Blog

بهترین ایده‌های محتوایی در اینستاگرام

توسط در ایده یاب محتوا فوریه 6, 2021

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی نیرومند است که این روزها همه با آن آشنا بوده و تایمی از روز را به آن اختصاص می‌دهند. برخی فقط اکانت شخصی داشته و برخی بصورت کاملا بیزنسی در آن مشغولند. اما برخی معتقدند ضریب موفقیت در آن به این آسانی‌ها نیست و باید مواردی را رعایت کنیم تا در آن پیروز شویم. مهم‌ترین بعد قضیه هم محتوایی است که باید به کار ببرید. از این رو امروز در ایده یاب قصد داریم بهترین ایده‌های محتوایی در اینستاگرام را خدمت شما عرض کنیم.

ایده‌های محتوایی در اینستاگرام

داستان همیشه یکسان است. دارندگان برای یک حساب اینستاگرام ثبت نام می‌کنند و پروفایل خود را تکمیل کرده، اما پس از آن با مانعی روبرو می‌شوند و مطمئن نیستند دقیقاً چه چیزی باید ارسال کنند. تولید یک جریان ثابت از محتوا می‌تواند در اینستاگرام مشکل ایجاد کند، تحقیقات از شرکت بازاریابی Buffer نشان می‌دهد شما باید حداقل 1.5 بار در روز برای جلب رضایت الگوریتم اینستاگرام، پست ارسال کنید. خبر خوب این است که روش‌های مختلفی برای تولید محتوای اینستاگرامی و درگیر کردن فالوورها وجود دارد.
در این مقاله، می‌خواهیم ببینیم چه مواردی را در اینستاگرام ارسال کنیم، با ایده‌ها و مثال‌هایی که می‌توانید برای مشاغل شخصی خود سازگار کنید، آشنا خواهید شد. همچنین به نحوه ایجاد یک برنامه ارسال پست برای زنده کردن استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود و حتی برخی ایده‌ها در مورد نحوه کسب درآمد از اینستاگرام با تبلیغ محصولات آشنا می‌شوید.

۱- در نمایش محصولات، خودنمایی کنید

تصاویر و فیلم‌های با کیفیت بالا از محصولات شما احتمالاً یکی از آسان‌ترین (و مورد انتظارترین) مکان‌ها برای شروع در اینستاگرام خواهد بود. به اشتراک گذاری محتوایی که محصولات شما با شکوه و جلال نشان می‌دهد، مطمئناً به شما در پیش‌برد فروش و ارتقا تجارت در اینستاگرام کمک می‌کند. هنگام عکاسی از محصولات، می‌خواهید از ایجاد تبلیغات در ظاهر جلوگیری کنید. در حالت ایده آل، شما محصولات خود را در یک محیط آرمان آمیز و در عین حال قابل اشتغال به نمایش می‌گذارید که مخاطبان شما می‌توانند خود را در آن به تصویر بکشند.
همچنین می‌خواهید زیرنویس‌های جالب یا کپشن‌های متفاوت و نه فقط نام محصول و چند هشتگ محبوب اینستاگرام را اضافه کنید. می‌توانید یک پست را مانند فرصتی برای قرار دادن یک محصول، بحث درباره ویژگی‌ها و مزایا یا برجسته کردن ویژگی‌های خاص آن در نظر بگیرید.

ایده‌های محتوایی در اینستاگرام

۲- تبدیل مشتری با تگ‌ های محصول

تگ‌های اینستاگرام و تگ‌های محصولات به ترتیب قالب‌های منحصر به فردی برای پست‌ها و استوری هستند که خرید مستقیم از طریق اینستاگرام را امکان‌پذیر می‌کنند و در واقع از بهترین ایده‌های محتوایی در اینستاگرام به شمار می‌روند. کاربران می‌توانند روی برچسب‌های محصول کلیک کنند، به عنوان مثال، برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد یک محصول، مانند نام یا قیمت آن می‌توان این عملیات را رعایت کرد. اگر دوباره کلیک کنند، به صفحه‌ای منتقل می‌شوند که می‌توانند خرید کنند.

تولید محتوای اینستاگرامی

تگ‌های محصولات، خرید سریع‌تر از طریق تلفن همراه را برای کاربران آسان تر و راحت‌تر می‌کند و احتمال پیگیری آنها را افزایش می‌دهد. ممکن است هنگام فروش یا ارائه تخفیف، از برچسب‌های محصول استفاده کنید. اینستاگرام به تازگی برچسب‌های محصول را در استوری‌ها منتشر کرده است که به کاربران اجازه می‌دهد برای مشاهده اطلاعات محصول کلیک کرده و سپس در مورد خرید تصمیم بگیرند.

۳- پست صحنه را به فالوورها نشان دهید

فالوورها محتوای پشت صحنه را دوست دارند و نوعی تولید محتوای اینستاگرامی است. زیرا پشت صحنه‌ها، موجب شفافیت شده که به آنها اجازه می‌دهد احساس کنند با “واقعیت” شما در پشت برند آشنا می‌شوند. این امر باعث ایجاد اعتماد می‌شود و بعد از پخش جریانی از تصاویر، سرعت آن مشاهده خواهد شد.
نیازی نیست که محتوای پشت صحنه به اندازه برخی از تصاویر دیگر صیقل داده شود. به همین دلیل، بسیاری از  برندها ترجیح می‌دهند محتوای پشت صحنه خود را منحصراً در استوری نشان دهند.

۴- محتوای تولید شده توسط کاربر

محتوای ایجاد شده توسط کاربر، متقاعد کننده‌ترین محتوایی است که می‌توانید استفاده کنید و فالوورهای شما دوست دارند آن را در اینستاگرام شما ببینند. این نشان می‌دهد که با جامعه خود درگیر هستید. UGC چیزی است که شما می خواهید برای رونق بخشیدن به نام تجاری خود به روشی ظریف اما بسیار موثر در استوری استفاده کنید. اگر می‌خواهید آن را در بخش پست‌ها قرار دهید، مطمئن شوید که به طور استثنایی اجرا شده و با نام تجاری شما مطابقت دارد.

محتوای تولید شده توسط کاربر

۵- به کارمندان خود توجه کنید

یکی دیگر از ایده‌های محتوایی در اینستاگرام تولید محتوا توسط کارمندان است. محتوایی که بر روی کارمندان تمرکز داشته باشد (یا حتی بهتر از آن توسط کارمندان ایجاد شود) یک گزینه عالی برای اینستاگرام است. عکس‌های سلفی و سایر عکس‌های اینستاگرامی “زیرچشمی نگاه کردن” راه دیگری برای نشان دادن جنبه انسانی برند شما به مردم است که باعث می‌شود آنها بتوانند ارتباط عاطفی با شما برقرار کنند و بیشتر به شما اعتماد کنند. این امر نه تنها باعث ایجاد برندسازی در بازار می‌شود بلکه بر جنبه دستی محصولات آن نیز تأکید می‌کند.

۶- محصولات جدید یا نقاط عطف تجاری را اعلام کنید

در اینجا یک مفهوم ساده اما موثر وجود دارد. محصولات جدید یا به روزرسانی‌های جدید کسب و کار را در اینستاگرام با تصویری جالب اعلام کنید. این امر به شما امکان می‌دهد محتوای بیشتری را در سیستم عامل به اشتراک بگذارید و همچنین کاربران را ترغیب می‌کند تا شما را دنبال کنند. زیرا همه می‌خواهند احساس کنند در مورد برند مورد علاقه خود اطلاعات دارند. آزمایشگاه Pop Chart مرتباً چاپ‌های جدیدی را آغاز می‌کند و اینستاگرام کانال دیگری برای آگاهی دادن به مخاطبان آن‌هاست.

محصولات جدید یا نقاط عطف تجاری

۷- یک مسابقه یا فهرست تبلیغاتی اینستاگرام را اجرا کنید

آیا می‌خواهید به سرعت تعامل زیادی برقرار کرده و هیجان پیرامون برند خود ایجاد کنید؟ مسابقه‌ها و هدایا راهی است که باید به آن پرداخته شود. مسابقات باعث می‌شوند افراد در مورد نام تجاری شما صحبت کنند، و اغلب می‌توانند اثبات اجتماعی قوی یا محتوای تولید شده توسط کاربر داشته باشند. پس در نتیجه می‌تواند یک ایده‌های محتوایی در اینستاگرام باشد. برای بهترین نتیجه، جایزه‌ای را ارائه دهید که بیشترین توجه را به مخاطبان هدف خود داشته باشید، حتی اگر جمعیت عمومی آنقدر علاقه مند نباشند.

۸- با ارسال های فصلی لحظه را غنیمت بشمارید

مشتریان دوست دارند وارد روحیه تعطیلات شوند. مهم نیست چه جور تعطیلاتی یل مناسبتی. با ایجاد پست‌های فصلی به موقع و بلافاصله مرتبط ، از این مزیت استفاده کنید. پست‌هایی در مورد تعطیلات تابستانی، آب و هوای زمستانی و حتی یک بارش شهابی خاص می‌تواند کارساز باشد. در مورد پست‌های فصلی باید همیشه به آن توجه داشته باشید که هشتگ‌های اینستاگرام مبحث مهمی هستند. یکی از بزرگترین مزیت‌های ارسال‌های فصلی این است که هشتگ‌ها در حال حاضر مستقیماً مرتبط باشند، به این معنی که کاربران بیشتری احتمالاً آنها را جستجو می‌کنند. توضیحات پست خود را با هشتگ‌های به موقع درنظر بگیرید.

۹- کاربران را ترغیب به تگ کردن دوستان کنید

رویکرد tag-a-friend گاهی اوقات با پست‌های مسابقه همراه است، اما آنها می‌توانند به تنهایی نیز به کار روند. این پست‌ها فالوورها را تشویق می‌کند تا دوست خود را در نظراتی که فکر می‌کنند محصول واقعی را دوست دارند یا ممکن است با موضوع پست شما مرتبط باشد، نشان کنند. ممکن است انگیزه‌ای ارائه شود. این مدل تولید محتوای اینستاگرامی نیز ایده‌ای جذاب برای افزایش بازدید است.

کاربران را ترغیب به تگ کردن دوستان کنید 

۱۰- درباره نقل قول ها بنویسید

نقل قول‌های الهام بخش مانند فیلم‌های جالبی هستند که همه ما آنها را دوست داریم. سخنان منفی در اینترنت بسیار زیاد است، بالاخره گاهی اوقات فقط باید چیزی مثبت و انگیزشی ببینیم. این امر همچنین باعث ایجاد ارتباطات مثبتی بین فالوورها و برند شما شود که همیشه یک امتیاز مثبت است و در واقع یکی از ایده‌های محتوایی در اینستاگرام به شمار می‌رود.

تولید محتوای اینستاگرامی

ایده‌های محتوایی در اینستاگرام به وفور وجود دارد اما مهم اینجاست که چگونه با خلاقیت خود از آن‌ها بهره‌مند شوید. لازم نیست که همیشه یک قانون را طی کنید بلکه باید مرتب متفاوت باشید. یعنی الگوریتم اینستاگرام چنین چیزی را از شما می‌خواهد: تفاوت و جذابیت! با این مسئله می‌توانید رشد خود را حتمی کرده و خیلی راحت محصولات و خدمات خود را به فروش برسانید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code