Blog

۳ روند تجاری موفق که در سال ۲۰۲۳ به آن احتیاج داریم

توسط در کسب و کار آنلاین فوریه 25, 2023

تجارت الکترونیک هر روز بیشتر و بیشتر با زندگی روزمره مردم اجین می‌شود و جزء ضروری استراتژی‌های رشد برای یک شرکت است. Shopify پیش‌بینی می‌کند تا سال 2026، فروش جهانی مبتنی بر اینترنت از ۸ تریلیون دلار فراتر رود. این بیش از 50 درصد افزایش نسبت به ارقام سال 2021 است و هیچ کس کاملاً نمی‌داند سقف این رقم ممکن است کجا باشد. اما چیزی که در سال ۲۰۲۳ مشخص شده تنها ۳ روند تجاری موفق است که غوغا می‌کند. در این مقاله همراه ما باشید تا این سه روند را با هم بررسی کنیم.

روند تجاری موفق

چالش برنامه‌ریزی مداوم برای کسب‌وکارها این است که تجارت الکترونیک لزوماً برعکس خرید حضوری نیست. بسیاری از مشتریان از سایت‌ها و پلتفرم‌های آنلاین برای خریدهای خود استفاده می‌کنند. برعکس، معمول است که خریداران محصولات را در یک فروشگاه امتحان کنند، سپس کالا را به صورت آنلاین خریداری کنند. اما در هر صورت، ارتباط و رشد تجارت الکترونیک در مسیری قرار دارد که به طور نامحدود ادامه یابد.
در اینجا ۳ روند تجاری موفق در این فضا وجود دارد که باید در نظر بگیریم:

روند تجاری موفق

۱- بازاریابان دیجیتال نقطه فروش ررا تشخیص می دهند

انتساب به یک نقطه بزرگ برای بازاریابان دیجیتال تبدیل شده است. فرض کنید بازاریابی شرکت شما شامل ترکیبی از تبلیغات فیس‌بوک، اسپاتیفای و گوگل به همراه پست‌های رسانه‌های اجتماعی و ویدیوهای یوتیوب است. اما وقتی مشتری چیزی از فروشگاه اینترنتی شما می‌خرد، آیا می‌توانید مطمئن باشید که آن فروش را کجا به سمت شما آمده؟

بسیاری از خرده فروشان آنلاین با یک مدل انتساب آخرین کلیک کار می‌کنند که تمام اعتبار را به سایتی می‌دهد که در آن کلیک نهایی اتفاق افتاده است. با این حال، آخرین سایت ممکن است واقعاً باعث فروش نباشد. می‌توانست در جایی زودتر در قیف تخصیص ساخته شده باشد، مثلاً در یک ویدیوی یوتیوب. با اعطای اهمیت بیشتر به سایت آخرین کلیک، این امکان وجود دارد که هزینه تبلیغات را در جایی که متعلق به آن نیست یا بدتر از آن هنوز خرج کنید: از سایتی که سزاوار درصد بیشتری از هزینه کلی شما است، پول را دور کنید.

برای کمک به دریافت گزارش تبدیل دقیق‌تر، بسیاری از ارائه‌دهندگان اکنون گزینه‌های جایگزینی را برای مدل‌سازی اسناد روی پلتفرم ارائه می‌کنند. برخی از پلتفرم‌ها را می‌توان در وبسایت شما ادغام کرد و ردیابی اسناد را در زمان واقعی به داشبورد ارسال کرد. این مورد به شما امکان می‌دهد تبلیغات، ایمیل یا پیامک‌هایی را که بازدیدکنندگان بازاریابی پیامکی مشاهده کرده‌اند، ببینید و رویدادهای سایت را تا نقطه تبدیل دنبال کنید. این سطح از جزئیات به بازاریاب‌ها کمک می‌کند تا دریابند که هزینه‌های تبلیغاتی خود را در کجا به بهترین نحو خرج کنند.

تا کنون، فروشندگان اینترنتی مجبور شده‌اند مراحل آزمون و خطا را طی کنند تا احساس خوبی نسبت به اسناد داشته باشند و این ماشین‌کاری ها برای تولید اطلاعات کافی برای تصمیم گیری نهایی زمانبر است. تنها کافیست ابزارهایی مانند گوگل آنالیتیکس را به سایت خود متصل کنید تا تجلیل درست از ترفند تجاری موفق را به شما بدهد.

۲- ارائه دهندگان کیفیت محتوا را بهبود می بخشند

صحبت‌های مربوط به رکود مشتری همیشه هست، اما نگرانی فزاینده‌ای در مورد عقب نشینی آنها از خریدهای غیرضروری وجود دارد. با توجه به CFO Dive، انتظار می‌رود نیمه دوم سال 2023 با افت هزینه‌های مشتری همراه باشد زیرا مردم از ذخایر پس انداز استفاده می‌کنند و میلی به خرید جدید ندارند. این چه ربطی به محتوای تولیدی در وبسایت اینترنتی دارد؟ کاملا مرتبط است. مشتریان معمولاً قبل از خرید در مورد محصولات تحقیق می‌کنند. اینکه دقیقاً چند نقطه تماس مورد نیاز وجود داشته باشد، به محصول بستگی دارد، اما بدون شک،  رفتار آنها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

اگرچه امسال شاهد ارتقای محتوای متنی خواهید بود، اما این تنها چیزی نیست که در ذهن بازاریابان وجود دارد. همچنین انتظار دارید که محتوای ویدیویی زیادی را مشاهده کنید که در صفحات سایت یا شبکه‌های اجتماعی گنجانده شده است. نظرسنجی اخیر Wyzowl نشان می‌دهد که 73 درصد از خریداران بالقوه تمایل دارند از طریق ویدیوهای کوتاه یاد بگیرند.
مطمئن نیستید که چگونه با تولید ویدیوی داخلی شروع کنید؟ یک دیدگاه کاملا شخصی ایجاد کنید. همچنین می‌توانید محتوای کاربر را در کانال‌های اجتماعی بخواهید و از آن استفاده کنید. در حالت ایده آل، هر محتوایی باید به این سوال اساسی پاسخ دهد، “چرا باید بخرم؟

۳- امکان اشتراک ویژه در سایت قرار دهیم

یکی از راه‌های خرید دوباره خریداران از طریق اشتراک است. هر فروشگاهی این توانایی را ندارد، اما انتظار دارید تعداد بیشتری از آنها را ببینید. تحقیقات Kearney گزارش می‌دهد که تقریباً نیمی از تمام افرادی که خریدهای هفتگی آنلاین انجام می‌دهند، مشترک سایت هستند و بسیاری از آنها در حال حاضر حداقل یک اشتراک دارند. به زبان ساده، علاقه به اندازه کافی زیاد است که بازاریابان دیجیتالی می‌توانند دست به کار شوند.
زیبایی این مدل درآمد، حالت ثابت آن است. بسیاری از مصرف‌کنندگان برای اشتراک‌های خود رویکرد «تنظیم کن تا فراموش نکنم» را در پیش می‌گیرند – فرصتی عالی برای لذت بردن از درآمد کمی غیرفعال که می‌تواند میانگین ارزش طول حضور عمر مشتری را افزایش دهد.

آیا مشتریان تمایل به خرید یک محصول مشابه به طور منظم دارند؟ اگر چنین است، این مکان بالقوه‌ای است که می‌توانید به آن‌ها اشتراک ویژه بفروشید، و افزودن نرخ تخفیف ویژه می‌تواند معامله را شیرین کند.

موفقیت تجاری

روند تجاری موفق

روند تجاری موفق یک مسئله مهم در همه زمان‌ها برای کسب و کارهاست. چنانچه به دنبال بهترین روش‌ها هستید حتما روندهای هر ساله را بررسی کرده و مطابق با قوانین آن پیش روید تا نتایج بهتری عایدتان شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید