Blog

راهنمای عالی برای پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

توسط در تولید محتوا اکتبر 16, 2021

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی، اولین و مهم‌ترین بخش استراتژی بهینه سازی شما است. قبل از شروع به نوشتن محتوا برای وبسایت خود، باید عباراتی را که در موتورهای جستجو به میزان زیادی سرچ شده‌اند را شناسایی کنید. کلمات کلیدی در واقع مسیر و جهت محتوای شما را مشخص می‌کنند و اطمینان می‌دهند که محتوای تولید شده مرتبط بوده و به راحتی در گوگل قابل جستجو است. پیدا کردن این کلمات معمولاً یک کار بسیار وقت‌گیر بوده و باید برای جستجوی جزئیات، اعداد و مقایسه کلمات کلیدی مختلف، زمان زیادی را صرف کنید. اما بسیار مهم است که این کار را به خوبی و با اصول انجام دهیم.

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

رو‌شهای زیادی برای انجام این کار یعنی پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی وجود دارد، چه به صورت دستی و چه با استفاده از ابزارهایی مانند Keyword Tool. اما به هر روشی که این کار انجام بگیرد، چندین مرحله مهم وجود دارد که باید به آنها توجه داشته باشید. پیشنهاد می‌کنیم این راهنمای دقیق و گام به گام را به منظور پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی دنبال کنید تا مسیر خود را اشتباه نروید و دقیقا به مسیر اصلی برسید.

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی

مرحله 1: موضوع یا زمینه منحصر به فرد خود را شناسایی کنید

قبل از اینکه بفهمید بهترین کلمات کلیدی برای بهینه سازی صفحه شما کدام کلمات هستند، بهتر است تا در مورد موضوع یا موضوعات مختص به خود بیشتر بیاموزید و آنها را مورد بررسی قرار دهید. این کار می‌تواند ایده‌های جدید و تازه‌ای را به شما ارائه دهد و به کشف زوایایی در استراتژی بازاریابی و SEO شما کمک کند که ممکن است قبلاً به آن فکر نکرده باشید.

مرحله 2: اهداف خود را مشخص کنید

یک برنامه باید همیشه با تعیین هدف نهایی آغاز شود. در این بخش شما باید سوالات مهمی را از خود بپرسید:

  1. شما چه کسی هستید؟
  2. برند شما درباره چیست؟
  3. چه چیزی شما را خاص می‌کند؟
  4. وبسایت شما درباره چیست؟
  5. چه محتوایی در وبسایت خود می دهید؟

مرحله 3: لیستی از موضوعات مرتبط تهیه کنید

براساس دسته بندی اصلی برند خود و اهدافی که برای دستیابی به آنها در نظر دارید، لیستی از همه موضوعات مربوط به نام تجاری تهیه کنید که تمایل دارید در گوگل رتبه بندی شوند.

مرحله 4: لیستی از کلیدواژه ها تهیه کنید

اکنون که دسته اصلی خود را به دسته‌های مختلف موضوعات فرعی تقسیم کرده اید، می‌توانید لیستی از کلیدواژه‌های اساسی را تهیه کنید. این کلیدواژه‌ها باید به موضوعات مختلف شما مرتبط باشند و مهمتر از همه، شامل عبارت‌هایی باشند که مخاطبان مورد نظر شما ممکن است در گوگل جستجو کنند.

مرحله 5: از ابزارهای مناسب برای پیدا کردن کلمات کلیدی استاندارد استفاده کنید

ممکن است از خود بپرسید: “آیا پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی با استفاده از ابزار امکان‌پذیر است؟” اگر صادقانه بگوییم هیچ پاسخ درست یا غلطی برای این سوال وجود ندارد، اما یافتن کلمات کلیدی با این روش یک سری مزایا دارد. این کار شما را از گرفتار شدن بیش از حد با کلمات کلیدی دور می‌کند و کمک می‌کند تا دید وسیع‌تری برای محتوا و استراتژی سئوی خود داشته باشید.

مرحله 6: هدف جستجو را مطالعه کنید

در گذشته، افزودن کلمات کلیدی با حجم بالا برای افزایش رتبه یک صفحه در موتورهای جستجو روش مناسبی به نظر می‌رسید، اما دیگر به این سادگی‌ها نیست. امروزه الگوریتم‌های جستجوی ماشینی گوگل برای اطلاع از هدف جستجو، عبارت های جستجو را با پرس و جوهای کاربران مقایسه می‌کنند. بنابراین سعی کنید خود را جای مخاطبان موردنظر قرار دهید و از خودتان بپرسید: چرا آنها موضوع شما را جستجو می‌کنند؟ آنها چگونه شرایط را رقم می‌زنند؟ آیا آنها به دنبال خرید چیزی هستند؟ یا آنها به دنبال دریافت خدمات برای حل یک مشکل خاص هستند؟

مرحله 7: کلمات کلیدی فرعی را شناسایی کنید

کلمات کلیدی اساسی، اغلب عبارت‌های جستجوی کوتاه‌تری هستند که با موضوع یا دسته اصلی برندتان مرتبط هستند. از طرف دیگر، کلمات کلیدی فرعی، بیشتر توصیفی هستند و اغلب مربوط به مجموعه‌های کوچکتر برند شما هستند. تطبیق هدف جستجوی مخاطبان با کلمات کلیدی فرعی در مقایسه با کلمات کلیدی اساسی بسیار ساده‌تر خواهد بود.

مرحله 8: درباره رقبای خود اطلاعات کسب کنید

پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی در مورد نام تجاری شما به تنهایی کافی نیست. شما همچنین باید از عملکرد رقبای خود آگاه باشید و هر چه منظر محتوایی صنعت خود را بهتر بشناسید، این موضوع تاثیر مثبتی بر روی سئو شما خواهد داشت.

جستجوی کلمات کلیدی

کلمات کلیدی اصل و شروع تولید محتوا

برای نوشتن یک محتوا در قدم اول شما نیازمند انتخاب کلمه کلیدی درست و هدفمند هستید. حتما باید کلمه کلیدی شما مشخص باشد تا هدف درستی را در پیش بگیرید. اما پیدا کردن بهترین کلمات کلیدی اصول و قواعدی دارد. این اصول را طی ۸ مرحله به شما گفتیم و اما حالا ابزارهای پیشنهادی ما به ترتیب زیر است:

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید