Blog

بهترین استراتژی ها برای افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل

توسط در سئو فوریه 22, 2023

داشتن رتبه بالای صفحات وبسایت در فهرست‌های جستجوی ارگانیک برای کلمات کلیدی مهم برای افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل بسیار ارزشمند است. اینطور بگویم که همه ما آرزوی کسب موقعیت و جایگاه برتر در گوگل را داریم. در حالی که گوگل به طور مداوم الگوریتم موتور جستجوی خود را تغییر می‌دهد، در اینجا چند استراتژی اساسی برای بهبود رتبه بندی در موتور جستجو بصورت کاملا ارگانیک آورده شده است.

افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل

چرا همه به دنبال افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل هستیم؟ سال‌هاست که گوگل سیاست جدیدی پیش گرفته و می‌گوید تا مخاطب از محتوای شما خوشش نیاید من هم امتیازی به شما نمی‌دهم. این سیاست به نوعی برای همه ما صاحبان وبسایت بد هم نیست! بدست آوردن دل مخاطب به مراتب راحت‌تر از کسب رتبه توسط ربات‌های گوگل است. هر چه باشد مخاطب‌ها انسانند و درک بالایی دارند. پس کار راحت می‌شود. با توجه به این مسئله به سراغ استراتژی‌های برتر در جهت افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل می‌رویم…

افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل

۱- لیست کلمات کلیدی را تعریف کنید

این غیر منطقی است که فرض کنیم برای هر کلمه کلیدی مرتبط با صنعت خود رتبه اول را در گوگل کسب خواهید کرد. هدف شما باید حفظ رتبه‌های ارگانیک بالا برای کلمات کلیدی مورد نظر و در حیطه خود باشد. این تمرینی است که هم تلاش بازاریابی و هم مدیریت بالایی را می‌طلبد. به این فکر کنید که مردم چگونه محصولات و خدمات شما را جستجو می‌کنند، فهرستی از این کلمات کلیدی تهیه می‌کنند و ترافیک و رقابت هر عبارت را با ابزاری مانند Ahrefs، Semrush، BrightEdge یا Google’s Keyword Planner بررسی می‌کنند. کلمات کلیدی با حجم بالا و رقابت کم تا متوسط نقطه شیرینی هستند – آنها پتانسیل ترافیک بالایی دارند و رتبه بندی آنها آسان‌تر است.

۲- کلمات کلیدی هدفمند را انتخاب کنید

هنگامی که کلمات کلیدی برتر خود را شناسایی کردید، گام بعدی این است که کلمات کلیدی را با هدف جستجوی خود مطابقت دهید. از نظر گوگل ۳ نوع اصلی هدف جستجو وجود دارد:

 • اطلاعاتی: این نوع پرس و جو نشان می‌دهد که جستجوگر می‌خواهد اطلاعات، راهنمایی یا محتوایی را درباره یک موضوع دریافت کند. نمونه‌ای از یک پرس و جو اطلاعاتی “چگونه لاستیک خودرو را عوض کنیم” است.
 • تراکنشی: این نوع پرس و جو نشان می‌دهد که جستجوگر مایل به خرید است. نمونه‌ای از پرس و جوی تراکنشی “خرید لاستیک نو” است.
 • Navigational: این نوع پرس و جو نشان می‌دهد که جستجوگر می‌خواهد از یک سایت خاص بازدید کند یا فروشنده خاصی را پیدا کند. نمونه‌ای از یک جستجوی این چنینی می ‌واند “لاستیک های کویر” باشد.

ترفند این است که مشخص کنید هر کلمه کلیدی با کدام نوع هدف است و محتوایی ایجاد کنید که نیازهای آنها را برآورده کند. برای مثال، اگر شخصی «چگونه لاستیک خودرو را عوض کنیم» جستجو کرد، یک مقاله جامع با تصاویری ایجاد کنید که به او نشان دهد چگونه این کار انجام می‌شود. از طرف دیگر، اگر شخصی «خرید لاستیک‌های نو» را جستجو کرد، صفحه محصولی ایجاد کنید که نظرات، مشخصات محصول، سبد خرید آنلاین و هر چیز دیگری را که برای خرید نیاز دارد به او ارائه دهد. این بهترین و اصلی‌ترین راه افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل است.

۳- از کلمات کلیدی کم حجم نترسید

برخی از بازاریابان محتوا به حجم کلمات کلیدی اهمیت زیادی می ‌هند. در نتیجه، آنها فقط به دنبال بیشترین بازدید برای کلمات کلیدی هستند، که اغلب می‌تواند بسیار پیشرفته و رقابتی باشد. کلمات کلیدی با حجم بالا بدون شک می‌توانند برای استراتژی سئوی شما ارزشمند باشند، اما تیم شما باید به کلمات کلیدی با حجم کمتر و حتی حجم صفر نیز نگاهی بیندازد. اگر چه این کلمات کلیدی هر ماه تعداد جستجوهای کمتری را به خود اختصاص می‌دهند، افرادی که این جستجوها را انجام می‌دهند اغلب در پایین‌تر از قیف بوده و آماده تکمیل خرید هستند.

به عنوان مثال، حجم جستجو برای «چگونه تایر را عوض کنیم» به مراتب بیشتر از «لاستیک‌های برفی با بهترین قیمت» است. با این حال، افرادی که به دنبال “لاستیک های برفی با بهترین قیمت” هستند، احتمالاً در پایین‌تر از قیف و در بازار لاستیک‌های برفی جدید هستند، زیرا این یک کلمه کلیدی معامله‌ای است. علاوه بر این، از آنجایی که جستجوی بسیار خاص به نیازهای آنها است، احتمالاً رقبای کمتری وجود دارد که باید آنها را شکست دهید تا در صدر SERP قرار بگیرید. این یعنی رقابت کمتری در میان است.

علاوه بر این، گوگل شروع به تاکید بیشتر بر رهبری کرده است – اگر سایت شما به دنبال کلمات کلیدی مشابه دیگران باشد، الگوریتم متوجه می‌شود که شما چیز جدیدی به محتوای خود اضافه نمی‌کنید. وقتی شروع به تولید محتوای خاص می‌کنید، گوگل ارزش بیشتری به سایت شما در نتایج جستجو اضافه می‌کند، زیرا شما به عنوان یک رهبر عمل کرده‌اید و در نهایت افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل از آن شماست.

بهبود کلمات کلیدی

۴- محتوای خوب در رتبه بندی ارگانیک برنده می شود

قبل از اینکه برخی راه‌های فنی‌تر برای بهبود رتبه‌بندی سئو را بررسی کنید، همیشه به یاد داشته باشید که نوشتن محتوای باکیفیت که علاقه را به خود جلب می‌کند و بازدیدکنندگان را وادار می‌کند آن را به اشتراک بگذارند و به آن لینک دهند، حیاتی است. محتوای خوب بیشترین شانس را برای تبدیل شدن به محتوای ویروسی دارد و گوگل در الگوریتم رتبه بندی خود به ویروسی بودن محتوا پاداش زیادی می‌دهد. برای اطمینان از رعایت استانداردهای Google برای محتوای باکیفیت، روی نویسندگان با کیفیت سرمایه گذاری کنید، از محتوای خود با منابع خبره (سایت‌های دارای اعتبار دامنه بالا) استفاده کرده و مطمئن شوید که به آن منابع استناد می‌کنید.

۵- با استراتژی محتوای Hub-and-Spoke اعتبار موضوعی ایجاد کنید

الگوریتم گوگل از وب‌سایت‌هایی حمایت می‌کند که به تخصص خود وفادار می‌مانند و خوشه‌هایی از محتوا را در مورد موضوعات مرتبط ایجاد می‌کنند، نه اینکه دسته‌ای از کلمات کلیدی متفاوت را هدف قرار دهند. برای کسب قدرت در Google، مجموعه‌هایی از محتوا را پیرامون موضوعات اصلی ایجاد کنید – برای مثال، از آنجایی که راه حل ردیابی تماس ما بازاریاب‌ها را هدف قرار می‌دهد، ما اغلب وبلاگ‌هایی درباره بهترین شیوه‌های بازاریابی می‌نویسیم. به این پست‌های وبلاگ در مورد استراتژی‌های بازاریابی به عنوان محتوای “گفتاری” گفته می‌شود. هنگامی که محتوای گفتاری خود را ایجاد کردید، همه آن را به یک صفحه مرکزی مرتبط پیوند دهید که می‌تواند به عنوان “هاب” عمل کند. در این صورت، محتوای بازاریابی را به صفحه محصول ردیابی تماس پیوند می‌دهیم. این کار به گوگل اجازه می‌دهد تا رابطه بین محتوای شما را ببیند و سایت را از نظر موضوعات فرعی تجسم کند.

