Blog

۸ اصل مهم در شبکه های اجتماعی

توسط در شبکه اجتماعی اکتبر 11, 2021

شبکه‌ها اجتماعی برخلاف تصور برخی، بسیار مهم هستند و باید برای کسب و کار خود روی آن‌ها سرمایه‌گذاری زمانی و هزینه‌ای کرد. اما برای فعالیت کردن در شبکه‌های اجتماعی باید به اصولی پایبند باشید و آن‌ها را رعایت کنید تا کار خود را به موفقیت رسانده و نتیجه درستی بگیرید. امروز تصمیم داریم اصول مهم در شبکه های اجتماعی را خدمت شما بگوییم. با ما همراه باشید…

اصول مهم در شبکه های اجتماعی

این‌ها 8 اصل مهم در رسانه های اجتماعی هستند:

 1. اصل پذیرش
 2. اصل شخصی سازی
 3. اصل ارتباطات و تعامل
 4. اصل محرمانه بودن
 5. اصل تعیین سرنوشت
 6. اصل نگرش بدون قضاوت
 7. اصل مشارکت کنترل شده
 8. اصل رازداری

این اصول در واقع بیانگر بایدها و نبایدها هستند. اصول مهم در شبکه های اجتماعی، ادعاهایی را که از تجربیات و تحقیقات به دست آمده را هدایت می‌کنند. متداول‌ترین اصول شبکه‌های اجتماعی  به شرح زیر تفسیر می‌شوند.

اصول مهم در شبکه های اجتماعی

1. اصل پذیرش

این اصل در حقیقت، شبکه‌های اجتماعی را به همان شکلی که هست با تمام محدودیت‌هایش می‌پذیرد. اصل پذیرش حاکی از آن است که ادمین باید شبکه اجتماعی را با دسته مشخص خود در نظر بگیرد، به رسمیت بشناسد و با یک مشتری ارتباط برقرار کند، نه آنطور که می‌خواهد یا فکر می‌کند باید باشد. در نتیجه مطابق با قوانین آن گام‌های خود را باید بردارد تا موفق شود.

2. اصل شخصی سازی

اصل شخصی سازی یکی از اصول مهم در شبکه های اجتماعی است که برای عملکرد موثر شبکه‌های اجتماعی ضروری است. ادمین یک شبکه اجتماعی باید به منحصر به فرد بودن مخاطبان باور داشته باشد، زیرا ماهیت هر فرد با هر فرد دیگر متفاوت است. ادمین مشکل هر یک از مراجعین را خاص می‌داند و به مشتری کمک می‌کند تا با یافتن رضایت بخش‌ترین ابزارها برای برخورد با شرایط خاص، به جلو حرکت کنند.

3. اصل ارتباطات و تعامل

ارتباطات یک فرایند دو طرفه است که بیشتر مشکلاتی که ایجاد می‌شود دقیقاً از آن نشات می‌گیرد. هنگامی که ارتباطات ناکافی یا نامناسب باشد، مشکلات به صورت خودکار یا به دلیل سوء تفاهم رخ می‌دهد. ادمین شبکه اجتماعی باید مهارت کافی برای درک ارتباطات را داشته باشد. ارتباط مناسب در روابط اجتماعی بسیار مهم است زیرا زمینه کاری کارفرما و کارگر و وضعیت روانی مشتری و کارگر ممکن است، متفاوت باشد. بنابراین ادمین باید تمام تلاش خود را بکند تا مطمئن شود ارتباط بین او و مشتری مناسب است و در نتیجه آن، مشتری احساس راحتی کند تا افکار و احساسات خود را بیان کند.

ارتباط موثر

4. اصل راز داری

یک ادمین معتقد است که در حین کمک حرفه‌ای بین او و مشتری، مشتری حق دارد اطلاعات شخصی خود را در ارتباط با یک سازمان محفوظ نگه دارد. به عبارت دیگر موارد محرمانه مشتری باید محرمانه نگه داشته شود و سایر نمایندگی‌ها و افراد باید فقط با رضایت مشتری با او مشورت کنند. این خود یکی از اصول مهم در شبکه های اجتماعی است.

5. اصل تعیین سرنوشت

این اصل بر حق تعیین سرنوشت مشتری تأکید می کند. مشتری حق دارد تصمیم بگیرد که چه چیزی برای او مناسب است و راه‌ها و روش‌های تحقق آن را تعیین می‌کند. به عبارت دیگر، ادمین نباید تصمیمات یا راه حل‌هایی را به مشتریان تحمیل کند، بنابراین باید از مشتریان حمایت کرده و آنها را راهنمایی کند تا موقعیت‌های اجتماعی خود را درک کنند.

6. اصل نگرش بدون قضاوت

اصل نگرش بدون قضاوت یکی از اصول مهم در شبکه های اجتماعی است که فرض می‌کند که ادمین باید رابطه حرفه‌ای را بدون تعصب آغاز کند. او نباید در مورد مشتری، خوب یا بد، شایسته یا نالایق، نظر بدهد. او باید با مشتری مانند کسی رفتار کند که برای کمک به او مراجعه کرده است و مایل باشد به مشتری کمک کند بدون اینکه تحت تأثیر نظرات دیگران در مورد مشتری یا موقعیت او قرار گیرد. این امر باعث ایجاد درک متقابل بین او و مشتری می‌شود.

7. اصل مشارکت کنترل شده

این اصل ادمین را راهنمایی می‌کند که در شرایط دشوار و نامناسب مراجعه کننده اقدام خاصی انجام ندهد. بنابراین او باید فاصله احساسی معقولی را حفظ کند حتی در حالی که همدردی با ادمین و مشتری باید نشان دهنده درک موقعیت‌های دشوار مراجعه کننده بدون ترحم و بی تفاوتی باشد.

8. رویکردی نسبت به مشاغل اجتماعی

رویکرد سیستمی در زیست شناسی، اکولوژی و نظریه سیستم مهندسی، زمان موفقی را پشت سر گذاشته است و پزشکان را تشویق می‌کند تا مشتریان و مشکلات خود را به عنوان یک کل ببینند. بنابراین برای درمان یک مشکل مستلزم درک عملکرد سایر قسمت های مرتبط با کل یا سیستم هستیم، به عنوان مثال در مورد یک کودک، مشکلات او، رفتار والدین، همسالان و مدرسه ممکن است بر رفتارش تأثیر بگذارد. پس از تجزیه و تحلیل سیستم، ممکن است پزشک به این نتیجه برسد که تغییر دیدگاه ضد اجتماعی گروه همسالان محلی در واقع بهترین راه برای مقابله با رفتارهای دشوار مراجعه کننده است و نه فرستادن وی به روانشناس آموزشی.

ادمین شبکه اجتماعی

بهترین اصول شبکه های اجتماعی

برای اینکه بتوانید مدیریت موفقی در شبکه‌های اجتماعی داشته باشید، باید اول از همه اصول مهم در شبکه های اجتماعی را بدانید و به آن‌ها احترام بگذارید. طبق این اصول رفتار کردن مساوی است با رسیدن به موفقیت و پیروزی!

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • *

  code