Blog

محتوای ترند به چه محتوایی می‌ گویند؟

توسط در تولید محتوا سپتامبر 11, 2022

یه مدتیه یه چیزی بین ما مدرس‌ها باب شده و مدام به خورد کاربرامون میدیم اونم محتوای ترند و تولید اونه. اما مشکلی که وجود داره درست درمون توضیح نمیدیم که چطور باید از این محتوای ترند درست و بجا استفاده کنن و چه طوری اصن پیداش کنن. بابا جان وقتی درمورد یه چی حرف میزنید با سند و مدرک صحبت کنید، روش استفاده رو هم بگید تا طرف راحت قضیه رو دنبال کنه و انجام بده. من امروز اومدم در مورد این مدل محتوا و نحوه پیدا کردن و تولید کردنش حرف بزنم. خیالتون راحت…

محتوای ترند

محتوای ترند یا محتوای روز در واقع به نوعی محتوا گفته میشه که مطابق با حوادث و اتفاقات در دنیای واقعی جلو میره. یعنی تو ببینی امروز چه اتفاقی افتاده و دست به دست میشه بیای و درموردش حرف بزنی و محتواسازی کنی اما اینجا یه موردی پیش میاد! شاید اون اتفاق ترند ربطی به کسب و کارم نداشته باشه! همین دیگه! اینجاشو بهت نگفتن و توام مرتب داری اشتباه میری. مثلا میای یه عکس از اون اتفاق میذاری اما درمورد موضوع خودت حرف میزنی. اینطوری به نظرت اعتبار خودتو کم نمیکنی؟ من میخوام راهنماییت کنم که چیکار کنی.

محتوای ترند

۱- محتوای ترند حوزه خودت

اولا که ترجیحت بر این باشه که به مطالب و اتفاقات ترند حوزه خودت مسلط باشی و مرتب اخبار حوزه خودتو دنبال کنی تا بتونی ترندهای حوزه خودتو بنویسی. این بهترین حالت و راحت‌ترین حالت برای شماست چون مستقیم میتونی درموردش حرف بزنی و نیاز نداره غیرمستقیم بهش اشاره کنی. محتوای ترند حوزه خودت میتونه اطلاعات مفیدی در اختیار کاربرات بذاره و اتفاقا به اعتبار و موقعیتت خیلی کمک کنه.

۲- پیدا کردن ارتباط درست

شاید اتفاقات ترند در حوزه ما خیلی زیاد نباشه یا شاید خیلی جذاب نباشه پس مجبوریم در حوزه‌های عمومی و همگانی جستجو کنیم. باشه اشکالی نداره فقط باید بتونی ارتباط بین اخبار و کسب و کار خودت برقرار کنی. یکم سخت شد نه؟ برات مثال میزنم:

اتفاق ترند این روزها: درگذشت ملکه الیزابت در سن ۹۶ سالگی…

یه سری اطلاعات درباره ملکه: ۷۰ سال حکومت کرده، قدرت زیادی هم داشته و حالا پسرش بجاش نشسته

نوع کسب و کار: آموزش محتوا

نتیجه: مثل ملکه انگلیس باش و حکومت درستی روی محتواهای سایتت داشته باش تا از همه برتر و سرشناس‌تر باشی…

دیدی؟ این مدلی باید ربطش بدی. در این نوع ترندسواری کارت سخته و خلاقیت و تمرکز خیلی بالایی لازم داره که اگه اهلش هستی حتما دنبالش برو تا به نتایج خوبی برسی.

اهمیت تولیدمحتوای ترند

محتواهای ترند چه اهمیتی دارند؟

قتی یک اتفاق می‌افته، عالم و آدم و جهان درگیرش هستند و درموردش صحبت میکنن. پس اگه توام بیای گوشه‌ای از کار رو بگیری و حرف بزنی قطعا نظرا به سمتت جلب میشه و میتونی نتایج خوبی بگیری. واسه همینه که همیشه میگن اگه محتوای ترند بسازی، برنده‌ای!

منابع عالی برای پیدا کردن محتوای ترند

میدونم خیلی منتظر شنیدن این بخش بودی. منم سعی کردم بهترین منابع رو برات پیدا کنم که ازشون بهترین استفاده رو ببری:

  • سایت‌ها و پیج‌های تخصصی در حوزه خودت
  • سایت پینترست
  • ردیت 
  • شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر، لینکداین 
  • کانال‌های تلگرامی
  • یوتیوب یا آپارات 

بهتر از این نمیشه. اگه واقعا دلت میخواد بهترین محتوای ترند رو تولید کنی، باید هر روز توی اینا که گفتم بچرخی و جستجو کنی تا نتیجه خوبی عایدت بشه. بالاخره رسیدن به جاهای خوب، تلاش و سختی‌های خودشو داره دیگه. پس دنبالش باش.

جمع بندی نهایی

ما باید برای کسب و کارمون تولید محتوا کنیم. ولی اینکه دقیقا چه مدل محتواهایی بسازیم که نتیجه خوبی بهمون بده شرطه. یکی از انواع محتوایی که جواب عالی میشه ازش گرفت محتوای ترند هستش. ساختش سخته اما اگه توو برنامت قرار بدی قطعا موفق میشی و جواب خوبی میگیری. امتحانش کن.

بهترین باش

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code