۶- ادغام صفحات با محتوای مشابه را فراموش نکنید

اگر دو صفحه دارید که موضوعات مشابهی را پوشش می‌دهند و مجموعه‌ای از کلمات کلیدی یکسان را هدف قرار دادند، احتمالاً با مشکل محتوای تکراری مواجه خواهید شد. زمانی که محتوای تکراری دارید دو مشکل بزرگ پیش می‌آید. اولین مورد این است که موتورهای جستجو، مانند گوگل، نمی‌توانند تشخیص دهند که کدام صفحه بهترین است و در نهایت هیچ یک از آنها را نشان نمی‌دهند یا هر صفحه برای کلمات کلیدی کمتری رتبه بندی می‌کند زیرا با یکدیگر رقابت می‌کنند. اگر هر دو در SERP ها نشان داده شوند، می‌توانید با بک لینک‌های کمتری به هر صفحه برسید. در عوض، باید هر دو صفحه را بررسی کنید و محتوا را یکپارچه کنید تا اکنون یک صفحه قوی داشته باشید که می‌توانید از رتبه‌بندی کلمات کلیدی و بک لینک‌های با کیفیت زیادی لذت ببرید. صفحات یا کتابخانه وبلاگ خود را به صورت دوره‌ای بررسی کنید تا مطمئن شوید که با این مشکل مواجه نخواهید شد. همچنین می‌توانید از ابزاری مانند SEMRush برای بررسی کلمات کلیدی استفاده کنید که نشان می‌دهد مشکل محتوای تکراری وجود دارد یا خیر!

۷- برای تقویت، محتوای قدیمی را به روز کنید

یکی از عوامل اصلی رتبه بندی گوگل، جدید بودن محتوای شماست. هرچه صفحات شما به روزتر باشند، شانس بیشتری برای رسیدن به بالای SERP دارند. برای اطمینان از اینکه سایت شما همچنان به رتبه‌بندی خوب خود ادامه می‌دهد، بررسی کنید که آیا محتوای قدیمی شما رو به زوال است – به خصوص پست‌های وبلاگ که تاریخ دارند. برای انجام این کار، می‌توانید از کنسول جستجوی گوگل استفاده کنید و ببینید کدام صفحات قدیمی شده‌اند، کلیک‌ها، نمایش‌ها یا رتبه بندی آن‌ها به چه صورت است. سپس، پست‌هایی را که بیشترین بازدید را از دست می‌دهند، اولویت بندی کرده و شروع به بروزرسانی کنید.

وقتی محتوای قدیمی را به‌روزرسانی می‌کنید، صرفاً گذاشتن تاریخ جدیدتر روی پست، کار چندانی برای الگوریتم گوگل نخواهد داشت. همچنین باید تغییرات قابل توجهی در نسخه ایجاد کنید تا مطمئن شوید که هنوز مرتبط است. شما همچنین می‌توانید یک ممیزی سریع از رقبایی که در حال رقابت هستند انجام دهید و ببینید چه نکاتی را پوشش می‌دهند که می‌توانید به محتوای خود نیز اضافه کنید.

بروزرسانی محتوا

۸- صفحاتی که برای سایت یا مخاطبان شما ارزشی ندارند را حذف کنید

وقتی صحبت از وبسایت می‌شود، کیفیت بسیار ارزشمندتر از کمیت است. اگر تعداد زیادی صفحه دارید که ارزشی برای مخاطبان شما ندارند، ممکن است به رتبه شما آسیب بزنند. داشتن صفحات بیش از حد در سایت می‌تواند سرعت سایت شما را کاهش دهد – یک عامل اصلی رتبه بندی برای گوگل و افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل همین امر است. علاوه بر این، اگر موضوع با هم همپوشانی داشته باشد، این صفحات می‌توانند رتبه‌بندی صفحات با ارزش‌تر را به خطر بیندازند.

اما چه صفحاتی را باید حذف کرد و ارزش انتشار ندارند؟ در اینجا به چند مورد اشاره می‌کنیم:

 • محتوا هیچ بک لینکی ندارد
 • محتوا دارای رتبه بندی کلمات کلیدی ضعیف یا رتبه بندی برای کلمات کلیدی غیر مرتبط با مخاطبان شما است.
 • محتوا دارای وضعیت کاهشی است.
 • این صفحه دارای نرخ پرش بالایی است
 • صفحه قدیمی است و موضوعی را پوشش می‌دهد که دیگر به مخاطبان شما مرتبط نیست.

هنگامی که صفحات کم ارزش سایت خود را تعیین کردید، باید ببینید که آیا محتوا باید حذف شود یا عملیات ریدایرکت انجام شود. اگر صفحه دیگری با کارایی بالاتر وجود دارد که موضوعات مشابهی را پوشش می‌دهد، می‌توانید محتوای کم عملکرد را به آن صفحه هدایت کنید.

۹- تارگت کلمات کلیدی مورد نظر خود را در سراسر محتوا تغییر دهید

بهترین راه برای رتبه بندی یک کلمه کلیدی استفاده از آن است. شما باید کلمات کلیدی مهم را در ابتدای عنوان، تیترها و متن صفحه خود بگنجانید، زیرا قرار دادن زودهنگام می‌تواند نشانه‌ای از ارتباط باشد. شما باید از کلمات کلیدی متمرکز خود اغلب در سراسر محتوای خود استفاده کنید – اما هرگز نباید به محتوای ما آسیب بزند. الگوریتم گوگل در تشخیص «پر کردن کلمات کلیدی» ماهر شده و صفحاتی را که بیش از حد از کلمات کلیدی استفاده می‌کنند جریمه می‌کند. یک راه خوب برای جلوگیری از جریمه شدن در «پر کردن کلمات کلیدی» این است که محتوای خود را با صدای بلند بخوانید – اگر استفاده از کلمه کلیدی غیرطبیعی به نظر برسد، ممکن است جریمه شوید. برای اصلاح این موضوع، می‌توانید کلمه کلیدی متمرکز خود را با کلمات کلیدی ثانویه‌ای که می‌خواهید وبلاگ برای آنها رتبه بندی شود، جایگزین کنید.

کلمات کلیدی ثانویه بسیار مهم هستند زیرا به شما کمک می‌کنند شبکه استعاری بزرگتری را در دریای موتورهای جستجو قرار دهید. کلمات کلیدی ثانویه باید ارتباط نزدیکی با کلمه کلیدی متمرکز شما داشته باشند و هدف یکسانی را دنبال کنند.

۱۰- عنوان صفحه خود را بهینه کنید

تگ title> HTML> عنوان یک صفحه وب را تعریف می‌کند و به معنای توضیح مختصری از محتوای آن صفحه است. این اولین خط از متن هایپرپیوندی است که گوگل در نتایج جستجوی ارگانیک خود نمایش می‌دهد، و همان چیزی است که در فریم بالای اکثر مرورگرهای وب برای آن صفحه و در برگه‌ها ظاهر می‌شود. الگوریتم گوگل این را یک عنصر حیاتی سئو در صفحه می‌داند. هنگامی که عنوان صفحه خود را می‌نویسید، آنها را کمتر از ۷۰ کاراکتر نگه دارید، زیرا هر متنی فراتر از آن زمانی که در نتایج ارگانیک گوگل فهرست می‌شود، نشان داده نخواهد شد. شما باید کلمات کلیدی مهم خود را در عنوان، ترجیحا در ابتدا قرار دهید. اگر فضای اضافی دارید، شرکت خود را در انتها برای افزایش آگاهی از برند و افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل در نظر بگیرید.

۱۱- از تگ های هدر برای ساختاربندی محتوای خود و ارسال سیگنال به خزنده ها استفاده کنید

داشتن یک ساختار تیتر قوی برای بهبود رتبه شما بسیار مهم است. بهترین روش این است که یک H1 مرتبط در هر صفحه قرار دهید که دقیقاً محتوای مربوط به آن را قاب‌بندی کند. سپس باید موضوعات فرعی را با H2s، H3s و H4s تقسیم کنید تا محتوا به وضوح تقسیم شده و به راحتی قابل اسکن باشد. وقتی تیترهای خود را به این شکل ساختار می‌دهید، یک سلسله مراتب اطلاعاتی قوی ایجاد می‌کنید، که خزنده‌های موتورهای جستجو برای درک محتوای صفحه شما از آن استفاده می‌کنند.

۱۲- توضیحات متای قابل کلیک بنویسید

تگ <meta name= description content= > تگ HTML توضیح مختصری از محتوای یک صفحه وب است. گوگل توضیحات متا شما را در زیر عنوان صفحه در نتایج ارگانیک نمایش می‌دهد. توضیحات متا برای الگوریتم رتبه‌بندی گوگل به اندازه عناوین صفحات مهم نیستند – بلکه عملکرد آنها افزایش کلیک کاربران است. افراد توضیحات را به عنوان پیش نمایش صفحه شما می‌خوانند و از آن برای تعیین اینکه آیا محتوای شما ارزش بازدید دارد یا خیر استفاده می‌کنند. بنابراین، شما باید یک پیشنهاد ارزشی واضح در مورد آنچه که آنها با بازدید از صفحه شما و خواندن محتوای شما به دست می‌آورند ارائه دهید. استفاده از کلماتی را در نظر بگیرید که الهام‌بخش عملی مانند «بیشتر بیاموزید»، «دریابید» یا «دریافت…» گزینه‌های خوبی هستند.

۱۳- از تغییرات کلمه کلیدی به عنوان Anchor Text برای پیوند داخلی استفاده کنید

Anchor text کلمات و کاراکترهای قابل مشاهده‌ای است که هایپرلینک‌ها هنگام پیوند دادن به صفحه دیگر نشان می‌دهند. استفاده از متن توصیفی و مرتبط به Google کمک می‌کند تا تعیین کند صفحه‌ای که به آن پیوند داده می‌شود، درباره چیست. هنگامی که از پیوندهای داخلی استفاده می‌کنید (پیوندهایی در صفحات وب که به صفحات دیگر در همان وبسایت اشاره می‌کنند)، باید به جای عباراتی مانند “اینجا را کلیک کنید” یا “از انکر متنی که تنوع نزدیکی از کلمات کلیدی هدف شما برای آن صفحه است استفاده کنید. از اینجا دانلود کنید”. اما در عین حال، از استفاده بیش از حد از کلمات کلیدی مطابقت دقیق خودداری کنید. استفاده از تغییرات نزدیک به شما کمک می‌کند تا رتبه بندی گوگل ارگانیک خود را برای کلمات کلیدی بیشتر بهبود بخشید.

۱۴- بهینه سازی برچسب های ALT، به خصوص برای تصاویر

تگ‌های ALT عناصر HTML هستند که برای تعیین متن جایگزین برای نمایش زمانی که عنصری که روی آن اعمال می‌شود (مانند تصاویر) قابل نمایش نیست، استفاده می‌شوند. تگ‌های ALT سیگنالی برای الگوریتم رتبه‌بندی گوگل هستند، بنابراین وقتی تصاویر و عناصر دیگر در صفحات وب خود دارید، مطمئن شوید که همیشه از یک برچسب ALT توصیفی با کلمات کلیدی هدفمند برای آن صفحه استفاده کنید.

۱۵- از URL های مختصر و در عین حال توصیفی استفاده کنید

موتورهای جستجو URLهایی را ترجیح می‌دهند که برای انسان قابل خواندن باشد، بنابراین آدرس خود را تمیز و مرتبط با صفحه نگه دارید. از بلوک‌های اعداد و کاراکترهای خاص خودداری کنید. نشانی‌های اینترنتی کوتاه‌تر در رتبه‌بندی جستجوی گوگل بهتر از URL‌های طولانی‌تر عمل می‌کنند، بنابراین هنگام طراحی سایت خود این را در نظر داشته باشید. شما همچنین باید کلمات کلیدی را در نام URL خود بگنجانید و سعی کنید آنها را نزدیک به نام دامنه خود قرار دهید.

۱۶- سایت خود را برای موبایل بهینه کنید

در سال 2015، گوگل برای اولین بار اعلام کرد که از سازگاری تلفن همراه به عنوان سیگنال رتبه بندی استفاده خواهد کرد. این امر باعث ایجاد “Mobilegeddon” بدنام شد، زیرا برندها در تلاش برای بهینه سازی نسخه‌های تلفن همراه سایت‌های خود بودند. از آن زمان، گوگل به تدریج اهمیت سازگاری تلفن همراه را در رتبه بندی خود افزایش داد – در سال 2020، حالت موبایلی در سطح اول قرار گرفت، به این معنی که الگوریتم آن اکنون عملکرد تلفن همراه را بالاتر از عملکرد دسکتاپ ارزیابی می‌کند. در زیر چند نکته برای بهینه سازی وبسایت برای موبایل آورده شده است:

 • سایت خود را با استفاده از ابزار سازگار با موبایل تست کنید
 • طراحی برای لمس – انگشتان در همه اندازه ها هستند و به راحتی می‌توانند ضربه‌های نادرست ایجاد کنند
 • دکمه های CTA خود را در دسترس کاربران موبایل قرار دهید
 • پاپ آپ های خود را برای دستگاه‌های تلفن همراه حذف کرده یا بدون مزاحمت ایجاد کنید.
 • فعال کردن Accelerated Mobile Pages (AMP)
 • اجرای ذخیره سازی
 • برای بهبود زمان بارگذاری، تصاویر خود را فشرده کنید
 • از نقشه‌های حرارتی و ابزارهای ردیابی ماوس استفاده کنید تا بفهمید مردم چگونه از وبسایت شما در تلفن همراه استفاده می‌کنند و بر این اساس بهینه سازی می‌کنند.

موفقیت سئو

۱۷- به دستورالعمل های E-A-T Google پایبند باشید

طبق گفته گوگل، EAT یکی از سه عامل اصلی برای سنجش کیفیت صفحه است. در اینجا به تفکیک معنای مخفف آمده است:

تخصص: گوگل می‌خواهد ببیند که یک وبسایت در زمینه شما تخصص دارد. این امر به ویژه برای صنایع پزشکی، مالی و حقوقی مرتبط است. شما می‌توانید با ارائه اطلاعات واضح و دقیق و استناد به منابع معتبر در محتوای خود تخصص ایجاد کنید . موجب افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل شوید.

اقتدار: اقتدار خود را نشان دهید. این را می‌توان از طریق اعتبارنامه‌ها، بررسی‌های مثبت و توصیفات مشتری نشان داد. شما می‌توانید این اطلاعات را در سراسر وب سایت خود برجسته کنید.

قابل اعتماد بودن: اطمینان حاصل کنید که کاربران در سایت شما احساس امنیت می‌کنند. داشتن یک سایت HTTPS و یک گواهی SSL بسیار مهم است، به خصوص اگر تراکنش‌های پولی آنلاین دارید. مطالعات نشان می‌دهد که گوگل دامنه‌های امن و سایت‌های دارای گواهینامه SSL را در رتبه بالاتری قرار می‌دهد. 75 درصد از نتایج صفحه اول گوگل دارای گواهینامه SSL هستند.

علاوه بر نکات بالا، می‌توانید از مطابقت EAT با این بهترین شیوه‌ها اطمینان حاصل کنید:

 • اگر وبلاگ دارید بیوگرافی نویسنده را وارد کنید و مطمئن شوید که هر گونه اعتباری که تخصص نویسنده را نشان می‌دهد ذکر کنید.
 • به دنبال بک لینک‌های با کیفیت بالا بروید و بک لینک‌های اسپم را رد کنید.
 • مطمئن شوید که وبسایت شما اطلاعات دقیقی در صفحات درباره ما، تماس با ما و خدمات مشتری دارد.
 • تضمین کنید که تمام محتوایی که مستقیماً با پول یا زندگی بازدیدکنندگان شما مرتبط است (به مشاوره مالی یا اطلاعات پزشکی فکر کنید) توسط کارشناسان واجد شرایط نوشته شده است.
 • محتوای EAT با کیفیت پایین را حذف کرده یا ویرایش کنید

۱۸- به تکنیک های کلاه سیاه نه بگویید

سئوی کلاه سیاه به تمرین فریب دادن موتورهای جستجو برای ارائه رتبه‌های بالاتر با استفاده از تاکتیک‌های غیراخلاقی مانند خرید لینک اشاره دارد. خطر خیلی زیاد است. حتی اگر به دلیل تاکتیک‌های کلاه سیاه از یک افزایش موقت در رتبه بندی لذت می‌برید، احتمالاً عمر کوتاهی خواهد داشت. گوگل در شناسایی ترفندهای کثیف بهتر و بهتر می‌شود و دیر یا زود پیشرفتی که انجام داده‌اید با به روز رسانی الگوریتم از بین می‌رود یا بدتر از آن، سایت شما به طور کلی از فهرست حذف می‌شود.

