Blog

ایده های محتوایی برای وبسایت آموزشی

توسط در ایده یاب محتوا دسامبر 1, 2020

در ایده‌ یاب امروز می‌خواهیم سَری به سایت‌های آموزشی بزنیم. شماهایی که برای کاربران خود آموزش‌های متعددی در هر حوزه در نظر دارید، باید بدانید دقیقا چه نوع محتوایی تولید کنید تا سایت خود را بهینه جلو ببرید. در واقع مبحث آموزش، مبحث شیرین و جذابی است که با تولید محتوای رایگان و غیررایگان می‌توان به کسب درآمد از آن پرداخت. فقط باید آنقدر هوشمندانه عمل کنید تا از رقبای خود پیشی بگیرید. ایده های محتوایی وبسایت آموزشی را امروز با هم مرور می‌کنیم.

ایده های محتوایی وبسایت آموزشی

واقعیت این است که یافتن ایده های محتوایی وبسایت آموزشی کار ساده‌تری است. اما باید بین محتوای پرمیوم و رایگان خود تفاوتی قائل شوید. منظورم این نیست که محتوای رایگان را سَرسَری گرفته و از کنارش بی تفاوت رد شوید؛ برعکس می‌خواهم به شما بگویم هر چقدر بخش رایگان سایت خود را کامل و مفید تولید کنید، به سود بخش‌های پرمیوم می‌شود. اگر تخصص کافی در حرفه خود داشته باشید و از افراد متخصص نیز کمک بگیرید مسلما تولید محتوای آموزشی آسان‌تر می‌شود. این شما و این هم ایده های محتوایی برای سایت‌های آموزشی…

ایده های محتوایی وبسایت آموزشی

۱- برخی آموزش های کلیدی را رایگان ارائه دهید

آموزش‌هایی که بصورت چک لیست و نکته‌ای هستند، خوراک خوانده شدن هستند. پس آن‌ها را در هفته درنظر گرفته و حتما منتشر کنید. حال بسته به گرایش و موضوعی که روی آن کار می‌کنید، به راحتی می‌توانید این موضوع را پوشش دهید. به عنوان مثال ما یک سایت آموزشی تولید محتوا داریم؛ برخی آموزش‌ها را مانند همین قسمت ایده‌یاب برای شما بصورت رایگان درنظر گرفته و در اختیارتان قرار دادیم.

۲- اخبار و اطلاعات روزانه را در اختیار افراد قرار دهید

بالاخره در صنعت شما اتفاقات جدیدی در حال رخ دادن است. این اطلاعات و اخبار را در بلاگ، سایت آموزشی در اختیار افراد قرار دهید. آن‌ها حتما این مقالات را می‌خوانند و دوست دارند که شما به عنوان یک دایرکتوری و مرجع حتما آن‌ها را بگویید.

تولید محتوای آموزشی

۳- اساتید و آموزش دهنده‌ها را معرفی کنید

حتما به معرفی افرادی که در مجموعه شما مشغول آموزش هستند، بپردازید. کاربران تمایل دارند با آن‌ها و سطح مهارت‌هایشان آشنا شوند. این بهترین تعامل و اتفاق بین کاربر و استادی است که به او درس می‌دهد و جزء ایده های محتوایی وبسایت آموزشی محسوب می‌شود.

۴- به سوالات متداول بپردازید

بهترین سایت را برای ایجاد پرسش و پاسخ دارید. شک ندارم که سوالات زیادی از شما می‌شود و از بین آن‌ها می‌توانید هر هفته مواردی را انتخاب کرده و به آن‌ها پاسخ کامل دهید. این خود یک پست کامل محسوب می‌شود و می‌توانید به عنوان یک ایده محتوایی درنظر بگیرید.

۵- درباره دوره‌ های پرمیوم خود نظرسنجی کنید

درباره دوره‌هایی که بصورت پرمیوم برگزار می‌شوند، نظرسنجی کرده و آمار کاملی که بدست می‌آید را در قالب یک پست آماده کرده و در اختیار کاربران قرار دهید. با اینکار کاربرانی که در دوره‌های شما شرکت نکرده‌اند، راغب به شرکت در آن خواهند شد.

نظرسنجی کنید

۶- از تجربیات کاربران بنویسید

اگر تعامل خوبی با کاربران خود داشته باشید، حتما می‌توانید از تجربیات آن‌ها برای سایر افراد بنویسید. مثلا کاربری که در دوره شما شرکت کرده و از آن نتیجه مطلوبی دیده است، بهترین گزینه برای ارائه تجربیات به دیگران است. این خود به عنوان یکی از بهترین روش‌های تولید محتوای آموزشی محسوب می‌شود.

۷- آموزش های رایگان و سریالی تولید کنید

آموزش‌های سریالی در واقع نوعی از آموزش ادامه دار است که کاربران راغب به دنبال کردن آن می‌شوند. مثلا دوره آموزشی رپورتاژ نویسی یا دوره آموزش تولید محتوا نوعی از آموزش سریالی است که هر هفته اجرا می‌شود. این دوره‌ها می‌توانند رایگان یا پرمیوم باشند.

۸- درباره مسیر رشد بگویید

مسلما افرادی که محتوای شما را مطالعه می‌کنند، به دنبال یادگیری و رشد هستند. شما می‌توانید هر چند وقت یک‌بار مسیر رشد و تعالی در این نوع حرفه را برایشان با طرح نکات و توضیحات و حتی مثال‌های عینی شرح دهید.

۹- از ترفندها بگویید

حتما در مبحث آموزشی شما نیز ترفندهای جالبی وجود دارد. می‌توانید مقالاتی را در هفته به بررسی و ارائه ترفندها اختصاص دهید. همه افراد عاشق شنیدن ترفندها هستند و دوست دارند درباره آن‌ها اطلاعات خوبی داشته باشند که به کارشان بیاید.

ترفندهای حرفه موردنظر

تولید محتوای آموزشی

اگر در مبحث آموزش هستید و فعالیت می‌کنید، در واقع بهترین حرفه را انتخاب کرده‌اید. شاید کمی مسیر شما سخت و ناهموار باشد اما ارزش رسیدن دارد. فقط کافیست ایده های محتوایی وبسایت آموزشی را درنظر گرفته و به تولید محتوای ارزشمند بپردازید. این نوع ایده‌ها می‌توانند به شما در قوی شدن و محبوبیت هر چه بیشتر کمک کند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code