Blog

با این ۵ نکته محتوانویس حرفه‌ای بشو!

توسط در تولید محتوا سپتامبر 12, 2021

نویسندگان در سراسر جهان، روزانه میلیون‌ها مقاله را در فضای اینترنت منتشر می کنند. اما آیا مقاله‌ای که شما منتشر می‌کنید به اندازه کافی برجسته است؟ اگر خالق محتوا هستید، انجام چند تغییر ساده به شما کمک می‌کند تا تبدیل به محتوانویسی حرفه‌ای شوید که پست‌هایش قابل خواندن، ارتباط و اشتراک گذاری است. در این مقاله پنج نکته اساسی وجود دارد که شما را در نوشتن محتوا خیلی کمک می‌کند و به پست‌هایتان کمک می‌کند مانند یک چراغ در دریایی از کلمات بدرخشند. اگر طالب کسب چنین اطلاعاتی هستید ما را تا انتها همراهی کنید…

محتوانویسی حرفه ای

قبل از هر چیزی بد نیست توضیحی اجمالی درباره محتوانویسی حرفه ای صحبت کنیم. به شخصی که کار خود ا به خوبی بلد بوده و جذابیت محتوا را در اولویت کار خود قرار می‌دهد، محتوانویس حرفه‌ای می‌گویند. چنین فردی باید همیشه نگران جذابیت و خوانده شدن مطالبش باشد. با نکاتی که امروز به شما می‌گوییم حتما به فردی حرفه‌ای تبدیل خواهید شد.

محتوانویسی حرفه ای

1. بررسی عملکرد سایر نویسندگان

اگر قصد دارید محتوایی جامع تولید کنید، باید از آنچه نویسندگان دیگر در حوزه کاری شما انجام می‌دهند آگاه باشید. برای این منظور بهتر است به طور گسترده مقاله بخوانید و یک مجموعه عالی از مقالاتی که شما را در فضای وب متمایز می‌کند، داشته باشید. زمانی که از ایده کافی برخوردار نیستید، می‌توانید کلیپ خود را ببینید تا موضوعاتی را برای نوشتن مقالات پیدا کنید.
خواندن مقالات نویسندگان خوب، به شما به عنوان محتوانویسی حرفه ای کمک می‌کند تا نویسنده بهتری شوید و دید بهتری پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم از رسانه‌های اجتماعی برای دنبال کردن نویسندگانی که نوشته‌هایشان شما را آگاه می‌کند، استفاده کنید.

2. بدون افراط و تفریط تحقیق کنید

وقتی می‌خواهید مقاله جدیدی بنویسید، با خواندن اطلاعات جدید و تحقیق کردن شروع کنید. می‌توانید جستجوی موضوع مقاله خود را در گوگل انجام دهید و سپس مقالات موجود در نتایج برتر را شناسایی کنید. هنگام انجام این کار، این نکته را به خاطر داشته باشید که مقاله خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که چیزی منحصر به فرد را برای موضوع آن به ارمغان بیاورد. من به شما پیشنهاد می‌کنم جستجوی خود را به زبان اصلی انجام دهید زیرا منابع متعدد با صحت بالاتری را خواهید یافت و از طرفی محتوای شما کاملا یونیک می‌شود.

جستجو کنید

3. آشنایی با بهترین شیوه های SEO

بهینه سازی موتورهای جستجو یک موضوع بزرگ است که یک محتوانویسی حرفه ای باید بداند. بهترین شیوه‌های SEO، آن چیزی است که هر تولیدکننده محتوا باید در نظر گرفته و درباره آن اطلاعات کسب کند. در اینجا چند اصل برای بهینه سازی مطلوب آورده‌ایم:

  • عناوین باعث جذب بهتر مخاطبان می‌شوند: یک عنوان خوب با کلمات کلیدی رقابتی (اما نه خیلی رقابتی)، کلیدی برای دیده شدن، خواندن و اشتراک گذاری مقاله شما است.
  • ساختار مقاله بسیار مهم است: امروزه اینترنت ما را به یک جستجوگر تبدیل کرده تا یک خواننده خوب. مقاله شما باید قابل خواندن باشد. علاوه بر این، قرار دادن زیرنویس برای کلمات کلیدی مناسب SEO، بسیار مهم هستند.
  • شما باید به خودتان لینک بدهید: لینک دادن به مقالات مربوط به خود (استفاده از لینک‌ های داخلی)، راهی عالی برای ایجاد تعداد بیشتری از صفحات مقاله است. یعنی اینگونه مخاطب را در بین صفحات سایت خود نگه می‌دارید و مدت زمان بیشتری را در سایتتان می‌گذراند.
  • محتوای تازه اهمیت زیادی دارد: مقالات خود را به روز نگه دارید. این مورد شامل انتشار مقالات جدید و بروزرسانی مقالات قدیمی است.

4. نحوه پرداختن به یک موضوع منحصر به فرد یا ترند

عنوان شما اولین چیزی است که خواننده را به خود جذب می‌کند، به همین دلیل درست و جذاب نوشتن آن برای یک محتوانویسی حرفه ای امری ضروری است. پس از آن، جمله آغازین و پاراگراف اصلی شما باید آنقدر قانع کننده باشد که خواننده را در صفحه سایتتان نگه دارد. قبلا درباره تاثیرگذاری مقدمه و نتیجه مقاله صحبت کردیم که پیشنهاد می‌کنم حتما ببینید.

5. سبک مختص خود را پیدا کنید

طبق آمارها، روزانه بیش از دو میلیون پست وبلاگ منتشر می‌شود، اما آیا همه آنها منحصر به فرد و خاص هستند؟ قطعا پاسخ منفی است. امروزه برجسته شدن و متمایز بودن بیشتر از هر زمان دیگری اهمیت دارد. آن چیزی که اکثر نویسندگان ندارند، یک سبک منحصر به فرد است و سبک نوشتاری مقالات شما، نه تنها با شیوه نگارش بلکه با تجربیاتتان تثبیت خواهد شد. پس برای منحصر به فرد شدن باید به دنبال سبک خاص خود باشید! اینگونه به یاد ماندنی خواهید شد.

همین حالا کمی تفکر کنید

اگر برایتان مسئله مهمی است که همیشه بهترین باشید باید خوب فکر کنید و ملزومات کار خود را محیا سازید. برای محتوانویسی حرفه ای باید بدانید که چگونه رفتار کنید! شاید همین حالا یک نویسنده حرفه‌ای باشید اما این کافی نیست؛ زیرا باید نکات مهمی را حتما بدانید و برمبنای آن عمل کنید. این نکات طلایی را در این مقاله با شما درمیان گذاشیم و پیشنهاد می‌کنیم حتما رعایت بفرمایید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code