Blog

۷ استراتژی قدرتمند برای موفقیت استارت آپ ها

توسط در استارتاپ, تولید محتوا, کسب و کار آوریل 1, 2023

بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‌ها گامی اساسی برای تثبیت قدرت برای موتورهای جستجو، مخاطبان و شرکای احتمالی است. با این حال، بسیاری از استارت آپ‌ها مطمئن نیستند که چگونه باید شروع کنند. در این پست بهترین روش های استفاده از محتوا در استراتژی‌ها را بررسی می‌کنیم و چندین استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها براساس مبحث محتوایی مطرح می‌کنیم.

استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها

بازاریابی محتوا به تمرین ایجاد استراتژی های خاص برای مفهوم سازی، برنامه ریزی، ایجاد و به اشتراک گذاری محتوا در برند شما اشاره دارد. به عنوان یک استارتاپ، ناگفته نماند که شما چیزهای مختلفی در ذهن خود دارید و بازاریابی محتوا برای استارتاپ‌ها ممکن است اولین گزینه در لیست شما نباشد. با این حال، بخش فوق‌العاده مهمی از برنامه‌های بازاریابی کلی شما است و بدون آن، می‌توانید برای تاسیس یا یافتن کسب‌وکار جدید با مشکل مواجه شوید.

  • اما چرا بازاریابی محتوا برای استارت آپ ها اهمیت دارد؟
  • مراحل ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟
  • بهترین تاکتیک برای استفاده از محتوای شما چیست؟

در این مقاله، ما به این سوالات پاسخ می‌دهیم و به شما کمک می‌کنیم بفهمید چه نوع محتوایی در استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها مفید است.

استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها

آیا بازاریابی محتوا برای استارت آپ ها اهمیت دارد؟

پاسخ کوتاه بله است.
توضیح طولانی‌تر به اهمیت محتوا به عنوان ابزار تولید سرنخ می‌پردازد. بسیاری از استارت‌آپ‌ها بر این باورند که تولید محتوا یک فعالیت در مرحله بعدی است که می‌تواند تا زمانی که سایر بخش‌های کسب‌وکارشان مانند ایجاد محصولات، تکمیل خدمات، استخدام کارمندان و کار با مشتریان توسعه یابد، به تعویق بیفتد. به هر حال، ادعای مقابل صحیح است.
محتوا یک ابزار قدرتمند تولید سرنخ است که می‌تواند به استارت‌آپ‌ها در یافتن مشتریان جدید و ایجاد پایگاه مشتری کمک کند. با در نظر گرفتن استراتژی محتوای خود در زمان راه اندازی استارتاپ و توسعه آن با رشد کسب و کار خود، می‌توانید مشتریان و فروش بیشتری داشته باشید.

سایر مزایای مهم بازاریابی محتوا برای استارت آپ‌ها عبارتند از:

تقویت حضور آنلاین برند شما
نام تجاری خود را به عنوان یک متخصص صنعت معتبر و قابل اعتماد معرفی کنید
افزایش وفاداری به برند از سوی مشتریان
رشد صفحات استارتاپ 
آوردن سرنخ های جدید که می‌توانند به مشتری تبدیل شوند

گام های اساسی برای استراتژی بازاریابی محتوا چیست؟

برای ایجاد یک برنامه بازاریابی محتوا چیزهای بیشتری نسبت به انتشار محتوای مختلف با نام برند شما وجود دارد. یک استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها به تاکتیک‌های خوب برنامه ریزی شده، فکر شده و به درستی اجرا شده متکی است. قبل از اینکه بتوانید این مراحل را شروع کنید، ابتدا باید پایه و اساس یک استراتژی بازاریابی محتوا را ایجاد کنید. برای شروع سفر بازاریابی محتوای خود، چند مرحله اساسی وجود دارد که باید دنبال شود تا پایه‌ای قوی برای ساختن آن ایجاد شود.

۱- هدف خود را تعیین کنید

قبل از شروع نوشتن محتوا و ارسال آن، باید اهداف نهایی خود را مشخص کنید. بدون اهداف مشخص، محتوای شما هدفی نداشته و هیچ هدفی برای موفقیت یا عدم موفقیت یک قطعه محتوا ندارید. با فکر کردن در مورد آنچه که می‌خواهید محتوای شما به نتیجه برسد، شروع کنید. آیا برای ایجاد آگاهی به برند شماست؟ یا برای آموزش بخشی از خدمات به مخاطبین است؟
با دانستن اینکه می‌خواهید محتوایتان به چه هدفی برسد، می‌توانید فرآیند انتشار خود را متمرکز کنید و تعریف کنید که موفقیت چگونه است.

هدف محتوایی

۲- پرسونای خود را تعریف کنید

پرسونای شما نمایشی تخیلی از مشتریان ایده آل شما هستند. از پرسوناها برای کمک جهت ایجاد یک تصویر واضح از کسانی که می‌خواهید برای آنها بازاریابی کنید و چرا آنها به محصولات یا خدماتی که شما باید به آنها ارائه می‌دهید علاقه مند شوند، استفاده کنید.
با تعریف پرسونای خود، می‌توانید مخاطبان را محدود کرده و محتوایی ایجاد کنید که مستقیماً با نیازها و خواسته‌های آنها صحبت کند. مواردی که باید در پرسونای خود بگنجانید عبارتند از:

اطلاعات دموگرافیک (سن، جنسیت، موقعیت مکانی و …)
موضوعات مورد علاقه
اهداف شخصی و حرفه‌ای
نقاط درد
خرید الگوها
میزان علاقه به برند شما
نیازها و خواسته‌ها

۳- تحقیق درباره رقبا

دانستن اینکه رقبای شما با چه محتوایی موفق شده‌اند، می‌تواند راهی عالی برای شروع بازاریابی محتوا برای استارت آپ‌ها باشد. شما می‌توانید به دیگران در صنعت خود تکیه کنید تا بیاموزید که چه چیزی برای مخاطبین شما ایده‌آل بوده و چه مواردی جوابگو نیست. تحقیق در مورد رقبای شما می‌تواند در درازمدت باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شود، زیرا وقت خود را صرف تلاش‌هایی نمی‌کنید که به نتیجه نمی‌رسند.
همچنین به شما این امکان را می‌دهد که معیارهایی را برای جایگاه استارتاپ خود در مقایسه با کسانی که مدت طولانی‌تری نسبت به برند شما در کسب‌وکار بوده‌اند، ایجاد کنید.

۴- تحقیق کامل در مورد موضوع و کلمه کلیدی

همانطور که تلاش‌های بازاریابی محتوای خود را شروع می‌کنید، ممکن است انتخاب انواع موضوعاتی که هنگام ایجاد محتوا روی چه موضوعاتی تمرکز کنید، دشوار به نظر برسد. از این گذشته، در صنعت شما چیزهای زیادی برای صحبت کردن وجود دارد! قبل از اینکه از این روند ناامید شوید، یک قدم به عقب بردارید. موضوعات بسیار گسترده‌ای را که برای مخاطبان شما جالب است در نظر بگیرید و از آنجا روی ایجاد ایده‌های خاص‌تر کار کنید.

همچنین باید جستجوی کلمات کلیدی را انجام دهید تا ببینید از چه عباراتی برای جستجوی اطلاعات مربوط به صنعت، نام تجاری، محصولات یا خدمات استفاده می‌شود. این همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا عبارات جستجوی خاصی را محدود کرده تا بر تولید محتوای خود تمرکز کنید تا بیشترین بازدید را داشته باشید.

۵- به مرور محتوای موجود بپردازید

حتی استارت‌آپ‌های جدید دارای محتوایی از قبل تولید شده هستند. چه برگه‌های فروش، توضیحات محصول یا صفحات وب‌سایت، محتوای موجودی وجود دارد که می‌توانید بررسی کنید. بررسی محتوای موجود می‌تواند به شما کمک کند ایده‌هایی پیدا کنید و ببینید چه حوزه‌هایی را قبلاً پوشش داده‌اید.
بررسی محتوای موجود همچنین می‌تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید که آیا مشکلاتی در مورد کیفیت محتوا وجود دارد که باید به آنها رسیدگی کنید یا صدای برند و سبک خاصی وجود دارد که می‌خواهید به استفاده از آن در محتوای آینده ادامه دهید.

۶- استراتژی خود را طراحی کنید

هنگامی که مقدمات اولیه و برنامه ریزی برای بازاریابی محتوای خود را انجام دادید، می‌توانید شروع به طراحی و ساخت استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها کنید. با نگاه کردن به موضوعات محتوای خود شروع کرده و انتخاب کنید که ابتدا می‌خواهید روی آن تمرکز کنید یا خیر. سپس می‌توانید برنامه‌ای تنظیم کنید تا محتوایی را ایجاد کند که با اهداف شما مطابقت داشته و پرسوناهایی را که می‌خواهید از طریق بازاریابی محتوا وارد استارت‌آپ خود کنید، هدف قرار دهد.

استراتژی هدفمند

۷- مراحل اجرای خود را برنامه ریزی کنید

هنگامی که چارچوب استراتژی خود را تنظیم کردید، زمان آن فرا رسیده تا مراحل خاصی را که برای اجرای استراتژی خود باید بردارید، انجام دهید. چند نکته متفاوت وجود دارد که باید به آنها نگاه کرد که در ادامه به آن می‌پردازیم:

کانال ها و منابع

قرار است از چه کانال‌هایی برای توزیع محتوای خود استفاده کنید؟ آیا در حال برنامه ریزی برای استفاده از رسانه‌های اجتماعی، ارسال پست در سایت‌های معتبر دیگر یا بهینه سازی محتوای خود برای سئو هستید؟ به انواع مختلف کانال‌ها و منابعی که می‌توانید برای توزیع محتوای خود استفاده کنید، فکر کنید.

قیف فروش بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا باید مخاطبان جدیدی را جذب کرده و آنها را از طریق قیف فروش حرکت دهد تا زمانی که به مشتری تبدیل شوند. ایجاد یک فرآیند صاف و یکپارچه برای انتقال مشتریان از طریق قیف، بخش مهمی از ایجاد مخاطبین و به دست آوردن مشتریان جدید است.

برنامه زمانبندی تولید محتوا

محتوای شما باید در برنامه تولید باشد. بدون داشتن یک برنامه خوب، احتمالاً در تولید محتوای خود عقب می‌مانید و برای ادامه دادن تلاش می‌کنید. ایجاد یک تقویم محتوایی که دقیقاً زمان ایجاد و انتشار محتوا را مشخص کند، می‌تواند کمک بزرگی باشد. علاوه بر یک تقویم محتوا، می‌توانید با گروهی از نویسندگان کار کرده تا تولید قطعات را محول کنید تا بتوانید همه چیز را به موقع تحویل دهید.

چه نوع محتوایی برای استارت آپ شما مناسب است؟

محتوا اصطلاحی است که برای توصیف تعداد زیادی از قالب‌ها و نسخه‌های مختلف دریافت اطلاعات استفاده می‌شود. در حالی که ده‌ها نوع محتوا وجود دارد، اما تعداد کمی از آنها برای استارت‌آپ‌ها ارزشمندتر از بقیه هستند. آنها می‌توانند شامل موارد زیر باشند:

مقالات وبلاگ
مطالعات موردی و توصیفات
کمپین‌های ایمیلی
پست‌های رسانه های اجتماعی
پادکست‌ها
ویدیوها
اینفوگرافیک

موفق ترین راه های بازاریابی محتوا برای استارتاپ ها چیست؟

اکنون که می‌دانید چگونه یک برنامه بازاریابی محتوا و انواع مختلف محتوایی که می‌تواند برای استارت‌آپ شما مفید باشد ایجاد کنید، اجازه دهید در مورد موفق‌ترین روش‌هایی که می‌توانید از بازاریابی محتوا برای استارت‌آپ‌ها استفاده کنید صحبت کنیم.

۱- موضوعات داغ صنعت جدید را جستجو کنید

جستجوی موضوعات محبوب صنعت می‌تواند کمک بزرگی برای کسب و کارهایی باشد که تازه شروع به کار کرده‌اند. به جای تلاش برای تولید موضوعات محتوای موفق توسط خودتان، می‌توانید از آنچه قبلاً کار کرده‌اید به عنوان نقطه پرش استفاده کنید. با استفاده از ابزارهای رقیب سئو یا ابزارهای کلیدواژه، می‌توانید موضوعاتی را که در حال حاضر در صنعت شما سر و صدا ایجاد کرده‌اند را بیابید و برداشت‌های خود را از آن ایده‌ها ایجاد کنید.
این به شما امکان می‌دهد تا از ایده‌های ویروسی بدون نیاز به ایجاد آنها به صورت ارگانیک به تنهایی سرمایه گذاری کنید.

۲- ارسال پست های مهمان به سایت های معتبر و قابل اعتماد

ایجاد بک لینک و یافتن مخاطبان جدید هر دو بخش مهمی از راه اندازی یک سرمایه گذاری تجاری جدید هستند. با ارسال پست مهمان در سایر سایت‌های قابل اعتماد، می‌توانید ترافیک جدیدی از آن منابع وارد کنید و همچنین پیوندهایی را به وبسایت خود ایجاد کنید. پست‌های مهمان به شما کمک می‌کند محتوا را به مخاطبان جدید نشان داده و همچنین سئوی خود را بهبود ببخشید.
با داشتن لینک‌های ارجاع به سایت در سایت‌های معتبر، گوگل و سایر الگوریتم‌های موتور جستجو اعتماد بیشتری به وبسایت شما خواهند داشت که می‌تواند رتبه سئوی شما را بهبود بخشد.

۳- محتوایی ایجاد کنید که دارای جذابیت بصری باشد

چه چیزی جالب‌تر است: یک پست وبلاگ طولانی و پر متن یا یک اینفوگرافیک با عناصر تعاملی و گرافیک جالب؟ پاسخ باید آشکار باشد.
این جمله که یک تصویر ارزش هزار کلمه دارد، حقیقت دارد و ایجاد محتوای بصری جذاب می‌تواند باعث افزایش بازدیدها برای برند شما شود. در حالی که درست است که برخی از اشکال محتوای بصری می‌توانند گران باشند، ابزارهایی مانند Canva و آموزش‌های آنلاین در YouTube می‌توانند به شما کمک کنند تا محتوای بصری عالی بدون هیچ تجربه طراحی ایجاد کنید.
این می‌تواند شما را در هنگام کار بر روی تاسیس استارتاپ نجات دهد.

۴- اینفلوئنسرهای صنعت را در تولید محتوای خود درگیر کنید

اینفلوئنسر مارکتینگ می‌تواند در افزایش تولید محتوا و بازدید بیشتر محتوای شما مفید باشد. اینفلوئنسرهای صنعت افرادی هستند که نفوذ قابل توجهی در منطقه شما دارند و مخاطبان بزرگ و اختصاصی دارند که به آنچه می‌گویند و برندهایی که توصیه می‌کنند اعتماد دارند. با ذکر اینفلوئنسرهای خاص صنعت در محتوای خود، شانس این را افزایش می‌هید که آنها محتوای شما را به اشتراک بگذارند یا برند شما را فریاد بزنند بدون اینکه نیازی به پرداخت هزینه قرارداد داشته باشند. همچنین می‌توانید محصولات رایگان را به آن‌ها ارائه دهید، تا نظرات و بازخوردهای صادقانه را به مخاطبان خود ارائه دهند.

۵- همه مطالب خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارید

رسانه‌های اجتماعی می‌توانند ابزاری بزرگ برای توزیع محتوای شما باشند. در کنار پست‌های معمولی محتوای رسانه‌های اجتماعی، می‌توانید از کانال‌های اجتماعی خود برای تبلیغ سایر محتوایی که ایجاد می‌کنید استفاده کنید. پست وبلاگ جدیدی دارید؟ در مورد آن در رسانه‌های اجتماعی بنویسید. وبینار یا نسخه نمایشی محصول آینده دارید؟ در مورد آن در رسانه‌های اجتماعی پست بنویسید! آیا می‌خواهید در مورد فروش جدید صحبت کنید؟ در مورد آن در رسانه های اجتماعی بنویسید.

۶- درباره موضوعات نیچ بنویسید و کلمات کلیدی جزئی تر را هدف قرار دهید

زمانی که شروع به ایجاد نامی برای خود می‌کنید، رقابت مستقیم با افرادی که سال‌ها در این بازی بوده‌اند ممکن است سخت باشد. به جای تلاش برای رقابت در بزرگترین کلمات کلیدی، سعی کنید با استفاده از کلمات کلیدی طولانی، محتوایی در مورد موضوعات خاص ایجاد کنید. این موضوع می‌تواند به شما کمک کند حتی به عنوان یک کسب و کار استارتاپی جایگاهی برای خود دست و پا کنید.

۷- برنامه زمانبندی درستی برای انتشار محتوا داشته باشید

با افزایش مخاطب و بازدید مکرر برای محتوای خود، مردم انتظار آن محتوا را در زمان خاصی دارند. اگر به صورت هفتگی در وبلاگ خود پست بگذارید، اما بعد از یک ماه از آن بگذرید، مخاطبانی را که قبلاً می‌توانستید به آن تکیه کنید، از دست خواهید داد. یکپارچگی و برنامه ریزی قوی برای ارسال پست کلیدی است. همچنین باید مطمئن شوید که در زمان‌های ایده آل برای هر قالب محتوا پست می‌گذارید.
به عنوان مثال، پلتفرم‌های مختلف رسانه‌های اجتماعی زمان‌های ایده‌آل متفاوتی دارند که احتمال دارد افراد بیشتری پست‌های شما را ببینند.

استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها

بازاریابی محتوا برای استارت آپ‌ها فقط یک ایده خوب نیست. این یک گام اساسی برای ایجاد نام تجاری جدید شما، به دست آوردن مخاطبان و رشد حضور برند شما به صورت آنلاین است. این امر به یک استارت آپ اجازه می‌دهد تا از رقبا پیشی بگیرد. بدون یک برنامه استراتژی محتوای قوی، استارتاپ شما ممکن است به جای رشد ارگانیک با محتوا، در حال پیشرفت باشد پس لازمه داشتن استراتژی قدرتمند برای استارت آپ ها پرداختن به مبحث محتوایی است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید