Blog

۲۰ ایده جذاب محتوایی برای فروشگاه آنلاین جواهرات

توسط در ایده یاب محتوا دسامبر 19, 2020

این روزها کمی در اینترنت که جستجو می‌کنیم، متوجه حضور وبسایت‌های طلا و جواهرات می‌شویم. این سایت‌ها هر کدام با ظاهر جذابی که دارند، با هم در رقابت هستند. شما فکر می‌کنید، برای خرید طلا و جواهر کسی بصورت آنلاین اقدام می‌کند؟ چرا که نه! مهم جذابیت و پرمحتوا بودن کار است. چنانچه شما سایت خود را کاملا استاندارد بسازید، حتما فروش خوبی هم خواهید داشت. همین حالا در ایران وبسایت‌هایی هستند که درآمدشان از فروش اینترنتی بسیار بیشتر از فروش حضوری است. امروز در ایده یاب قصد داریم به کمک این صنف آمده و ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات را به شما بگوییم. درباره چه چیزی بنویسید که موفق شوید؟ با ما همراه باشید…

ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات

اگر سایت جواهرات دارید، این را بدانید که وبلاگ یک راه عالی برای تعامل با مخاطبان، ایده‌های جذاب برای به اشتراک گذاشتن و برجسته کردن طرح‌های شما از بقیه است. چه به عنوان یک سرگرمی جواهرات درست کنید و چه یک تجارت کوچک داشته باشید، چیزهای زیادی وجود دارد که می‌توانید با خوانندگان خود به اشتراک بگذارید تا باعث شود آنها ترغیب به خرید شوند. همکاری با دیگر سازندگان جواهرات و مارک‌های تجاری نیز راهی عالی برای شناخته شدن کسب و کار شماست. ما در اینجا به بهترین ایده‌های تولید محتوا برای طلا و جواهر پرداختیم که با شما به اشتراک می‌گذاریم.

ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات

۱- داستان خود را به اشتراک بگذارید

این یک فرصت عالی برای به اشتراک گذاشتن، نحوه شروع کار در ساخت جواهرات و چیزهایی است که در این راه آموخته‌اید. یعنی خیلی راحت درباره مسیر حرکت خود تا رسیدن به موفقیت یا جایی که الان هستید بدون کم کسر برای کاربران خود بنویسید.

۲- مراقبت از جواهرات

یکی از مواردی که خیلی‌ها نمی‌دانند روش مراقبت از جواهرات است. نکات و ترفندهای خود را در زمینه مراقبت از لوازم جانبی گرانبها به کاربرانتان بگویید. به عنوان مثال؛ تمیز کردن جواهرات و اجتناب از لکه دار شدن فلز چگونه است؟

۳- استفاده از سنگ‌ ها در طراحی خود

آموزش کار با سنگ‌های متولد شده را نشان دهید تا دیگران را در مورد راه‌های مختلفی که می‌توانید سنگ‌ها را در طرح‌ها بگنجانید، الهام دهید. حتما به جواهراتی برخورد کردید که سنگ‌های زیبای زینتی دارند. برخی واقعا عاشق این نوع جواهرات هستند. پس حتما در این زمینه هم محتوا تولید کنید.

تولید محتوا برای طلا و جواهر

۴- آموزش های ساده و کاربردی

یکی دیگر از ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات، تولید آموزش‌های گام به گام بصورت متنی، ویدیویی و اینفوگرافیک است که تعامل زیادی را با مخاطب رقم می‌زند.

۵- کالکشن تابستان را آماده کنید

وقتی صحبت از جواهرات برای جشنواره‌ها و تعطیلات می‌شود، درباره موارد دلخواه مد بحث کنید. اینکه مثلا جواهراتی که در ین تابستان برای شما بسیار برازنده هستند. یا کالکشنی که امسال تابستان برای شما درنظر گرفتیم.

۶- درباره جواهرات عروس بنویسید

مسلما جواهراتی که برای عروس خانم‌ها درنظر گرفته می‌شود، بسیار جذاب و خیره‌کننده است. شما می‌توانید یکی از ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات را به این موضوع اختصاص دهید.

جواهرات عروس

۷- چگونه می توان جواهرات را به طور مشخص اندازه گیری کرد

داشتن تصاویری از روش گام به گام می‌تواند مفید باشد تا افراد بتوانند به راحتی درک کنند، این دستبندها، انگشترها یا زنجیرها به چه اندازه هستند. مخصوصا یکی از بهترین ایده‌ها این است که شما درباره نحوه اندازه‌گیری یک انگشتر یا دستبند بنویسید؛ زیرا فروشگاه شما آنلاین بوده و مشتری باید هر چه بهتر و راحت‌تر بتواند با شما تعامل کند.

۸- استفاده از کریستال ها در طراحی

کریستال مناسب برای فصل جشنواره، تابستان و ایجاد یک نقطه تمرکز بر روی هر لباس است. حتما در این زمینه نیز محتوا تولید کنید زیرا برخی از مشتریان شما طرفدار این مدل طراحی هستند.

استفاده از کریستال ها در طراحی

۹- اشتباهات رایج در هنگام خرید طلا و جواهر

به هر حال هر فردی که اطلاعات کاملی نداشته باشد، در خرید خود دچار اشتباهاتی می‌شود. از بهترین ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات، نوشتن درباره اشتباهات رایجی است که هنگام خرید طلا و جواهرات مرتکب می‌شویم. حتما در این زمینه بنویسید.

۱۰- درباره پشت صحنه خود بنویسید

چرا فضای کاری خود را به اشتراک نمی‌گذارید؟ مردم عاشق یک نگاه اجمالی پشت صحنه هستند و شما حتی می‌توانید برای کسانی که می‌خواهند فضای خود را به تازگی بسازند، الهام‌بخش باشید. این یعنی به اشتراک گذاشتن تجربیات…

۱۱- راهنمای فروش محصولات

عکس‌ها و افکار خود را در مورد ایجاد یک جایگاه جذاب و بصری به اشتراک بگذارید یا در مورد آمادگی خود برای یک رویداد جدید در فروش درمیان بگذارید. در واقع این خود نوعی از تولید محتوا برای طلا و جواهر است که کاربران را آگاه می‌کند چگونه از شما خرید کنند. کجاها می‌توانند بصورت حضوری شما را پیدا کنند. (مثلا در یک نمایشگاه)

راهنمای فروش محصولات 

۱۲- نکات و راهنمای عکاسی

عکس گرفتن از جواهرات مهم است، به خصوص اگر می‌خواهید فروش آنلاین داشته باشید. بنابراین به مخاطبان خود اجازه دهید محصول موردنظر را به خوبی و از تمامی وجوه ببینند. اینکه چگونه باید یک عکاسی خوب و حرفه‌ای داشت را با افراد به اشتراک بگذارید.

۱۳- گفتگویی داشته باشید

این گفتگو می‌تواند با افراد جواهر فروش معروف باشد یا با اشخاصی که در کار ساخت و ساز جواهرات هستند. با آن‌ها در زمینه تجربیاتشان حرف بزنید و برای کاربران خود به اشتراک بگذارید.

۱۴- برای جواهرات خود برندسازی کنید

اگر قرار است واقعا جواهرساز یا فروشگاه آنلاین اسم و رسم‌داری شوید، پس باید برند شوید. برای جواهرات خود نام مشخصی درنظر بگیرید تا همگی آن را با اسم موردنظر بشناسند.

برای جواهرات خود برندسازی کنید 

۱۵- نحوه سیم پیچاندن سنگ

گاهی درباره ساخت بخشی از جواهرات و اتصال آن به سنگ‌ها فیلم گرفته و توضیحاتی آموزشی ارائه دهید. به گونه‌ای که انگار خیلی ساده است و علاقه‌مندان نیز می‌توانند این کار را انجام دهند.

۱۶- نحوه قیمت‌ گذاری جواهرات

تجربه خود را در تصمیم‌گیری با فروشگاه و قیمت خود به اشتراک بگذارید. در واقع من فکر می‌کنم یکی از ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات، همین مسئله بوده که برای کاربران نیز بسیار مهم است بدانند، چگونه قیمت‌گذاری خود را انجام دهند.

۱۷- درباره سلامت و جواهرات بنویسید

شاید جواهرات به سلامت روان شما کمک کند؟ داستان خود را به اشتراک بگذارید و بفهمید دیگران نیز چنین چیزی را تجربه کرده اند. مثلا حتما شنیده‌اید که می‌گویند سنگ یشم در جواهرات، تاثیرات جالبی دارد و زمانی که شما ناراحت باشید، به رنگ تیره درمی‌آید.

۱۸- راهنمای شما برای فروش در فروشگاه ها و گالری ها

با بینش در مورد چگونگی به اشتراک گذاشتن جواهرات خود در جامعه، به صورت آنلاین و فراتر از آن، به دیگران کمک کنید. راهنمای کاملی باشید تا سایر افرادی که در این حوزه علاقه‌مند هستند، بتوانند مسیر درستی را انتخاب کنند.

۱۹- مراحل ساخت و پرداخت جواهرات

تجربیات و توصیه‌های خود را بنویسید، ممکن است به کسی کمک کنید که همیشه آرزوی دانستن این اطلاعات را داشته و تمایل دارد خود، جواهرسازی کند. در واقع می‌توان گفت یکی از بهترین ایده‌های تولید محتوا برای طلا و جواهر همین مسئله است.

مراحل ساخت و پرداخت جواهرات 

۲۰- بروزرسانی کنید

می‌توانید با استفاده از وبلاگ خود به کاربران پیشنهادات، مسابقات یا هرگونه به روزرسانی کوچک را اطلاع دهید. یادتان باشد بروزرسانی برای هر سایتی جزء ملزومات است.

تولید محتوا برای طلا و جواهر

ایده های محتوایی برای فروشگاه جواهرات هم می‌توان داشت و برای چنین سایتی ارائه داد. فقط کافیست کمی تفکر کنید و ببینید جامعه و ردم دقیقا دنبال شنیدن چه چیزهایی هستند؟ از شما به عنوان فروشگاه و سازنده چه انتظاراتی دارند؟ دقیقا درباره آن‌ها بنویسید. ما هم ۲۰ ایده محتوایی را برایتان درنظر گرفته و در این مقاله منتشر کردیم. می‌توانید از آن‌ها برای تولید محتوای بهینه و عالی کمک بگیرید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code