ظهور هوش مصنوعی در دسترس و مقرون به صرفه (AI) ثابت کرده که یک تغییر بازی برای کارشناسان سئو نیز هست. از ایجاد، برنامه‌ریزی و تحویل سریع محتوا تا رتبه‌بندی‌های بالاتر SERP و بهبود تجربیات کاربر و رضایت مشتری، سئو مبتنی بر هوش مصنوعی به سرعت به فناوری اجباری برای بازاریابان باهوش تبدیل می‌شود تا استراتژی‌های خود را افزایش دهند. پس از این رو هوش مصنوعی در سئو نیز جایگاه ویژه‌ای خواهد داشت. از این جهت می‌خواهیم در این امر پیشرو برو و اطلاعات مفیدی را در این مقاله ر اختیارتان بگذاریم.

هوش مصنوعی در سئو

یک نظرسنجی اخیر نشان داده که 58 درصد از بازاریابان قصد دارند در سال 2023 از هوش مصنوعی برای محتوا و سئو استفاده کنند. اگر هنوز در حصار هستید، تعیین کنید که چگونه پیاده سازی هوش مصنوعی در بازاریابی سئو می‌تواند عملکرد ارگانیک شما را به جایگاه بالایی برساند.

هوش مصنوعی در سئو

تحقیق بهتر در مورد کلمات کلیدی و موضوعی

قدرت هوش مصنوعی به دلیل وسعت، عمق، دقت و سرعت آن قابل ستایش است. از آنجایی که این ابزارهای همیشه در حال تکامل می‌توانند مجموعه داده‌های عظیمی را پردازش کنند و الگوها را در کلمات کلیدی، عبارات و موضوعات مشخص کنند، بازاریابان می‌توانند پیشنهادات مبتنی بر داده را برای هدایت ترافیک به وبسایت خود، افزایش اعتبار برند خود و شکست دادن رقبا به کاربر دریافت کنند.

تجزیه و تحلیل داده های مقیاس شده

اگر داده‌ها را جمع‌آوری می‌کنید و سعی می‌کنید همه آن‌ها را به تنهایی تجزیه و تحلیل کنید، وقت آن است که کار را خودکار کنید. ابزارهای مقیاس‌بندی سئو امروزی از هوش مصنوعی برای تسریع در انجام کارهای وقت‌گیر قبلی، مانند ردیابی بک لینک‌ها، تغییر کاربری محتوا و تغییر دادن کمپین‌های خود در طول زمان برای تسریع و حفظ نتایج استفاده می‌کنند.

جستجوی صوتی بهبود یافته

جستجوهای صوتی همچنان افزایش می‌یابد، و سئوی صوتی را برای بازاریابانی که از هوش مصنوعی استفاده می‌کنند، آسان می‌کند تا شانس خود را نه تنها برای ظاهر شدن در نتایج پرس و جوی صوتی، بلکه رتبه‌بندی نزدیک به بالاترین رتبه را نیز افزایش دهند. چگونه؟ ترکیب فناوری‌های پیشرفته مانند تولید زبان طبیعی و یادگیری ماشینی برای درک قصد کاربر برای ارائه دقیق‌ترین نتایج.

ایجاد محتوای بهینه و بهبود آن

قدرت هوش مصنوعی برای تعیین بهترین کلمات کلیدی، عبارات و موضوعات پرطرفدار فقط برای قرار دادن وبسایت شما در صفحه بالای نتایج گوگل مفید نیست. همچنین می‌تواند به شما در نوشتن محتوای جدید و بهبود آن کمک کند. ChatGPT، یک چت باکس OpenAI، دارای ابزارهای پردازش زبان طبیعی است که می‌تواند هر کاری از نوشتن کد و نوشتن ایمیل گرفته تا ترجمه و تصحیح محتوا را انجام دهد. در میان کاربردهای فراوان آن، بازاریابان می‌توانند برای بهینه‌سازی کلیک، ایجاد توضیحات متا، توسعه پرسش‌های متداول و یادگیری هدف جستجو، به ChatGPT اعتماد کنند.

