ای است که در عین بهینه‌سازی سایت، عملکرد شما را با رقبا مورد بررسی قرار می‌دهد. از امکانات این ابزار می‌توان به پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی، بررسی رتبه رقیب، یافتن ایده‌های ناب و جدید برای محتوا، تحت نظر گرفتن سرعت و امنیت سایت و بررسی روزانه سلامت سایت اشاره کرد.

ابزار Diib

۵- Neuraltext: با کمک این ابزار می‌توان تولید محتوا و تحقیق کلمات کلیدی را بطور خودکار انجام داد. قالب‌های متعددی برای تولید محتوا دارد که خود ک مزیت بزرگ است. از امکانات این ابزار به یافتن بهترین کلمات کلیدی برای موضوع محتوایی، ارائه بهترین تیترها و ارائه سوالات متداول در آن زمینه اشاره کرد.

ابزار Neuraltext

۶- NeuronWriter: با کمک آن مدل پردازش یادگیری طبیعی را خواهید داشت. از امکانات آن به تولید محتوای متنی، تصیه پیوندهای داخلی و تجزیه و تحلیل محتوای رقبا می‌توان اشاره کرد.

ابزار NeuronWriter

همکاری سئو با هوش مصنوعی

چند سالی است که هوش مصنوعی با ورود خود سر و صدایی به پا کرده و همگی را مبهوت خود ساخته است. برخی احساس می‌کنند حضورش خطرناک و بی‌مورد است اما باید از زاویه دیگری نیز به آن نگاه کنیم. هر تکنولوژی نه سود و زیان را در کنار هم داشته و بستگی به ما دارد که چطور از آن بهره‌مند شویم. امروز در این مقاله به همکاری سئو با هوش مصنوعی پرداختیم که یک همکاری بی‌نظیر و موثر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *