Blog

ایده های محتوایی برای عکاسی

توسط در ایده یاب محتوا, تولید محتوا نوامبر 21, 2020

هر روز بر تعداد کسب و کارهایی که بر پایه عکاسی هستند افزوده می‌شود. اگر نگاهی به اینستاگرام بیاندازید، حرف مرا تصدیق خواهید کرد. این افراد با داشتن سایت و شبکه اجتماعی، ایده‌های جالبی درباره عکاسی به شما یاد می‌دهند و البته که تصاویر جذاب و آموزنده‌ای را در اختیار شما قرار خواهند داد. حال این افراد اگر بتوانند محتوای خوبی را در سایت یا شبکه اجتماعی خود تولید کنند، مسلما فوق‌العاده خواهد شد. از این رو خدمت عکاسان عزیز رسیدیم تا بهترین ایده‌های تولید محتوا برای عکاسی را به شما بگوییم. با ما همراه باشید…

تولید محتوا برای عکاسی

“زمینه” شما به عنوان “هدف” کلی تعریف می‌شود که در آن چشم اندازها مورد تحقیق و بررسی قرار می‌گیرد. اگر عکاس عروسی باشید، “زمینه” عروسی خواهد بود. اگر یک عکاس تجاری هستید، ممکن است “زمینه” شما یک کمپین تبلیغاتی باشد. هنگامی که زمینه و هدف خود را تعریف کردید، می‌توانید به راحتی شروع به ارائه ایده‌های محتوایی کنید. نظر شما را به بهترین ایده های محتوایی عکاسی جلب می‌کنم.

تولید محتوا برای عکاسی 

۱- کاربران بیشتر در چه زمینه‌ای سوال می‌کنند؟

اولویت برای هر کاری، مشتری و کاربر است! پس یکی از بهترین ایده‌های تولید محتوا برای عکاسی، همین امر است. اینکه ببینید کاربران شما چه سوال و ابهامی دارند، سپس در قالب یک محتوای تمام و کمال به همراه تصویر به آن‌ها توضیحات لازم را داده و در واقع محتوای موردنظر را تولید کنید. این نوع محتوا هم برای سایت گزینه مناسبی است و هم برای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام.

۲- تصورات اشتباه افراد درباره عکاسی

در هر حرفه‌ای حتی عکاسی، افرادی هستند که به اشتباه تصوراتی دارند و ممکن است آن را به سایر افراد منتقل کنند. شما می‌توانید با تدبیر و تحقیق کامل، درباره این تصورات اشتباه بنویسید و آن‌ها را از افراد دور کنید. به عنوان مثال می‌توانید طی یک عنوان؛ ۱۰ تصور اشتباه درباره حرفه عکاسی؛ محتوا تولید کنید. معمولا این نوع محتوا بهترین حالت است.

تولید محتوا برای عکاسی

۳- بزرگ‌ ترین رموز عکاسی

هر کوزه گری فوت آخر را نزد خود نگه می‌دارد! اما شما برعکس عمل کنید. یعنی برای اینکه کاربران خود را شیفته و وفادار سازید درباره آن فوت کوزه‌گری خود صحبت کنید. یعنی رموزی که در در عکاسی بلد هستید و می‌دانید که افراد را شاد و راضی می‌کند را بنویسید و در اختیارشان قرار دهید. به شما قول می‌دهم از اعتبار شما چیزی کم نخواهد شد، بلکه اضافه هم می‌شود.

۴- چگونه عکاس خوب انتخاب کنیم؟

یکی دیگر از ایده‌های تولید محتوا برای عکاسی، نوشتن و توضیح دادن درباره انتخاب عکاس خوب و حرفه‌ای است. افرادی که نیازمند عکاسی هستند مخصوصا عروس داماد‌ها، دوست دارند بهترین عکاس و فیلم‌بردار را انتخاب کنند تا بهترین شب زندگی آن‌ها، زیباترین تصاویر ثبت شود. شما می‌توانید درباره ویژگی‌های عکاس حرفه‌ای بنویسید و یک راهنمای خوب برای این دسته افراد باشید.

انتخاب عکاس حرفه ای و خوب

۵- ماجرای عکاس شدن

برای افرادی که به عکاسی علاقه‌مند هستند، جالب است بدانند که یک عکاس خوب و حرفه‌ای دقیقا چه کاری برای این موفقیت خود انجام داده. و اینکه داستان زندگی حرفه‌ای او چیست. حتما محتوای خوب و کاملی درباره ماجرای عکاس شدنتان و مسیرهایی که طی کردید، بنویسید. افراد از این نوع محتواها لذت خواهند برد.

۶- حقایقی درباره استخدام عکاسان

یکی دیگر از ایده های محتوایی عکاسی که معمولا در جامعه ما افراد به دنبال آن هستند، مقوله استخدام است. درباره سختی‌ها و راه‌هایی که برای استخدام یک عکاس در مراکز مختلف وجود دارد، بنویسید و افراد را کاملا صادقانه راهنمایی کنید.

۷- همکاری افراد و شرکت‌ ها

شما می‌توانید درباره افراد یا شرکت‌هایی که با شما همکاری می‌کنند بنویسید. اینگونه هم در طی یک محتوا درباره عملکرد خود توضیح داده‌اید و هم از این همکاری تشکر کرده‌اید. در واقع با یک تیر دو نشان می‌زنید!

همکاری افراد و شرکت‌ ها

۸- متخصص شدن در عکاسی

افراد علاقه‌مند دوست دارند در حوزه عکاسی متخصص شوند؛ اما چگونه؟ شما به آن‌ها بگویید که چطور می‌توانند بهترین عکاس شوند و عکاسی را به خوبی یاد بگیرند. این خود بهترین نوع تولید محتوا برای عکاسی است.

۹- داستان موفقیت کاربران

از کاربران خود بخواهید هر موفقیتی در حوزه عکاسی کسب کرده‌اند را بصورت یک داستان برایتان بفرستند. می‌توانید در هفته یک روز را برای انتشار داستان موفقیت کاربران اختصاص دهید. اینگونه حس عالی و رقابتی در کاربران خود ایجاد می‌کنید.

۱۰- یک روز از زندگی یک عکاس

این مدل محتوا موردعلاقه بیشتر افراد است. یک روز از زندگی شما به عنوان عکاس چطور می‌گذرد؟ حتما درباره آن بنویسید و مطمئن باشید خیلی‌ها دوست دارند آن را بخوانند.

یک روز از زندگی عکاس

۱۱- درباره وجه تمایز خود بنویسید

خب؛ این همه عکاس در کشور وجود دارد! شما چه برتری دارید که باعث انتخابتان شود؟ حتما درباره وجوه تمایز خود در کمال احترام و فروتنی بنویسید. جوری رفتار کنید که تفاوت شما کاملا عالی مشخص شود.

۱۲- رایج‌ ترین اشتباهات در انتخاب عکاس

یکی دیگر از ایده های محتوایی عکاسی، انتخاب عکاس اشتباه است. افراد در این نوع انتخاب گاهی دچار اشتباهات متداولی می‌شوند که شما باید به آن‌ها گوشزد کنید. طی یک محتوای کامل این موارد را حتما به گوش کاربر خود برسانید تا انتخاب درستی داشته باشد.

۱۳- جدیدترین اتفاقات در صنعت عکاسی

حتما اخبار صنعت خود را پیگیری کنید و حتما درباره آن محتوا بنویسید. بگذارید کاربران شما نیز در جریان اتفاقات و اخبار این صنعت قرار گیرند و ببینند که شما هم یک فرد باسواد و پیگیر هستید. این مسئله برای مخاطب شما بسیار مهم است پس از آن غافل نشوید.

جدیدترین اتفاقات در صنعت عکاسی 

۱۴- درس هایی که آموختید

منظورم همان تجربه‌هاییست که در مسیر زندگی خود در حرفه مورد نظر کسب کردید. مردم عاشق این هستند که تجربیات افراد را بشنوند تا از آن درس بگیرند. شما که تجربه کردید، حتما آن‌ها را به اشتراک بگذارید.

۱۵- چک لیست اقدامات لازم توسط مشتری

بالاخره مشتری شما نیز وظایفی دارد. مثلا چند روز قبل از عروسی، جشن تولد یا هر مراسمی که قرار باشد در آن عکاسی شود، چه کارهایی باید انجام دهد؟ چگونه لباس بپوشد؟ چگونه آرایش کند؟ چطور باشد و… (شما بهتر می‌دانید پس حتما در این زمینه نیز محتوا بنویسید)

۱۶- از افراد سرشناس حوزه عکاسی بنویسید

افراد مشهور زیادی در صنعت عکاسی هستند که عملکرد فوق‌العاده‌ای داشته اند. در تولید محتوا برای عکاسی بد نیست به آن‌ها بپردازید و درباره زندگی و عملکردشان بنویسید.

افراد سرشناس

۱۷- درباره دوربین‌ ها بنویسید

مهم‌ترین امر برای یک عکاس، تهیه دوربین عکاسی است. اما این شما هستید که به عنوان متخصص می‌توانید برای خرید دوربین عکاسی او را راهنمایی کنید. در شرایط آماتوری چه نوع دوربینی برای او مناسب است؟ در شرایط حرفه‌ای چه چیزی باید تهیه کند؟

۱۸- سبک‌ های مختلف عکاسی

مقالات آموزشی را هرگز از دست ندهید و در هفته به آن بپردازید. بنویسید که چگونه می‌توان به سبک‌های مختلف عکاسی کرد و به بهترین شکل صحنه را به تصویر کشید.

۱۹- شکار لحظه ها چیست

درباره شکار لحظه ها بنویسید و بگویید که چگونه باید آن را ثبت کرد. این مسئله ای است که بسیاری دوست دارند درموردش بدانند (حتی من 🙂 ) پس می‌توان به جرات گفت یکی از بهترین ایده های محتوایی عکاسی است که باید به آن پرداخت.

ایده های محتوایی عکاسی

عکاسان عزیز همیشه صحنه‌های زیبایی خلق می‌کنند که ما را به وجد می‌آورد اما در کنار آن باید توانایی تولید یک محتوای حرفه‌ای را نیز داشته باشند. پس نیازمند ایده های محتوایی عکاسی هستند. اگر خودتان دست به قلم شدن را دوست دارید حتما از ایده‌های بالا استفاده کرده و محتوای باارزشی تولید کنید.

2 دیدگاه
  1. خیلی کمک کردید. ایده های عالی بود. سپاس

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code