Blog

۶ ویژگی محتوانویس که یک کارفرما به آن نیازمند است

توسط در تولید محتوا آوریل 17, 2023

دنیای دیجیتال مارکتینگ هیجان انگیز است، اما همچنین بسیار رقابتی است. محتوای باورنکردنی که به مخاطبان هدف شما خدمت می‌کند، کلید پیشروی در بازی است و تیمی از نویسندگان محتوا می‌توانند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. محصولات برجسته و خدمات عالی به مشتریان دیگر برای کمک به موفقیت یک تجارت کافی نیستند. رتبه‌بندی‌های برتر SERP و وب‌سایت‌های مملو از محتوای معتبر و مفید از ضروریات عصر دیجیتال هستند، بنابراین یک راه قابل اعتماد برای تولید محتوا ضروری است. همکاری با تیمی از فریلنسرهای مجرب، از جمله نویسندگان محتوای عالی، می‌تواند به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کند. اما یک نویسنده محتوا در واقع چه کاری انجام می‌دهد و کدام یک از انواع نویسندگان محتوا برای کسب و کار شما مناسب هستند؟ در واقع می خواهیم ببینیم ویژگی محتوانویس خوب چیست؟

ویژگی محتوانویس

ویژگی محتوانویس

قبل از پرداختن به اصل موضوع باید ببینیم یک نویسنده محتوا چه می‌کند؟
هنگامی که اکثر بازاریابان و صاحبان مشاغل به برون سپاری وظایف نوشتن فکر می‌کنند، بلافاصله به تمام پست‌های وبلاگی که برای به روز نگه داشتن وبسایت خود نیاز دارند فکر می‌کنند. با این حال، در حالی که اکثر نویسندگان محتوا به پست‌های وبلاگ رسیدگی می‌کنند، می توانند در بسیاری از انواع دیگر نوشتن نیز به شما کمک کنند. در اینجا چند نمونه محبوب آورده شده است:

نوشته‌های مطبوعاتی
محتوای فنی
راهنماها و مقالات طولانی
محتوای سئو شده
محتوا برای خبرنامه‌ها و اطلاع رسانی ایمیلی
رسانه های اجتماعی برای معرفی پست‌ها

اکثر نویسندگان محتوا نیز محتوای خود را در صورت نیاز تصحیح، ویرایش و اصلاح می‌کنند. اما در این میان اگر بخواهیم ویژگی محتوانویس را بدانیم باید به ۶ مورد در زیر خیلی توجه کنیم.

۱- مسلط به مباحث سئو

سئو کنندگان محتوا بسیار مهم و جزء مهره‌های ضروری به حساب می‌آیند. بله، محتوای مؤثر مخاطب را درگیر می‌کند و به اندازه کافی به نگرانی‌هایی که ممکن است داشته باشند، پاسخ می‌دهد. با این حال، به افزایش دید موتورهای جستجو و بالا بردن رتبه بندی SERP نیز کمک می‌کند. نویسندگان سئو درک کاملی از کلمات کلیدی و ارتباط آنها با رتبه بندی دارند. آنها همچنین دارای ابزارهای نوشتاری برای ایجاد محتوای روان و قابل اسکن هستند که برای گوگل به همان اندازه جالب است که برای مخاطبین خوب به نظر می‌رسد.

مسلط به مباحث سئو 

۲- مسلط به مبحث کپی رایت

کپی‌رایترها از مدت‌ها قبل از اینکه دیجیتال مارکتینگ وجود داشته باشد وجود داشته‌اند و همچنان برای همه نوع کسب‌وکار ضروری هستند. ویژگی محتوانویس تولید محتوای نوشتاری متقاعد کننده است که برای بازاریابی یک محصول یا علاقه‌مند کردن مخاطبان به برند طراحی شده است. یک کپی رایتر همچنین ممکن است محتوای وب یا مطالب سئو شده را بنویسد. با این حال، اکثر آنها در گزینه‌هایی مانند تولید محتوای مطبوعاتی، کپی صفحه فرود، مواد فروش، محتوای صفحه اصلی و سایر مطالب نوشتاری برای اهداف بازاریابی هدفمند تخصص دارند.

مسلط به مبحث کپی رایت 

۳- مسلط به سایه نویسی

گاهی اوقات، یک تیم تجاری یا بازاریابی به راهی برای پر کردن شکاف‌های دانش در شرکت یا ساده کردن فرآیند ایجاد محتوای معتبر برای اهداف مختلف نیاز دارد. این زمانی است که فردی را برای نوشتن استخدام می‌کنند، اما این تولید محتوا تنها برای شخص جنبه مالی داشته و اعتباری در کار نیست. سایه نویسی محتوایی تولید می‌کند که در نهایت به یک سازمان شخص ثالث یا نهاد دیگر اعتبار می‌دهد.
برخی از آنها موضوعات متعددی را پوشش می‌دهند، در حالی که برخی دیگر فقط در یک یا دو زمینه تخصصی فعالیت دارند.

مسلط به سایه نویسی 

۴- مسلط به شبکه های اجتماعی

حضور مستمر در رسانه‌های اجتماعی برای کسب‌وکارهای عصر دیجیتال بسیار مهم بوده و این نیاز به نوع خاصی از نوشتار دارد. نوشتن در رسانه‌های اجتماعی باید به اندازه کافی قانع کننده باشد تا افراد را در مسیر خود متوقف کرده و آنها را متقاعد کند که از پیمایش به اندازه کافی برای بررسی آن دست بردارند.
نویسندگان رسانه‌های اجتماعی انواعی از نویسندگان محتوا هستند که در تولید این نوع مطالب مهارت دارند. آن‌ها همچنین در استفاده از فیدهای رسانه‌های اجتماعی برای گفتن داستان‌های متقاعدکننده برند که باعث می‌شود مخاطبان بیشتر به سراغشان بروند، عالی هستند.

مسلط به شبکه های اجتماعی 

۵- مسلط به مباحث تخصصی

نویسندگان فنی در ساختن موضوعات فنی پیچیده مانند مهندسی، مالی، برنامه نویسی، نرم افزار، روباتیک، و … در دسترس مخاطبان هدف تخصص دارند. آنها ممکن است محتوای وب بنویسند که به این موضوعات می‌پردازد، اما بسیاری از نویسندگان فنی به جای آن پست‌ها، دستورالعمل ها و راهنماها را تولید می‌کنند.
یک نویسنده فنی خوب می‌تواند هم با کارشناسان صنعت در سطح خود صحبت کند و هم مخاطبان جدید را با موضوعات پیچیده به روش‌های قابل دسترس آشنا کند.

۶- مسلط به تولید محتوای طولانی

محتوای طولانی که عمیقاً به یک موضوع می‌پردازد، این روزها تقاضای زیادی دارد، زیرا هم برای مخاطبان و هم برای موتورهای جستجو جذاب است. با این حال، به نویسندگان با ویژگی محتوانویس بسیار ماهر نیاز دارید که بفهمند چه چیزی باعث می‌شود یک قطعه عالی از نوشتن طولانی شکل موثر باشد. نویسندگان حرفه‌ای با مهارت تولید محتوای طولانی، محققان برجسته‌ای هستند که در سازماندهی اطلاعات و قالب بندی آن به گونه‌ای که برای مخاطبین آنلاین قابل دسترسی باشد، مهارت دارند.
آنها ممکن است در کتاب‌های الکترونیکی، مطالعات موردی، کاغذهای سفید، راهنماهای نحوه انجام، مقالات وبلاگ طولانی یا همه اینها تخصص داشته باشند.

ویژگی محتوانویس

بسیاری از کرفرماها برای تولید محتوای کسب و کار خود به دنبال افراد مناسب می‌گردند اما چون ویژگی محتوانویس را نمی‌دانند به اشتباه انتخاب می‌کنند و بعدها به مشکل خورده و مجبورند بارها فرد دیگری را انتخاب کنند. به همین جهت ما تصمیم گرفتیم در این مقاله به ویژگی محتوانویس برتر بپردازیم تا بتوانید بهتر انتخاب کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید