Blog

چرا هر سایتی باید بلاگ داشته باشه؟

توسط در تولید محتوا نوامبر 13, 2021

قدیم‌ترها که سایت میزدیم و مشغول به فعالیت اینترنتی در هر حوزه‌ای میشدیم خیلی به داشتن یک بلاگ و تولید محتوا داخلش اهمیتی داده نمیشد! بعد جالب اینجا بود که خیلی راحت‌تر از امروز می‌فروختیم و کسب درآمد هم می‌کردیم. مسئله خیلی واضحه چون اون موقع‌ها رقابت خیلی کم بود و همون محصول یا خدمتی رو که با محتوای نصفه نیمه داخل سایت منتشر می‌کردی، دیده میشد و مخاطب‌هاش تصمیم به خرید می‌گرفتن! اما امروز داشتن بلاگ رو به همه صاحبان وبسایت‌ها پیشنهاد می‌کنیم. امروز میخوام کمی در این زمینه با شما صحبت کنم و توضیحاتی رو پیرامون این مسائل بررسی کنم. پایه‌ای؟

داشتن بلاگ

فرض کنید یک فروشگاه اینترنتی که مشغول فروش محصول هستش و قراره برای محصولاتش محتوا تولید کنه! تی صفحه محصول شما خیلی دستت باز نیست؛ در واقع اصلا اونجا تولید محتوا نمیکنی بلکه داری محصول نویسی انجام میدی! پس نمیتونی خیلی از موارد مثل روش کار رو داخل صفحه محصول بگی. داخل صفحه محصول میتونی درباره ویژگی‌ها و امکانات و یک توضیح مختصر صحبت کنی. اما وقتی بلاگ داشته باشی میتونی بیشتر درباره محصولاتت، سازنده‌هاشون، مقایسه بین اون‌ها و … صحبت کنی. تازه یه کار جالب که اخیرا توو اینستاگرام هم راجع‌بهش صحبت کردم اینه که میتونی دستور کار با محصول یا خدمتت رو داخل بلاگ بذاری و به مشتری لینک یا پی دی اف بدی تا بتونه هم بخره هم دستور کار رو داشته باشه!

داشتن بلاگ

چطوری روی بلاگ وقت بذاریم؟

وقت گذاشتن روی بلاگ تمام و کمال بستگی به نوع فعالیتت داره! چه‌جوری فعالیت می‌کنی؟ چقدر سایتت بزرگه و چقدر می‌خوای خوب رشد کنی؟ ببین برای اینکه بخوای خوب رشد کنی حدقل ۵ محتوا در هفته باید برای بلاگت تولید کنی. دسته‌بندی‌های خودتو مشخص کن و محتوای غنی و عالی براش تولید کن. حواست باشه تو قراره از این بلاگ کاربر جذب کنی و اونو تبدیل به مشتری کنی اما خیلی محسوس نباید به محصول لینک بدی! اینجا اگه اینکارو بکنی کاربر حس میکنه تو فقط بابت فروش محصول و خدمتت کشوندیش اینجا! پس کمی با دقت توضیحات کافی و به سبک آموزشی و نکته‌ای بهش ارائه کن و موارد مرتبط با محصول رو ربط بده به هم.

مراحل سخت یک بلاگ استاندارد

خب مسلم اینه که برای داشتن بلاگ حتما یک سایت داشته باشی. حالا یا توی سایتت خدمات مجازی مثل آموزش، فروش پکیج و این چیزا میفروشی یا یک سایت فروشگاهی داری که فروش محصول انجام میدی. این سایت طبق پیشنهاد همیشگیه من که آسون و رادست باشه، وردپرسه! هم رایگانه هم هر چی امکانات بخوای بصورت افزونه و کد و قالب بصورت رایگان حرفه‌ای داره. خیلی راحت میتونی باهاش کار کنی و تغییرات انجام و در نهایت به قول خودشون اوپن سورس یا متن بازه!

بلاگ نویسی

برای بخش بلاگ هم میتونید یک برگه رو به بلاگ اختصاص بدید و طبق عملکردتون دسته‌بندی‌هایی رو بهش اختصاص بدین. تولید محتوا رو بصورت روزانه یا یک روز درمیون انجام بدید اما حواستون به چندتا نکته باشه:

  1. اصلا نباید جوری بنویسید که تبلیغاتی باشه و کاربر احساس کنه بلاگ رو وسیله تبلیغات قرار دادین.
  2. بهتره برنامه‌‌ای برای آموزش دادن داخل بلاگ داشته باشید. مثلا آموزش کار با یک وسیله که در فروشگاه موجوده! یا دستور کار
  3. در مورد بهترین‌ها و تاپ۱۰ ها حتما بنویسید.
  4. توضیحات کامل درباره برندها بدید.
  5. از تصاویر و ویدیوهای مرتبط استفاده کنید.

تولید محتوای وبلاگ

بلاگ ساختی یا نه؟

خب اینم از توضیحات بلاگ! حالا بگو ببینم تا حالا بلاگ داشتی یا هنوز خبری از بلاگ توو سایتت نیست؟ اگه نداری همین حالا بدون لحظه‌ای تامل شروع کن  بلاگ رو بزن. برنامه‌ریزی محتوایی کن و شروع کن به تولید محتوا تا بتونی افزایش بازدید بگیری و فروشت رو چند برابر کنی.

موفق باشی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code