Blog

۲ نکته کاربردی برای کمک به محتوای سایت

توسط در بازاریابی محتوا, تولید محتوا نوامبر 2, 2020

برای اینکه بتوانیم محتوای خود را هر روز بهبود بیشتری دهیم باید با دقت روی نکات کلیدی و طلایی تمرکز کنیم تا در بین رقبا برترین باشیم. حتی نویسندگان بزرگ از نکاتی برای نوشتن موثرتر استفاده می‌کنند و مخاطبان نیز عاشق خواندن مقالات موثرتر هستند. اگر دوست دارید محتوایی بنویسید که به سرعت منقضی شود پس این مطلب را نخوانید. اما اگر تمایل دارید محتوای شما بیش از پیش خوانده شود، حتما باید با دو نکته کمک به محتوای سایت خود کنید.

کمک به محتوای سایت

فاکتورهای مهمی در کمک به محتوای سایت موثر است. اما گاهی برخی نکات کلیدی اثرات بیشتری بر روی محتوای شما خواهد داشت به نوعی که ترافیک سایت را به میزان قابل توجهی افزایش می‌دهد. نظر شما را به این دو نکته کلیدی جلب می‌کنیم.

کمک به محتوای سایت

۱- از کلمات کوتاه و ساده استفاده کنید

همه دوست دارند هوشمندانه به نظر برسند، اما اگر مخاطب شما متوجه حرف شما نشود، این اتفاق نخواهد افتاد. تا زمانی که این حس را دارید از کلمات قلمبه سلمبه استفاده کنید، به هیچ وجه نباید انتظار بازدید و جذب مخاطب را داشته باشید از این رو باید تا می‌توانید ساده و روان بنویسید. تنها راه شما برای افزایش ترافیک استفاده از کلمات کوتاه و ساده است. هیچ اتفاقی نمی‌افتد! شما با ساده‌نویسی کمک به محتوای سایت خود کرده و محبوب‌تر خواهید شد.
هضم کلمات کوتاه آسان است. کلمات طولانی یا ناآشنا سرعت خواننده را کاهش می‌دهد. همین امر سبب صرفنظر از خواندن و مطالعه خواهد شد و دیگر انتظاری برای جذب مخاطب نیست.

نکته: اگر درباره ساده بودن محتوایی که می‌نویسید مطمئن نیستید، حتما آن را با چند نفر به اشتراک بگذارید و نظر آن‌ها را بپرسید. همین امر سبب می‌شود کم کم به نتایج جالبی برسید.

۲- از جملات کوتاه و مستقیم استفاده کنید

بازاریابی محتوا

افراد جملات کوتاه را راحت‌تر می‌خوانند و بهتر با آن ارتباط برقرار می‌کنند. پس تا می‌توانید کوتاه اما کاربردی بنویسید تا کمک به محتوای سایت خود کنید. از طرفی خیلی رک و مستقیم به اصل ماجرا بپردازید. نویسنده گورو، Ann Wylie به طور مكرر تحقیقاتی را برای اثبات این موضوع از موسسه مطبوعات آمریكا انجام داد و نتیجه آن بصورت زیر شد:
بیشتر کاربران جملاتی که ۸ کلمه دارد را به راحتی درک خواهند کرد و تقریباً همه (90٪) می‌توانند جمله‌ای بین ۹ تا 14 کلمه را درک کنند. با افزایش کلمات، درک مطلب پایین می‌آید و این یک اتفاق کاملا منطقی است. زمانی که یک جمله به 43 کلمه رسید، فقط 10٪ از اطلاعات را درک می‌کنند. پس جملات خود را نیز کوتاه و کاربردی بنویسید. به قول معروف کاملا مختصر و مفید!

آیا همیشه جملاتی بلند و پر از حروف ربط می‌نویسید؟ آیا می‌توان آن‌ها را به چند جمله کوتاه‌تر و تأثیرگذار تقسیم کرد؟ بیایید یکی از چالش برانگیزترین جملات را بنویسیم تا محتوای موفقی داشته باشیم.

برای اینکه محتوای کاربردی و پرمخاطبی داشته باشیم…

ما هر روز می‌نویسیم، ویرایش می‌کنیم و می‌خوانیم. مبستگی دارد جملات ما طولانی باشد یا کوتاه و کاربردی. کلمات به کار رفته در آن ساده باشند یا پیچیده. هر کدام از این‌ها اثر خاص خود را دارند! اما اگر دوست دارید موفق باشید حتما مختصر و مفید با کلمات ساده و روان بنویسید. این تنها راه کمک به محتوای سایت است و بس!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code