Blog

بهترین ایده های محتوایی برای هاستینگ

توسط در ایده یاب محتوا ژانویه 9, 2021

هر کدام از ما برای شروع و ساخت سایتمان باید از خدمات یک شرکت معتبر هاستینگ استفاده کنیم. تهیه دامنه و هاست از ملزومات ساخت وبسایت است. در ایران وبسایت‌های زیادی این خدمات را ارائه می‌دهند که برخی به علت خدمات خوبی که ارائه می‌دهند، بسیار مشهور هستند و برخی دیگر تازه‌کار. با این قسمت مسئله کاری نداریم و روی صحبتمان با بخش محتوای هاستینگ‌ها است. در واقع این نوع سایت‌ها نیز باید محتوای غنی داشته باشند و اطلاعات مفیدی در اختیار مشتری قرار دهند. پس به دنبال ایده های محتوایی برای هاستینگ هستیم؛ با ما همراه باشید…

ایده های محتوایی برای هاستینگ

یک شرکت هاستینگ علاوه بر اینکه سرویس و خدمات خود را معرفی می‌کند، باید اطلاعات عمومی و تخصصی خوبی در اختیار افراد قرار دهد. زیرا به اندازه کافی این موضوع تخصصی هست و افراد تازه‌کار را بُهت زده می‌کند. پس چه بهتر که خودتان اطلاعات تکمیلی و ساده‌ای را در اختیار افراد قرار دهید. در این مقاله سعی داریم بهترین ایده های محتوایی برای هاستینگ را به شما بگوییم. با ما همراه باشید…

ایده های محتوایی برای هاستینگ

۱- انواع هاست و تشریح آن ها

اصلا هاست چیست و چند نوع دارد؟ حتما در این زمینه یک مقاله کامل بنویسید. در واقع این مقاله همان مقاله اصلی و محتوای همیشه سبز است که نوشتن آن برای شما که خدمات هاست دارید، امری ضروری است. مشتری که وارد سایت شما می‌شود، باید اول اطلاعات خود را تکمیل کند و بعد به دنبال هاست موردنظر بگردد. این موضوع از خرید اشتباه جلوگیری می‌کند.

۲- راهنمای خرید هاست مناسب

ما برای خرید محصول به کاربران می‌گوییم که باید راهنمای خرید درنظر بگیرند. در حوزه هاستینگ که اکیداً اصرار داریم چنین راهنمایی تهیه شود. مشتری بداند از کجا باید شروع کرده و چگونه مراحل خرید و ثبت را انجام دهد.

۳- آموزش نصب و راه اندازی سایت

آموزش نصب و راه اندازی سایت 

 

بعد از خرید، مشتری خود را رها نکنید. هنوز هم وظیفه شماست که او را برای راه‌اندازی سایت هدایت کنید. در واقع این بهترین تولید محتوا برای هاستینگ است که شما خدمات پس از فروش را درنظر بگیرید. ست کردن دامنه روی هاست، نصب سایت روی هاست (از هر نوعی) و درنهایت تکمیل مراحل راه‌اندازی سایت.

۴- انتخاب بهترین ها

هر نوع سرویس هاستی برای سیستم مشخصی، مناسب است. به عنوان مثال سیستم مدیریت محتوای وردپرس با تمامی انواع سرویس‌های هاست فعالیت می‌کند اما بهترین گزینه برای آن هاست لینوکس است. شما می‌توانید در این حوزه حتما مقالاتی را درنظر گرفته و ارائه دهید.

۵- امنیت و افزایش آن

امنیت هاست از مهم‌ترین بخش یک کسب و کار است. همه چیز از همین‌جا نشأت می‌گیرد. با توجه به سرویس‌هایی که ارائه می‌کنید، حتما به کاربران خود بگویید که چگونه باید امنیت سایت خود را حفظ کرده و آن را افزایش دهند. در این زمینه می‌توانید نرم‌افزار، افزونه و هر نکته دیگری را ذکر کنید.

۶- ویژگی های هاست معتبر و بی نقص

از بهترین ایده های محتوایی برای هاستینگ، این است که حتما درباره یک سرویس هاست معتبر و بدون نقص بنویسید. البته که پیش‌بینی کاملا بی‌نقص بودن کار دشواریست اما حتما درباره ویژگی‌های این نوع سرویس بنویسید. این مقاله کاربران را کمک می‌کند تا انتخاب بهتری داشته باشند.

