Blog

بروزرسانی محتوا و اهمیت آن در سئو

توسط در تولید محتوا مارس 8, 2022

محتوا، هسته اصلی یک کسب و کار آنلاین است و باید تأثیر همیشگی خود را روی مخاطب داشته باشد. اگر محتوایی مدت زمان زیادی روی سایت باقی بماند و به روز رسانی نشود و یا محتوای جدیدی جای آن را نگیرد نمی تواند یک ارتباط و تعامل واقعی با مشتری برقرار نماید و به نوعی به مخاطب بی اعتنایی می شود. پس در نتیجه اهمیت بروزرسانی محتوا به شدت بالاست.

اهمیت بروزرسانی محتوا

به روزرسانی ها برای وبسایت های کسب و کار تا حدی چالش برانگیز است و شاید جایگزینی مقالات قدیمی با محتوای جدید احساس خوبی به شما ندهد و کمی دشوار باشد ولی این کار ضروری است. لازم است مدیر یک سایت بطور مداوم به محتوا و حتی ساختار سایت سرکشی کند و با اعمال تغییراتی به روز رسانی نماید. این یعنی اهمیت بروزرسانی محتوا خیلی بالاست.

اهمیت بروزرسانی محتوا

طبق قواعد بهینه سازی (SEO) اگر محتواهای موجود شما در سایت خیلی جذاب و با کیفیت ولی مشابه  هم باشند گوگل از بین آنها فقط یک یا دو محتوا را ارزیابی می‌کند و به آنها در صفحه خود رتبه می دهد و ممکن است در سه نتیجه اول گوگل قرار گیرید که جایگاه بالایی است. به عبارتی، محتواهای مشابه  سینرژی برای سایت شما ایجاد نمی کنند بلکه صرفاً یک انباشتگی بیهوده در سایت به وجود می آورند. وقتی شما چند مقاله مشابه با یک گروه از کلمات کلیدی مترادف برای وبسایت‌تان آماده می کنید بهینه سازی محتواها دچار مشکل می شوند و گوگل به سردرگمی می افتد و مثل این است که در کسب رنکینگ گوگل خودتان با خودتان دارید رقابت می کنید بنابراین باید روی محتوا مدیریت داشته باشید.

راه‌ های به روز رسانی محتوا و سایت

محتوای قدیمی زیادی دارید یا باید آنها را حذف کنید یا آنها را با تغییراتی به یک محتوای جدید تبدیل کنید و یا با ادغام بخشی از آنها با همدیگر به روز رسانی نمایید که همه این کارها بسته به کیفیت محتواها انجام می شود . نشاندهنده اهمیت بروزرسانی محتواست. یک محتوای قدیمی که اطلاعات آن کم بوده یا چیزی را به مخاطب منتقل نمی کند و صرفاً جا را در سایت اشغال کرده باید حذف شود و یک محتوای جدید و ارزشمند جای آن را بگیرد.

پاکسازی سایت ها مانند تمیز کردن هر روزه آشپزخانه است. بررسی، به روزرسانی، نظم دادن و حذف محتوای قدیمی و ناکارآمد از سایت جزء برنامه‌های روزمره و در زمره عملیات استراتژیک سئوی محتوا محسوب می شود. مقالاتی در سایت وجود دارند که خیلی شبیه به محتوای جدید هستند این دسته از مقالات بهتر است با هم ادغام شوند، این ترکیب سازی  باید طوری صورت گیرد که یکپارچگی داشته باشد و بیشترین ترافیک را از گوگل دریافت کند.

زمانی، یک محتوایی ارزشمند است و کاربرد خوبی هم برای کسب و کارتان دارد ولی قدیمی است، هنوز ارزش خود را حفظ کرده و کارایی دارد پس بهتر است در سایت باقی بماند. این موضوع را همیشه به خاطر داشته باشید که محتوای شما باید برای مخاطب اثربخش باشد و باعث خستگی و جدا شدن او از سایت نشود.

بهینه سازی ساختاری

بهینه سازی ساختار سایت هم برای کسب و کارها و مخاطب کارایی خوبی دارد که می‌تواند تا حد زیادی جبران هزینه‌های سنگین تولید محتوا و حفظ آن را بکند، شما حجم زیادی مقاله برای سایت تولید کرده‌اید و هرکدام ارزش و اهمیت خود را دارند شما می توانید با برنامه ریزی در ساختار سایت تان، آن محتوایی که از نظر کیفیت بالاتر از بقیه است را در پست بالاتر قرار دهید و بقیه صفحات محتواهای کم ارزش تر را به آن لینک کنید، این کار به گوگل هم نشان می دهد که کدام محتوا ارزشمند تر است و ارزیابی بهتری هم صورت می گیرد. در اینجا نیز اهمیت بروزرسانی محتوا مشخص شده و محتوا را به اصطلاح همیشه سبز نگه می دارد.

اگر به روز رسانی های محتوا و سایت صورت نگیرد بطور یقین، شخصی که وارد سایت شما می شود با مشاهده محتواهای قدیمی و به روز نشده از صفحه سایت شما بیرون می رود که در نتیجه نرخ پرش زیاد و برعکس نرخ بازدید، رتبه و ترافیک سایت کاهش پیدا می کند. برای به روز رسانی یک محتوا می توانیم به جای کلمات کلیدی موجود از کلمات کلیدی بهتر و جذاب تری استفاده کنیم که جزئی از استراتژی مهم تمام وبسایت ها است و باعث می شود رنکینگ بالاتری در گوگل دریافت شود.

در یک محتوای تولید شده تعدادی عبارت کلیدی وجود دارد که با گذشت زمان ممکن است در نگاه مخاطبین نسبت به آنها تغییری ایجاد شود چون فکر و سلایق مردم بطور مداوم در تغییر است بنابراین ضروری است کلمات کلیدی محتوایتان را به روز رسانی کنید. یا اگر اطلاعات جدید و مرتبطی به محتوای خود در سایت اضافه کنید رتبه صفحه سایت خود را ارتقاء می دهید و کاربران جدید و بیشتری را جذب محتوای خود می کنید.

با با تغییراتی در محتوا می توانید آنها را تبدیل به یک اینفوگرافی جذاب و ساده کنید که یک شیوه مؤثر و نویی برای انتقال پیام شما به مشتریان است.
در ضمن با تبدیل پست های قدیمی به ویدئو می توانیم اثربخشی آنها را روی مخاطب بیشتر کنیم، این کار در شبکه های اجتماعی تأثیر زیادی دارد و میزان اشتراک گذاری آنها را هم بالا می برد.

بروزرسانی محتوا

شما چطور محتوای قدیمی را بروز می‌ کنید؟

برای به روز رسانی و بهینه سازی محتواهای قدیمی می توانیم از ابزار گوگل آنالیتیکس استفاده کنیم که لیستی از محتواهای قدیمی را برای شما جداسازی می کند و شما هم می توانید با یک برنامه ریزی دقیق و منظم قواعد به روز رسانی را برای هر کدام از آنها به کار ببرید. نوشتن یک محتوای جدید نیاز به ایده و صرف وقت زیادی است ولی خیلی راحت می توانیم با به بروزرسانی پست های قدیمی یک محتوای جدیدی را برای کسب و کارمان تولید کنیم، این کار زمان کمتری می برد و در واقع نوسازی محتوای قدیمی است که گوگل هم می فهمد که شما به سایت و کابران خود اهمیت می دهید.

اهمیت بروزرسانی محتوا در وب سایت ها صرفه جویی در وقت و زمان انسان ها و پیشرفت سریعتر کار ها است و تا زمانی که می توانیم پست های موجود و قدیمی را بازسازی و اصلاح کنیم  و از کاربرد و تأثیر خوب آن برای مخاطبین مطمئن شویم نیازی نیست دست به تولید محتوای جدیدی بزنیم که هم وقت بر است و هم هزینه زیادی را به شما تحمیل می کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code