محتوای تولید شده

جستجوهای محلی سئو را تقویت کنید

هنوز هم مشتریانی وجود دارند که ترجیح می‌دهند محصولاتی را از مشاغل محلی خریداری کنند. به این موارد جستجو برای خدمات نزدیک – رستوران‌ها، دندان‌پزشکان، نمایندگان املاک – و همچنین خریدهای بزرگ‌تر، مانند ماشین‌ها و لوازم خانگی را اضافه کنید، و دیدن ارزش افزایش جایگاه شما با این حساب در نتایج جستجوی محلی دشوار نیست.

ابزارهای بهینه‌سازی محلی که با هوش مصنوعی ترکیب شده‌اند، می‌توانند به شما کمک کنند تا بفهمید مخاطبان محلی شما به دنبال چه چیزی هستند، رقابت شما چگونه برای آنها بازاریابی می‌کند، و چگونه می‌توانید محتوای هدفمندتری برای جذب بازار محلی ایجاد کنید. علاوه بر این، هر تغییر یا به‌روزرسانی که در فهرست‌های خود ایجاد می‌کنید، بلافاصله در نتایج نمایش داده شده در موتورهای جستجو گنجانده می‌شود و موجب حضور پررنگ هوش مصنوعی در سئو خواهد شد.

افزایش رضایت مشتری

اکنون که ابزارهای هوش مصنوعی برای بازاریاب‌ها مقرون به صرفه و در دسترس هستند، محتوای عمومی باید متعلق به گذشته باشد. داده‌هایی که توسط برنامه‌های هوش مصنوعی جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل می‌شوند، می‌توانند تصمیمات مختلفی را که بازاریاب‌ها برای بهبود تجربه کاربر و رضایت کلی مشتری می‌گیرند، آگاه کنند. محتوای انتخاب‌شده به مشتریان فعلی و بالقوه کمک می‌کند تا احساس کنند تجربه شخصی‌تری دارند – هدایت ترافیک، افزایش تبدیل‌ها و ایجاد اعتماد.

هنگامی که کاربران محتوای مرتبط و جذاب، در نتایج جستجو، ربات چت یا فید خود را دریافت می‌کنند، تجربه آنها افزایش می‌یابد. استفاده از هوش مصنوعی، سئو و سئو پیش‌بینی‌کننده در تلاش‌های بهینه‌سازی موتور جستجو، چرخه بازاریاب-مصرف‌کننده را به‌طور مداوم بهبود می‌بخشد، رفتار کاربر را برای توصیه محتوای بهینه‌شده تجزیه و تحلیل می‌کند، سپس محتوای جذابی را در لحظه ارائه می‌کند تا ناامیدی کاربر را کاهش داده و اعتماد ایجاد کند.

جستجوی بصری بهبود یافته

فراتر از جستجوهای متنی و صوتی، مشتریان به جستجوهای مبتنی بر تصویر نیز تمایل دارند. با قدرت هوش مصنوعی پشت آن، فناوری تشخیص تصویر پلتفرم‌هایی مانند پینترست و گوگل را متحول می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد که نه تنها محصولات بلکه اطلاعات را با استفاده از تصاویر جستجو کنند.
با قابلیت فهرست بندی محتوای بصری، موتورهای جستجو می‌توانند نشانه‌های خود را از تصاویر بهینه سازی شده برای ابرداده‌ها دریافت کنند. بازاریابان می‌توانند شانس خود را برای نمایش در نتایج برتر موتورهای جستجو با گنجاندن اطلاعات مرتبط در پشت تصاویر، از جمله کلمات کلیدی، مکان، دستورالعمل‌های استفاده و حتی تاریخ ایجاد تصویر افزایش دهند.

هوش مصنوعی در سئو

هوش مصنوعی پیچیده بوده و باعث می‌شود برای بازاریاب‌هایی که به خوبی به این فن‌آوری آشنا نیستند، به عنوان ابزاری دلهره‌آور احساس شود. اما با وجود بسیاری از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی که اکنون با پیاده‌سازی کاربرپسند در دسترس هستند، به راحتی قابل استفاده است. اگر به دنبال بهبود تلاش‌های بهینه‌سازی موتور جستجو هستید، سرمایه‌گذاری در ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی را در نظر بگیرید تا تلاش‌های بازاریابی خود را با هوش مصنوعی در سئو آسان‌تر، سریع‌تر و موثرتر از همیشه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *