نوشتن مقاله علمی یکی از مهمترین فعالیت‌ها در زندگی علمی پژوهشگران است. از آنجایی که شروع هر کاری سخت است، خواندن راهنما و آموزشی که حرفه‌ای‌ها، آماده می‌کنند، راهگشا خواهد بود. طول مناسب برای یک مقاله استاندارد بستگی به موضوع، هدف و مخاطبان مورد نظر دارد. با این حال، برخی راهنمایی‌ها و البته استانداردهای عمومی در این زمینه وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت اما باید بدانید که طول مناسب برای یک مقاله استاندارد بستگی به هدف شما و موضوع آن دارد شما در ابتدا باید بدانید که چه نوع مقاله‌ای تولید خواهید کرد.

طول مناسب برای یک مقاله استاندارد

یک مقاله علمی یا یک مقاله رسانه‌ای دارای اهداف متفاوتی هستند و این باعث می‌شود شما بدانید چه مقدار توضیحاتی برای آن مقاله احتیاج خواهید داشت.  البته در آغاز تحقیق‌‌، هنگامی که درباره‌ فرضیات خودتان تحقیق می‌کنید، باید فکر کنید که چرا می‌خواهید کارتان را منتشر کنید. سپس باید بررسی کنید که آیا فرضیات و طرح یا آزمایش قابل‌انتشار هستند یا خیر. یکی از مهم ترین قدم‌ها در تولید و نوشتن یک مقاله این است که درباره نوع آن تصمیم بگیرید. از لحاظ نوع مقاله  سه گزینه پیش رو دارید:

طول مناسب برای یک مقاله استاندارد

۱- مقالات کامل یا ابتکاری

۲- لترها یا مقالات کوتاه

۳- مقاله‌ های مروری

محتوای باکیفیت

به طور کلی انواع مقالات و حدود کلمه‌ای که مورد تایید است به دسته‌های زیر تقسیم می‌شوند:

مقالات وب‌سایت: مقالات برای وب‌سایت‌ها معمولاً به طور کلی به دلیل محتوای خوانا و جذاب برای مخاطبان، باید کوتاه‌تر باشند. معمولاً طول این نوع مقالات بین ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه است.

مقالات تخصصی و علمی: در این مورد، طول مقاله بستگی به عمق و جزئیات مورد بررسی دارد. اما به طور معمول، مقالات علمی و تخصصی می‌توانند از ۲۰۰۰ کلمه تا ۵۰۰۰ کلمه یا حتی بیشتر به طول برسند.

مقالات رسانه‌ای: در این حالت نیز، طول مقالات به موضوع و استراتژی کلی رسانه مورد نظر بستگی دارد. برخی از مقالات رسانه‌ای ممکن است بسیار کوتاه باشند (مانند یک خبر کوتاه)، در حالی که برخی دیگر ممکن است بلندتر باشند و بررسی عمیق‌تری از موضوع ارائه دهند.

جمع بندی نهایی

در این مطلب به بررسی درباره ی انواع مقاله و اهداف آنها و بهترین روش‌ها برای ایجاد طول مناسب برای یک مقاله استاندارد و تمام مواردی که برای تولید یک مقاله عالی و درجه یک نیاز دارید پرداختیم. امید است این مطالب مفید بوده و به کمک شما بشتابند، موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *