Blog

چگونه می توان یک عنوان سئو شده نوشت؟

توسط در سئو دسامبر 11, 2022

همیشه و هر زمان گفتیم که عنوان قلاب اولیه برای جذب مخاطب است. از جذابیت آن هر چه بگوییم کم گفتیم و هر چقدر در این زمینه به دنبال مطالعه راهنما باشید تا بهترین عنوان را بنویسید کم است. عنوان اولین نقطه تماس خواننده در مقاله و صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) سایت است. اما چقدر در مبحث سئو مهم است؟ به عنوان مثال، یک عنوان جذاب می‌تواند دروازه‌ای برای نرخ کلیک بالقوه بالاتر باشد و به شما کمک کند رتبه بهتری در SERP داشته باشید. اما به چه معنا است؟ در این مقاله قصد داریم درباره یک عنوان سئو شده و راه‌های بهینه سازی ن صحبت کنیم. مسئله مهمی است که قطعا باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید…

عنوان سئو شده

مخاطبین معمولاً در صفحه اول به دنبال خواسته خود هستند و چنانچه آن را بیابند در روی محتوای موردنظر توقف می‌کنند. معمولاً، این عنوان است که توجه آنها را به خود جلب می‌کند زیرا مستقیماً به اطلاعاتی که آنها به دنبال آن هستند اشاره می‌کند. اما قضیه فقط به همین جا ختم نمی‌شود زیرا عنوان‌های فرعی نیز ضروری هستند. برچسب‌های زیر عنوان نیز جزء رتبه بندی در موتورهای جستجو هستند. اما یافتن تعادل بین عنوان بهینه شده برای موتورهای جستجو و عنوان فرعی و جذاب کردن آنها می‌تواند چالش برانگیز باشد.

عنوان سئو شده

چگونه یک عنوان بهینه و جذاب انتخاب کنیم؟

اصلا نمی‌توان واسخی یک جمله‌ای به این سوال داد. بلکه باید موارد متعددی را کنار هم چید تا به نتایج درستی ختم شود. عنوان سئو شده و جذاب با کمک آیتم‌های زیر امکان‌پذیر می‌شود:

۱- تمرکز روی کلمات کلیدی

تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب یکی از راه‌های اطمینان از اینکه مخاطبین روی مقاله شما کلیک می‌کنند بوده و می‌تواند به رتبه بهتر آن برای سئو کمک کند. در حالی که انجام این کار بسیار مهم است، انتخاب عاقلانه آنها نیز ضروری است. به عنوان مثال، عنوانی مانند “روش‌های تهویه و سازگاری برای تربیت توله سگ” توصیفی و مستقیم است و از کلمات کلیدی مانند “روش‌ها”، “تهویه” و “توله سگ” استفاده می‌کند. اما همچنین از اصطلاحات فنی نیز استفاده شده که خوانندگان را گیج کرده و آن‌ها را از مطالعه مقاله منصرف می‌سازد.
درعوض، عنوانی مانند «5 مورد از بهترین تمرین‌ها برای آموزش ساخت لانه سگ‌ها» مستقیم، مختصر است و از کلمات کلیدی استفاده می‌کند که عموم مردم آن را درک می‌کنند.

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی را در تمامی بخش‌های توضیحات متا، عنوان‌های فرعی و محتوای خود اضافه می‌کنید. گنجاندن کلمات کلیدی در هر جنبه می‌تواند به شما در رتبه بهتر در SERP کمک کند.

۲- طول عنوان را درنظر بگیرید

در حالی که می‌خواهید در عناوین خود توصیفی باشید، باید اطمینان حاصل کنید که آنها در SERP استاندارد و مورد تایید هستند. برای مثال، در حالی که می‌توانستم عنوان این مقاله را «انواع مختلف حروف‌ نویسی برای استفاده برای عنوان‌ها و عنوان‌های فرعی صفحه» بگذارم، این مقاله توصیفی و کلیدواژه‌های کلیدی است. اما همچنین بسیار طولانی، خسته کننده و به طور بالقوه در یک SERP جایگاه خوبی نخواهد داشت. همچنین احتمالاً مخاطب را درگیر نخواهد کرد.
بنابراین، در عوض، آنچه را که مخاطب در حین اسکن از طریق SERP مشاهده می‌کند، در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که توجه او را از ابتدا از دست نمی‌دهید. خلاصه کلام: مختصر، جذاب و مفید!

۳- دارای قلابی تاثیرگذار

قلاب‌های احساسی با رعایت عنوان سئو شده می‌توانند مخاطب را ترغیب کرده تا روی یک مقاله کلیک کنند و بیشتر بیاموزند. با این حال، یافتن تعادل بین جذب کاربر در حین توصیف یک موضوع می‌تواند چالش برانگیز باشد. عناوین باید پاسخی از سوال مخاطب داشته باشند، حتی اگر صرفاً باعث ایجاد علاقه یا هیجان شود.
با یک عنوان، “5 روش از بهترین تمرین‌ها” رهبری کنید. سپس کاربر فکر می‌کند، “من می‌خواهم بدانم اینها چیست.” شما راه حلی برای مشکل آنها ارائه می‌دهید و آنها دقیقاً می‌دانند که از مقاله چه انتظاری دارند. شما باید به مزایای مقاله خود فکر کرده و از آنجا کار کنید.

از خود بپرسید: چرا کسی می‌خواهد این را بخواند؟ چه چیزی یاد خواهند گرفت؟ چگونه می‌توانید از آن برای ایجاد ارتباط مثبت با برند خود استفاده کنید؟

عنوان بهینه شده

۴- در زمان مناسب از برند استفاده کنید

اگر عنوان یک صفحه فرود یا پست وبلاگ مرکزی می‌نویسید، نام تجاری خود را اضافه کنید. هنگام ایجاد عناوین و زیرعنوان‌ها، پایبندی به کلماتی که با اسم برند شما مطابقت دارند نیز ضروری است. این به ایجاد حس قدرت و باثبات بودن در سراسر سایت و زمانی که موتورهای جستجو محتوای شما را تجزیه و تحلیل می‌کنند، کمک می‌کند.

۵- ابزارهای عنوان

یک ابزار تجزیه و تحلیل می‌تواند به شما کمک کند عناوین را آزمایش کنید تا مطمئن شوید که آنها جذاب و پرمخاطب هستند یا خیر. با طوفان فکری چند عنوان و تنظیم آنها براساس ابزار تجزیه و تحلیل (google trends) شروع کنید. با این کار در نهایت یک عنوان از بهترین گزینه‌ها را انتخاب کرده و همان را برای مقاله خود بکار می‌برید.

چگونه عنوان خود را بهینه بنویسیم؟

وجود عنوان سئو شده در عنوان اصلی و عنوان‌های فرعی در سراسر سایت شما مهم و ضروری است. همانطور که می‌بینید، اگر عناوین و زیرعنوان‌های خود را برای سئو مناسب نکنید، می‌تواند بر نحوه نمایش کسب و کارتان در نتایج جستجو تأثیر بگذارد. اما این نیز بسیار مهم است که مخاطب را در نظر بگیرید و عنوان خود را به راحتی اسکن کنید زیرا آنها به دنبال اطلاعات دلخواه هستند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید