Blog

ایده های تولید محتوا برای سوپرمارکت آنلاین

توسط در ایده یاب محتوا ژانویه 16, 2021

موضوع جالب در دنیای مجازی این روزها، این است که با کمی جستجو به اتفاقات جالبی پی می‌برید. چه کسب و کارهایی که روی کار نیامدند و فعالیت نمی‌کنند! در وقع باید به شما بگوییم، هر نوع کسب و کاری می‌تواند فضای فعالیت خود را بصورت آنلاین اداره کند. حتی یک سوپرمارکت! چطور ممکن است مردم برای خرید خوراک خود از سوپرمارکت، بصورت آنلاین اقدام کنند؟ خیلی ساده! همین حالا به علت کرونا خیلی افراد با کمک سوپرمارکت‌های آنلاین مایحتاج روزانه را دریافت می‌کنند. اگر شما هم صاحبت فروشگاه آنلاین سوپرمارکت هستید باید بهترین ایده محتوایی برای سوپرمارکت آنلاین داشته باشید تا کاربران را جذب کنید.

ایده محتوایی برای سوپرمارکت آنلاین

برخی افراد تصورات جالبی دارند و می‌گویند که برخی کسب و کارها به قدری نیاز افراد است که اصلا نیاز به شرح دادن ندارد. در دنیای مجازی این یک اشتباه اساسی است. شما باید برای هر نوع کسب و کاری با کمک محتوا مردم را جذب کنید. و اما سوال امروز این است که واقعا برای سوپرمارکت آنلاین چه محتوایی باید تولید کنیم؟ ایده محتوایی برای سوپرمارکت آنلاین را کانتنت یاب ایده یاب به شما می‌گوید. با ما همراه باشید…

ایده محتوایی برای سوپرمارکت آنلاین

۱- با چه برندهایی کار می کنید

یکی از مواردی که در خرید خواربار به آن توجه می‌شود، برند مواد غذایی است. مثلا پنیر با برند….، ماست با برند…. مایع ظرفشویی با برند… و…
این امر برای مشتری بسیار مهم است و پیشنهاد می‌شود حتما درباره برندهای مختلفی که در فروشگاه آنلاین خود ارائه می‌دهید، یک محتوای کامل تولید کرده و توضیحات کاملی را ارائه دهید. می‌توان گفت این نوع محتوا، یک محتوای همیشه سبز است که با روی کار آمدن برند جدید در فروشگاه، نیاز به بروزرسانی دارد.

۲- درباره بهترین های هر محصول بنویسید

تولید محتوا برای سوپرمارکت کار سختی نیست و کافیست شما فقط مانند سایر فروشگاه‌های آنلاین آن را درنظر بگیرید. محصولاتی که در فروشگاه خود می‌فروشید مطمئنا بهترین‌هایی دارند. حتما محتوایی درباره بهترین‌های محصولات مشابه بنویسید. مثلا بهترین شوینده‌های سال! افراد عاشق کسب اطلاعات درباره هر چه بهترین است، هستند.

درباره بهترین های هر محصول بنویسید

۳- مقایسه کنید

مقایسه همانقدر که در دنیای آدم‌ها یک عنصر خطرناک است اما در بین محصولات اتفاق عالی و پسندیده‌ای است. اینگونه مشتری کاملا نسبت به خرید درست و انتخاب مطلوب آگاه خواهد شد. می‌توانید محصولاتی را در هر دسته درنظر گرفته و با توجه به ویژگی‌های آن‌ها، مقایسه انجام دهید.

۴- درباره مواد غذایی سالم بنویسید

می‌توانید در بلاگ خود پیرامون مواد غذایی سالم بنویسید. اینکه دقیقا چه نوع مواد غذایی در زندگی روزمره انسان‌ها باید جای بگیرد و چه نوع ویتامین‌هایی دارد. این مسئله با سلامت افراد کار دارد پس گفتن از آن خالی از لطف نیست و به عنوان ایده محتوایی برای سوپرمارکت آنلاین محسوب می‌شود.

۵- اخبار مفید درباره مواد غذایی

هر روزه اتفاقات مختلفی درباره مواد غذایی و قیمت آن‌ها در بازار می‌افتد. شما به عنوان یک سوپرمارکت آنلاین باید این مسائل را رصد کرده و اخبار مهم را در بخش بلاگ به گوش مشتریان خود برسانید. آن‌ها باید بدانند که قیمت محصولات چند درصد افزایش داشته، چقدر با کاهش مواجه بوده یا چه تحریم‌هایی داشته‌ایم.

تولید محتوا برای سوپرمارکت

۶- درباره غذاها بنویسید

به عنوان یک سوپرمارکت قرار نیست فقط درباره محصولات خود بنویسید. کسب و کار شما تقریبا همه چیز را شامل می‌شود. شما می‌توانید درباره غذاهای سالم، غذاهای ناسالم و بهترین گزینه‌ها برای چاقی و لاغری یا غذاهای مفید برای انواع بیماری‌ها، محتوا تولید کنید.

۷- درباره رازهای مراقبتی بنویسید

نوع دیگر تولید محتوا برای سوپرمارکت، نوشتن از رازهای مراقبتی است. مثلا مراقبت از پوست، مو، ناخن و … . در واقع می توان گفت از بهترین نوع محتواست که بسیاری به دنبال کسب اطلاعات پیرامون آن هستند. در حین اینکه این اطلاعات را کاملا جامع و صحیح در اختیار افراد قرار می‌دهید، می‌توانید محصولات موجود در مارکت برای هر کدام را معرفی کنید.

۸- روش های شناسایی گوشت و مرغ سالم

این موارد مانند چک لیستی هستند که افراد علاقه‌مند به دانستن آن‌ها هستند. روش‌هایی که بتوان با آن گوشت سالم را تشخیص داد. یا مثلا یک مرغ سالم چه ویژگی‌هایی دارد؟ همه این موارد را می‌توان در بلاگ سوپرمارکت جای داد.

روش های شناسایی گوشت و مرغ سالم

۹- مصرف به اندازه مواد غذایی

درباره مصرف به اندازه شکلات و شیرینی‌جات، ترشی‌ها، گوشت، مرغ و هر آنچه وجود دارد، بنویسید. افراد برای اینکه بدانند چقدر باید از مواد غذایی استفاده کنند، جستجوهای زیادی در اینترنت انجام می‌دهند. پس این شما باشید که این مسئله را هندل کرده و به اطلاع مخاطب خود می‌رسانید.

۱۰- حمل مواد غذایی در سفر

همه ما وقتی قرار است به سفر برویم، مواد غذایی را تا حدی برای بین راه و مقصد با خود حمل می‌کنیم. ایده محتوایی برای سوپرمارکت آنلاین، این است که شما به کاربران بگویید، معمولا در سفر چه موادی با خود همراه کنند و چگونه آن‌ها را در تایم‌های طولانی نگه دارند که مشکلی برای مواد غذایی پیش نیاید.

۱۱- درباره دستور پخت بنویسید

کسب و کارتان امکان نوشتن درباره دستور پخت غذاها را دارد. مثلا دستور پخت فست فودها، فینگرفودها، غذاهای سنتی، غذاهای سالم و سبزیجات. این مدل تولید محتوا برای سوپرمارکت یعنی ساخت یک راهنمای کامل برای مشتری.

دستور پخت

۱۲- ترفندها را فراموش نکنید

نوشتن محتوا درباره ترفندها همیشه جواب می‌دهد. مثلا ترفندهای شناسایی مواد غذایی سالم. یا ترفندهای انتخاب بهترین شوینده، نرم کننده، ماسک مو، تشخیص پالم داخل روغن و… . اتفاقا افراد عجیب به دنبال دانستن این اطلاعات هستند. شما می‌توانید با گفتن از ترفتدها کار آن‌ها را آسان کرده و نظرشان را جلب کنید.

تولید محتوا برای سوپرمارکت

ایده محتوایی برای سوپرمارکت آنلاین نیز دقیقا مانند سایر کسب و کارها با فراوانی روبرو است. درباره مسائل گوناگونی می‌توان نوشت و کاربران زیادی را به سمت خود جذب کرد. باید خیلی هوشندانه رفتار کنید و دست روی خواسته‌های مشتریان خود بگذارید. با توجه به میزان خرید محصولات از فروشگاه، دقیقا باید ببینید آن‌ها از شما چه درخواست‌هایی داشته و چه می‌خواهند. شما هم پیرامون همان‌ها بنویسید تا تبدیل به برند شده و فروشتان افزایش یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code