Blog

9 راهکار برای موفقیت در بازاریابی محتوایی

توسط در بازاریابی محتوا, تولید محتوا اکتبر 23, 2021

بارها این جمله را شنیده‌اید: “محتوا پادشاه است”. همانطور که افراد بیشتری برای دریافت پاسخ آنلاین به اینترنت مراجعه می‌کنند، بازاریابی محتوا نیز در موفقیت کسب و کار شما اهمیت بسیار زیادی دارد. پس باید به دنبال موفقیت در بازاریابی محتوایی باشیم. این که آیا شما یک بازاریاب ماهر محتوا هستید یا به دنبال این هستید که اولین پست وبلاگ را برای شرکت جدید خود بنویسید، ارائه محتوایی موثر که منجر به فروش شود، می‌تواند دلهره آور باشد، اما نشدنی نیست.

موفقیت در بازاریابی محتوایی

اگر به دنبال جذب مخاطر بیشتر و متعاقباً فروش بیشتر از طریق بازاریابی محتوایی موثر هستید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. حتما باید برای رسیدن به موفقیت در بازاریابی محتوایی قدم‌های استوار و درستی بردارید.

موفقیت در بازاریابی محتوایی

1. برنامه داشته باشید

داشتن برنامه قبل از انجام هر کار دیگری در بازاریابی محتوا، محتوای شما را هدفمندتر و تولید آن را آسان‌تر می‌کند. باید بدانید که هدف کلی شرکت شما از تولید محتوا و هدف هر نوع محتوا و ارزش آن برای خوانندگان چیست. پس از تحقیق درباره مخاطبان مورد نظر خود، تصویر واضح‌تری از محتوای مورد نظر برای نوشتن، لحن محتوا و زمان و مکان انتشار آن خواهید داشت.

2. مخاطبان خود را بشناسید

اگر محتوایی که با مشتریان خود به اشتراک می‌گذارید راجع به موضوعاتی باشد که کمتر به آنها اهمیت می‌دهند یا با آنها ارتباط برقرار نمی‌کنند، فروش چندانی را تجربه نخواهید کرد. هنگام نوشتن برای مخاطبان خود، موضوع محتوای خود را مرتبط با صنعتی که در آن هستید نگه دارید و بر این موضوع که محصولات یا خدمات شرکت شما چگونه می‌تواند به حل مشکل مصرف کننده کمک کند، تمرکز کنید. می‌توانید از ابزارهای مختلف تجزیه و تحلیل مانند Google Analytics و Facebook Insights برای کسب اطلاعات در مورد مشخصات جمعیتی بازدیدکنندگان وب سایت خود نیز استفاده کنید.

3. بدانید که چه زمانی و کجا باید پست بگذارید

شما می‌توانید بهترین پست بلاگ عمر خود را بنویسید، اما اگر در یک سایت یا شبکه اجتماعی منتشر شود که مخاطبان شما از آن استفاده نمی‌کنند یا در زمانی که اکثر مخاطبان شما آفلاین هستند، بازدید چندانی نخواهد داشت. به عنوان مثال، مدیر رسانه‌های اجتماعی شما باید بداند که اکثر طرفداران فیسبوک شرکت شما بعدازظهرهای جمعه از ساعت 2 تا 4 بعد از ظهر آنلاین هستند. اگر شرکت شما مدیر یا بخش اختصاصی رسانه های اجتماعی ندارد، اکثر ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت و رسانه های اجتماعی دارای ویژگی ای هستند که می توانید بیشترین و کمترین زمان هایی را که مردم از سایت شما و کانال های رسانه های اجتماعی دیدن می کنند و افرادی که از آنجا آمده اند را مشاهده کنید. همین روش موفقیت در بازاریابی محتوایی را برایتان رقم می‌زند.

عملیات بازاریابی محتوایی

4. کیفیت مهم تر از کمیت است

تولید مداوم محتوا وسوسه کننده است، اما باید بدانید که مخاطبان شما محتوای بیشتری نمی خواهند، بلکه محتوایی با کیفیت، جالب، ارزشمند و آموزنده می‌خواهند. بازدیدکنندگان سایت شما به این دلیل می‌آیند که به شما اعتماد دارند و معتقدند شما به سوالات آنها پاسخ می‌دهید یا مشکلاتشان را برطرف می‌کنید. محتوای بی‌کیفیت فقط فضای وبلاگ را اشغال می‌کند و بینندگان برای خواندن آن رغبتی نخواهند داشت.

5. محتوای ترکیبی تولید کنید

راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید محتوا را بصورت آنلاین به اشتراک بگذارید. متن یا نوشته محبوب‌ترین و مورد انتظارترین محتوا است، اما شما همچنین می‌توانید محتواهای متنوعی را به صورت ترکیبی از تصاویر و ویدیو برای موفقیت در بازاریابی محتوایی تولید کنید و در اختیار مخاطب قرار دهید.

6. آزمون و خطا کنید

به پاسخ این سوال فکر کنید که کدام نوع محتوا بیشترین بازدید را برای شما خواهد داشت؟ می‌توانید از یک برنامه تجزیه و تحلیل برای تعیین نوع و موضوع محتوایی که بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد، استفاده کنید.

7. بر روی افراد تمرکز کنید نه موتورهای جستجو

پاسخ به سوالات مخاطبان باید هدف هر چیزی باشد که می‌نویسید. وقتی برای تولید محتوای با کیفیت که برای خواننده ارزش دارد وقت بگذارید، مخاطبان شما از آن قدردانی می‌کنند و با دیگران به اشتراک می‌گذارند. همچنین به احتمال زیاد به شرکت شما اعتماد کرده و اقدامات مورد نظر را انجام می‌دهند (مانند خرید).

8. محتوای خود را بهینه کنید

همانطور که در مورد قبلی مطرح شد، بحث درباره استفاده از کلمات کلیدی برای بهینه سازی محتوای شرکت شما، امری کاملا اشتباه است. محتوا، مانند سایر جنبه‌های بازاریابی اینترنتی، زمانی بازدید خوبی خواهد داشت که به درستی برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد. برای تأثیرگذاری بیشتر محتوای خود، سعی کنید چگالی کلمه کلیدی خود را درنظر بگیرید.

9.تجزیه و تحلیل و بهبود محتوا

آزمایش اینکه کدام محتوا بیشترین بازدید را برای شما دارد و بیشترین فروش را به همراه خواهد داشت، بسیار مهم است. تجزیه و تحلیل منظم محتوا این امکان را به شما می دهد تا الگوهایی را ببینید که باعث جذب بیشتر مخاطبان خواهد شد. سپس می توانید از آن به عنوان یک فاکتور الهام بخش برای ایده های محتوایی خود استفاده کنید.

تولید و بازاریابی

بازاریابی محتوایی

مرحله بعد از تولید محتوا، بازاریابی محتوایی است. در واقع همان مرحله‌ای است که شما با کمک آن قرار است مخاطب را به سمت سایت خود بکشید. پس مرحله مهمی بوده که باید تمام دقت خود را به آن جلب کنید تا نتایج حاصل از آن مثبت و کلیدی باشد. موفقیت در بازاریابی محتوایی با کمک ۹ راهکاری که گفتیم امکان‌پذیر است، به شرط آنکه به دقت آن را اجرا کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code