۷- طراحی سایت

مبحث طراحی سایت نیز با شما بی‌ارتباط نیست. پس حتما می‌توانید درباره قوانین و اصول طراحی سایت بنویسید. یا مثلا بصورت موردی چک لیست‌هایی را درباره این مسئله درنظر گرفته و محتوای آن را تولید کنید.

تولید محتوا برای هاستینگ

۸- تهیه بک آپ از هاست

معمولا سرویس‌های استاندارد، بک آپ برای سایت‌ها را در یک زمان مقرر بصورت هفتگی یا روزانه تهیه می‌کنند. حتی برخی از آن‌ها خدماتی دارند که شما می‌توانید تعیین کنید در چه زمان‌هایی بک آپ از سایت شما بگیرند. اما روش تهیه بک‌آپ توسط خودِ کاربر را نیز به او آموزش دهید. اینکه او بداند در مواقع ضروری چطور نسخه پشتیبان یا همان بک‌آپ را تهیه کند، مسئله کاملا مهمی است و نوشتن درباره ان از ایده های محتوایی برای هاستینگ است.

۹- آموزش گام به گام

شما دقیقا از جمله سایت‌هایی هستید که می‌توانند آموزش‌های سریالی داشته باشند. مثال می‌زنیم:
توضیحات کامل درباره کنترل پنل هاست خود می‌تواند یک آموزش گام به گام و سریالی باشد. شما هر جلسه را به یک بخش از امکانات هاست اختصاص داده و برای کاربر بصورت کامل توضیح می‌دهید که این بخش‌ها چه وظیفه‌ای داشته و دقیقا چه کارهایی را انجام می‌دهند. اگر بتوانید در این حوزه محتوای غنی داشته باشید، به جرأت از بهترین‌ها خواهید بود.

۱۰- انتقالات هاست و دامنه

انتقال از یک هاست به هاست دیگر یا انتقال از دامنه به دامنه دیگر مسئله‌ای است که همیشه ذهن برخی از کاربران را مشغول می‌کند. یکی از ایده های محتوایی برای هاستینگ، نوشتن در این حوزه است! البته کاملا جامع و بی‌نقص.

۱۱- نصب HTTPS

معمولا در حال حاضر، شرکت‌های هاستینگ خدمات HTTPS برای امنیت بیشتر را ارائه می‌دهند. نحوه نصب و فعال‌سازی آن را حتما به عنوان یک آموزش درنظر گرفته و در اختیار کاربران خود قرار دهید. حتما تاکید کنید که در حال حاضر داشتن این گواهینامه، جزء ضروریات گوگل بوده و امتیاز خاصی را برایتان درنظر می‌گیرد.

نصب HTTPS 

۱۲- تفاوت سرویس های ایرانی و خارجی

وقتی وارد سایت‌های هاستینگ می‌شویم، به سرویس‌های خارجی و ایرانی برخورد می‌کنیم و دقیقا نمی‌دانیم کدام بهتر است. لطفا درباره این تفاوت‌ها بنویسید و مزایا و معایب هر کدام را مشخص کرده و بگویید کدام برای چه کاری مناسب است و باید انتخاب شود. با نوشتن در این زمینه، راه درست را به بسیاری نشان خواهید داد.

۱۳- از سایت‌ سازها بگویید

این روزها کم پیش می‌آید، شخصی برای ساخت یک وبسایت هزینه زیادی متقبل شده و بخواهد وبسایتی را از صفر تا ۱۰۰ بسازد. سایت‌سازهای حرفه‌ای و خوبی وجود دارند که با کمک آن‌ها می‌توانید بهترین سایت‌های ممکن را طراحی و پیاده‌سازی کنید. از بهترین ایده های محتوایی برای هاستینگ، معرفی و توضیح درباره سایت‌سازها و گفتن از بهترین‌هاست.

تولید محتوا برای هاستینگ

لطفا فقط مشغول فروش نباشید! برای رسیدن به موفقیت و برترین بودن، لازم است مشتری‌مدار باشید. اطلاعات خوبی را در اختیار مشتریان خود قرار دهید. وقتی مشتری با اطلاعات کامل تصمیم به خرید می‌گیرد یعنی کار خود را با موفقیت هر چه تمام‌تر انجام داده‌اید. بهترین ایده های محتوایی برای هاستینگ درنظر گرفته و روی آن‌ها کار کنید. جدا از اطلاعات خوبی که برای محصولات خود درنظر می‌گیرید، یادتان باشد که باید اطلاعات غنی در حوزه‌های مرتبط و آموزشی درنظر گرفته و در اختیار کاربر قرار دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code