Blog

تاثیر طرز فکر در نوع تولید محتوا

توسط در تولید محتوا ژانویه 25, 2023

تولید محتوا چیست؟ مقوله بروزی که سال‌هاست در مورد ن صحبت می‌کنیم و سال‌هاست که تاثیر آن در کسب و کارهای فضای دیجیتال پررنگ‌تر می‌شود. این را هم می‌دانیم که نوع تولید محتوا برای هر فردی متفاوت بوده و هر کسی به شیوه خاص خود محتوا می‌نویسد. این را هم بگویم که رعایت قوانین و مقررات در تولید محتوا یک اصل است و با توجه به این اصل هر کسی شیوه خاص خود را در تولید دارد. بحث امروز ما پیرامون تاثیر طرز فکر در تولید محتوا است. اینکه منِ نوعی در تولید محتوای مخصوص به خود چه تفکری دارم و این تفکر قطعا با تفکر اشخاص دیگر تفاوت داشته و هر کدام تاثیر خاصی را بر محتوای خود می‌گذاریم. با من در این مبحث همراه باشید.

تاثیر طرز فکر در تولید محتوا

همیشه به افراد علاقه‌مند گفته‌ام، تا زمانی که به تولید محتوا به چشم داستان نویسی بنگرید قطعا محتوانویس حرفه‌ای خواهید شد. چرا؟ چون همه آدم‌ها از بزرگ تا کوچک همگی عاشق خواندن داستان هستند. اما در داستان نوشتن طرز فکر نویسندگان با هم متفاوت است! همین تفاوت باعث شده تا ما علاقه‌مند به خواندن داستان‌های متعدد از نویسندگان مختلف شویم. غیر از این نیست! هر شخصی از دیدگاه خوب به ماجرا نگاه می‌کند و نتیجه‌گیری خود را ابراز می‌کند. هیچ می‌دانید تمام افراد عاشق رسیدن به همان نتیجه نهایی هستند؟ نتیجه نهایی که زاده طرز فکر شماست، قطعا برای مخاطب ارزش فراوان داشته و او را به فکر وا می‌دارد.

تاثیر طرز فکر در تولید محتوا

مثلا فرض کنید به من می‌گویند درباره تفاوت بین محصول آبمیوه گیری محتوا بنویسم. من باید تمام ویژگی‌ها و امکانات هر کدام را بصورت مجزا بررسی کنم. همه آیتم‌های توضیحی مرتبط را بررسی کنم و سپس با طرز فکر خود پیرامون تفاوت‌ها و شباهت‌ها صحبت کرده و نتیجه بگیرم که کدامیک برای چه دسته افراد مناسب است! این طرز فکری که من دارم قطعا با طرز فکر شخص دیگر تفاوت دارد و همین مبحث جذابیت ایجاد خواهد کرد.

تاثیر طرز فکر در بکار بردن کلمات

تاثیر طرز فکر در تولید محتوا تنها به بخش مفهوم و معنا ختم نمی‌شود بلکه از نظر نوشتار و نگارش نیز تحت تاثیر است. برای این کار می‌توانید یک موضوع مشخص را در گوگل سرچ کنید. سایت‌های بسیاری پیرامون جستجوی شما محتوا نوشته‌اند اما هر کدام نگارش مخصوص بخود را دارند. هر کدام از کلمات و توضیحات خاص خود استفاده کرده‌اند! در غیراینصورت محتوا بصورت کپی شناخته می‌شود و هیچگونه ارزشی ندارد. پس اگر در تیم محتوایی خود فراد مختلفی دارید، به آن‌ها طرز فکر خود را القا نکنید! اجازه دهید هر کس طرز فکر مخصوص به خود را پیاده کند. اینگونه تیم محتوایی شما کامل شده و می‌توانید در صورت گرفتن هر پروژه‌ای خیلی راحت نویسنده موردنظر را با توجه به طرز فکر و پیشینه‌اش برای آن پروژه انتخاب کنید.

تفاوت طرز فکر با تفکر اشتباه

هر طور که حساب کنیم تولید محتوا قوانین و دستوراتی دارد که هر تولید کننده محتوایی باید آن‌ها را درنظر داشته باشد. اینکه بخواهیم این دستورات را تغییر دهیم یعنی دچار تفکر اشتباه شده‌ایم و اصلا نامش طرز فکر متفاوت نیست! متاسفانه بسیاری از دوستان محتوایی ما دچار چنین اشتباهی می‌شوند و بر این اشتباه خود بشدت پافشاری می‌کنند. تاثیر طرز فکر در تولید محتوا می‌تواند بسیار مثبت و تغییر دهنده باشد اما تفکر اشتباه ما را به کل از مسیر درست خارج می‌کند. پس حواستان باشد درگیر تفکر و مسیر اشتباه نشوید برای این منظور مرتب علم خود را بروز نگه دارید.

طرز فکر مثبت

تاثیر طرز فکر در تولید محتوا

اگر تیم محتوایی دارید تنها حق دارید تخصص و مهارت‌های او را به شیوه‌های آموزشی تغییر دهید اما طرز فکر او باید به صورت پیش‌فرض باقی بماند تا در یک تیم افراد مختلف با لحن و گفتار مختلف داشته باشید. این نقطه قوت تیم محتوایی شماست زیرا تاثیر طرز فکر در تولید محتوا بسیار زیاد است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید