Blog

بهترین اپلیکیشن های کاهش حجم تصاویر

توسط در اپلیکیشن های موبایلی ژانویه 16, 2023

اغلب گوشی های هوشمندی که امروزه به بازار می آیند از دوربین های با کیفیت و با رزولوشن بالا مجهز شده اند که با آنها می توانیم عکس های خیلی جذابی بگیریم ولی ایراد کار در حجم بالای این عکس ها است که  به سختی برای اشتراک گذاری منتقل می شوند حتی نگهداری آنها در حافظه دستگاه فضای زیادی را اشغال می کند که  نرم افزارهای کاهنده حجم عکس ها در نسخه های اندرویدی و ios این مشکل را حل می کند. البته کاهش حجم برای عکس هایی که حجیم هستند تا حدی روی کیفیت عکس تأثیر منفی می گذارد ولی برای عکس های سبک این تأثیر خیلی کمتر است. در اینجا به چند نمونه از بهترین اپلیکیشن های کاهش حجم تصاویر با توضیحاتی مختصر درباره آنها اشاره می کنیم.

۱- برنامه کاهش دهنده حجم تصویر PicTools

یکی از بهترین اپلیکیشن های کاهش حجم تصاویر و متراکم کردن آن‌ها در فرمت های مختلف به حساب می آید بطوریکه با این برنامه فرمت های رایج JPEG، JPG به PDF یا فرمت های دیگر تبدیل می شوند که گزینه مناسبی برای اشتراک گذاری است.

اپلیکیشن های کاهش حجم تصاویر

۲- برنامه کاهش دهنده حجم تصویر Image Compressor Lite

یک نرم افزاری ساده با قابلیت های پایه است که برای تغییر اندازه تصاویر به کار می رود و یک برنامه خیلی پیچیده ای نیست.

Image Compressor Lite

۳- برنامه کاهش دهنده حجم تصویر Photo Compressor and Resizer

یکی از بهترین نرم افزارهای کاهش دهنده حجم عکس محسوب می شود که در مقایسه با رقبا از امکانات پیشرفته تری برخوردار است. از ویژگی های این برنامه، امکان ویرایش گروهی تصاویر را دارد و همزمان با حذف تصویر قبلی، حجم اشغال شده در حافظه دستگاه را کاهش می دهد، امکان انتخاب فایل خروجی و میزان فشرده سازی در آن وجود دارد،از ابزارهای ویرایشی مانند کراپ یا تغییر نسبت فریم برخوردار است و کاربران با این نرم افزار می توانند فایل هایی با فرمت JPEG و JPG را در کنار PNG و WEBP متراکم کنند.

Photo Compressor and Resizer

۴- برنامه کاهش دهنده حجم تصویر PhotoCZIP

این برنامه با متراکم کردن عکس ها این قابلیت را دارد که آن را به صورت گروهی در یک فایل زیپ به کاربر ارائه دهد و از یک ویجت اختصاصی برای دسترسی سریعتر به کار ویرایش تصاویر بهره می برد. از ویژگی های کاربردی این نرم افزار؛ افزودن واترمارک به عکس ها، فشرده سازی تصویر با حجم دلخواه است، با آن می توانیم متادیتای تصاویر JPG را ویرایش کنیم و فایل های خروجی را با Exif نسخه اصلی ذخیره کرد.

برنامه کاهش دهنده حجم تصویر PhotoCZIP

۵- برنامه کاهش دهنده حجم تصویر Photo Compress 2.0

با این برنامه به سادگی می توانیم برای فشرده سازی عکس یک نوع کیفیتی را انتخاب کنیم و بعد دکمه کمپرس را بزنیم تا اختلاف ابعاد و اندازه را مشاهده کنیم.مثلاً برای فشرده کردن تصویر، آن را در حالت کم قرار می دهیم که در نتیجه آن حجم عکس از MB 4.6 به MB1.16 کاهش می یابد. در این برنامه از نظر کیفی مثل رزولیشن تفاوتی بین عکس اولیه و عکس فشرده شده وجود ندارد،در ضمن با این نرم افزار می توانید عکس ها را برش و ابعاد آن را تغییر دهید.

Photo Compress 2.0

اپلیکیشن های کاهش حجم تصاویر

برای اینکه تصاویر بخوبی لود شوند و راحت‌تر دیده شوند، لازم است تا حجم آن‌ها را بدون افت کیفیت کم کنیم. برای این منظور در گوشی موبایل خود همانطور که اپلیکیشن‌های ویرایس عکس داریم، از اپلیکیشن های کاهش حجم تصاویر استفاده کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code