۱۹- قدرت نفوذ بک لینک های شکسته را درنظر بگیرید

بک لینک‌های شکسته در وبسایت شما می‌توانند به طور غیرمستقیم با تأثیر بر روی نرخ پرش، زمان در سایت و نحوه ارسال لینک به سئو آسیب وارد کنند. لینک‌های شکسته نیز با ارسال سیگنال‌هایی به الگوریتم گوگل مبنی بر قدیمی بودن وبسایت شما، مستقیماً به رتبه بندی سئو آسیب می‌رسانند. برای اطمینان از اینکه لینک‌های شکسته به وبسایت شما آسیب نمی‌رسانند، باید به طور مرتب از ابزاری مانند Google Search Console یا ScreamingFrog برای بررسی سایت خود برای بررسی آنها و رفع آنها استفاده کنید.

علاوه بر حفظ بک لینک‌های شکسته خود، می‌توانید از بک لینک‌های شکسته سایر سایت‌ها برای بهبود استراتژی بک لینک استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر یک وب‌سایت معتبر لینک شکسته‌ای به یکی از مقالات رقبای شما دارد، می‌توانید به آنها مراجعه کنید و پیوند مرتبط با یکی از مقالات خود را به آنها پیشنهاد دهید تا به اصلاح آن کمک کنید. این استراتژی توسعه اغلب موفقیت آمیز بوده زیرا برای دو طرف مفید است – سایت دیگر می‌تواند پیوند شکسته‌ای را که به سلامت سایت آنها آسیب می‌زند تصحیح کند، در حالی که شما می‌توانید پیوند بیشتری را برای وبسایت خود به دست آورید.

۲۰- از یک استراتژی لینک سازی استفاده کنید

لینک بیلدینگ یک اصطلاح مهم برای کسب پیوندهای جدید به سایت شما از دامنه‌های خارجی است. فراتر از ایجاد محتوای عالی که مردم می‌خواهند به اشتراک بگذارند، وبلاگ نویسی مهمان و درخواست از مدیران وبسایت‌های معتبر مرتبط با کسب و کار شما برای پیوند دادن به صفحات شما، راه‌های بسیار خوبی برای ایجاد پیوند هستند. هرچه اعتبار دامنه سایتی که از آن بک لینک دریافت می‌کنید بالاتر باشد، رتبه شما افزایش می‌یابد. این سایت‌ها، در واقع، از طریق آن بک لینک‌ها، قدرت را از سایت خود به شما می‌دهند. سئوکاران اغلب از این پدیده به عنوان “link juice” یاد می‌کنند. می‌توانید از یک بررسی کننده اعتبار دامنه استفاده کنید تا ارزیابی کنید که کدام سایت‌ها می‌توانند بیشترین اعتبار را به سایت شما منتقل کنند.

از کلمات کلیدی مرتبط به عنوان anchor text برای بک لینک‌های خود استفاده کنید، زیرا این به ارسال سیگنال‌هایی به گوگل کمک می‌کند که صفحات شما با آن اصطلاحات مرتبط هستند.

۲۱- حفظ سلامت فنی خوب را درنظر بگیرید

سایتی که سلامت فنی ضعیفی دارد نسبت به سایتی با سلامت خوب رتبه سخت‌تری کسب خواهد داشت. دقیقا چه چیزی یک سایت را “ناسالم” می‌کند؟ چندین عامل وجود دارد که می‌تواند به سلامت سایت آسیب برساند، از جمله: لینک‌های شکسته، سرعت پایین صفحه، عملکرد ضعیف در تلفن همراه، فهرست بندی نامناسب، محتوای تکراری، تصاویری که به درستی قالب بندی نشده‌اند، و تغییر مسیرهای نامناسب.

برای شناسایی این مسائل فنی در مقیاس، می‌توانید از ابزاری مانند ScreamingFrog، ابزار حسابرسی Ahrefs یا حسابرس سایت Semrush استفاده کنید. هنگامی که خطاها را تصحیح کردید، مهم است که با انجام خزیدن و ممیزی منظم، سلامت سایت خود را حفظ کنید.

افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل

برای رسیدن به افزایش ترافیک ارگانیک در گوگل باید تلاش کنیم. باید موارد اصلاحی و نکته‌ای را رعایت کرده و روی آن‌ها با دقت و استاندارد بالایی کار کنیم. همین امر می‌تواند سبب رشد و حرفه‌ای شدن ما شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • *

  code

  سبد خرید