Blog

۶ خطای رایج در آپلود تصاویر در سایت و رفع آن‌ ها

توسط در تولید محتوا 6 ژانویه 2021

تصاویر جزء جدایی ناپذیر محتوا و سایت شما هستند که اصلا نمی‌توان آن‌ها را نادیده گرفت. هر تصویر ۱۰۰۰ کلمه است و این خود یک مزیت بزرگ برای هر محتوا محسوب می‌شود و دارای امتیاز بالایی است. طبق آمار:
مقالاتی که دارای تصاویر هستند 94٪ بیشتر از مقالات بدون تصویر، بازدید می‌شوند.
40٪ از افراد نسبت به متن ساده به اطلاعات بصری پاسخ می‌دهند.
93٪ مردم می‌گویند که تصاویر بصری عامل شماره 1 تأثیرگذار بر تصمیم خرید است.
جالب است نه؟ اما یک مشکلات جدی بر سر راهمان قرار دارد که باید آن را از میان برداشت آن هم چندین خطای رایج در آپلود تصاویر است. اگر این خطاها را نادیده بگیریم، مشکلات رفع شده و بصورت کاملا بهینه می‌توانیم از تصاویر استفاده کنیم.

خطای رایج در آپلود تصاویر

با این اوصاف، بعد از اینکه ساعت‌ها به ساختن پست یا صفحه وبلاگ خود پرداختید، تصاویر را فراموش نکنید! با استفاده از نمودار، گرافیک، ویدیو یا حتی gif به محتوای خود کمک کنید. فرقی ندارد که کدام رسانه را انتخاب می‌کنید فقط فراموش نکنید که فایل‌ها باید کاملاً بهینه باشند. به همان اندازه که مهم هستند، می‌توانند زمان بارگذاری سایت شما را به طرز چشم‌گیری کاهش دهند. با توجه به این موضوع، در اینجا ۶ خطای رایج در آپلود تصاویر وجود دارد که هنگام افزودن تصاویر به وبسایت خود مرتکب می‌شوید. با هم به بررسی می‌پردازیم…

خطای رایج در آپلود تصاویر

۱- بارگذاری تصاویر غول پیکر

این را بخاطر بسپارید: بیشتر بازدیدکنندگان حدود سه ثانیه منتظر می‌مانند تا وبسایتی روی دسکتاپ یا لپ تاپ بارگیری شود و حدود پنج ثانیه بر روی دستگاه تلفن همراه دیده شود. اگر برای بارگیری تصویر شما بیش از این زمان لازم است، باید با کاربران خود خداحافظی کنید زیرا آنها اصلا حوصله انتظار ندارند.

راه‌حل: با استفاده از “ذخیره برای وب و دستگاه” از فتوشاپ یا برای افرادی که فتوشاپ ندارند، Compressor.io اندازه تصاویر را کاهش دهید. سعی کنید پرونده خود را زیر 700KB نگه دارید.

۲- عوض نکردن اسم تصاویر

واقعاً خنده دار است که از این مورد غافل شوید. بسیاری از افراد فقط نام پرونده پیش‌فرض خود را عوض نمی‌کنند، فرقی هم ندارد که نام پرونده واقعا چه باشد! اما وقتی صحبت از سئو می‌شود، مهم است که کلمات کلیدی موردنظر خود را درج کنید تا برای شما رتبه‌ای درنظر گرفته شود. ایجاد یک نام فایل توصیفی، غنی از کلمات کلیدی برای بهینه سازی تصویر کاملاً مهم است. پس لطفا این خطای رایج در آپلود تصاویر را مرتکب نشوید.
موتورهای جستجو نه تنها متن موجود در سایت شما، بلکه کلمات کلیدی موجود در نام فایل تصویری شما را نیز جستجو می‌کنند.

راه‌حل: چند دقیقه بیشتر وقت بگذارید و تصویر خود را تغییر نام دهید، اما به یاد داشته باشید فقط کلید واژه را به تنهایی برای تمامی تصاویر وارد نکنید.

۳- اضافه نکردن متن جایگزین (Alt) به تصاویر

درست مانند نادیده گرفتن تغییر نام تصویر، بسیاری از افراد از افزودن برچسب ALT چشم پوشی می‌کنند. هنگامی که یک مرورگر نمی‌تواند آنها را به درستی رندر کند، برچسب‌های ALT یک متن جایگزین برای تصویر هستند و به افراد کمک می‌کند تا درک کنند چه نوع تصویری را در صفحه نمایش داده‌اید. مانند نام فایل شما، برچسب ALT شما نیز ارزش SEO را اضافه می‌کند. برچسب‌های مناسب تصویر، می‌تواند به سایت کمک کند تا هنگامی که ربات‌ها به جستجوی صفحه شما می‌پردازند، رتبه بهتری کسب کند.

اضافه نکردن متن جایگزین (Alt) به تصاویر 

راه حل: درست مانند صرف چند دقیقه برای تغییر نام تصویر، چند دقیقه دیگر وقت بگذارید تا یک برچسب ALT به تصویر خود اضافه کنید. قوانین ساده‌ای که باید در استفاده از برچسب‌های ALT رعایت کنید:

  • تصویر خود را درست مانند نام فایل‌های انگلیسی توصیف کنید
  • از کلید واژه‌ها برای تمامی تصاویر استفاده نکنید.

۴- استفاده از پرونده‌ های اشتباه

بسیاری می‌پرسند، آیا واقعاً در انواع مختلف پرونده‌ها تفاوتی وجود دارد؟ پاسخ کوتاه بله است. همه قالب‌های پرونده یکسان نیستند، هر کدام از آنها کاربردهای خاصی دارند و دارای موارد مثبت و منفی خاصی می‌باشند. در اینجا جزئیاتی از متداول‌ترین موارد ذکر شده است:

  • JPG (یا JPEG) به تصویر استاندارد وب تبدیل شده است. تصاویر JPG برای عکس‌های رنگی غنی، تصاویر شیب‌دار ایده آل هستند. JPGها همچنین “آزاد” هستند، به این معنی که آن‌ها تمام اطلاعات رنگ را حفظ می‌کنند اما اندازه پرونده را فشرده می‌کنند که می‌تواند باعث از بین رفتن کیفیت شود.
  • تصاویر GIF نسبت به JPG تصاویر با کیفیت پایین‌تری هستند و برای کسانی که تصاویر ساده و رنگی زیادی دارند، عالی است (بهترین گزینه برای عکس نیست). از GIF نیز به طور گسترده‌ای در انیمیشن استفاده می‌شود زیرا تنها نوع پرونده‌ای است که امکان شفافیت و بهم پیوند را فراهم می‌کند.
  • PNG ها محبوب‌تر می‌شوند. PNG از رنگ‌های بیشتری نسبت به GIF پشتیبانی می‌کند و با ذخیره مجدد مانند JPG با گذشت زمان تخریب نمی‌شود. این نوع پرونده برای لوگو، نمودار و غیره مناسب است.
  • SVG فرمت برداری است که بدون توجه به اینکه در چه دستگاهی آن را مشاهده کنید، واضح باقی خواهد ماند.

راه‌حل: تفاوت بین انواع مختلف پرونده را بیاموزید و مطمئن شوید که از بهترین گزینه برای تصویر موجود را استفاده می‌کنید و خطای رایج در آپلود تصاویر را مرتکب نخواهید شد. انجام این کار به شما اطمینان می‌دهد که تصویر شما بدون کمبود عملکرد فنی، بیشترین تأثیر ممکن را دارد.

۵- تصاویر درست به نظر نمی‌ رسند (تحریف شده هستند)

تحریف تصاویر غالباً هنگامی رخ می‌دهد که انتظارش را نداشته باشید. رایج‌ترین نسخه، دیدن کشیده شده تصویر شما از اندازه است.

تصاویر تحریف شده

راه‌حل: مقیاس تصویر را متناسب کنید و این چیزی است که در امور برنامه‌نویسی سایت و گرافیکی باید درنظر گرفته شود و فقط مختص نوشته‌ها نیست. به عنوان مثال در HubSpot، از گوشه تصویر بگیرید، اگر از قسمت دیگری از تصویر بگیرید، تصویر شما به درستی مقیاس نمی‌خورد.

مقیاس کردن تصاویر

یکی دیگر از موارد تحریفی رایج، زمانی است که تصویر با کیفیت پایین ذخیره می‌شود.

راه‌حل: تصویر اصلی را بگیرید و دوباره ذخیره کنید. اگر از فتوشاپ استفاده می‌کنید، می‌توانید چندین نسخه از تصویر خود را پیشنمایش و مقایسه کنید و زمان تخمینی بارگیری را بدست آورید.

برای اندازه‌های تصویر، ما معمولاً دوست داریم که تصاویرمان از 1200px و از 600KB کوچکتر نباشند، اما اگر کمی بیشتر باشد، پایان جهان نیست. ما می‌دانیم که باید تصاویر کیفیت خود را حفظ کنند.
اگر فتوشاپ ندارید، این ابزارهای دیگر ویرایش تصویر، PicMonkey ، Pixlr ، FotoFlexer و GIMP را امتحان کنید تا به شما کمک کنند اندازه تصاویر را به طور موثر تغییر دهید.

۶- دریافت یا خرید تصاویر عمومی

یک خطای رایج در آپلود تصاویر استفاده از تصاویر عمومی است یا در نهایت تصاویری است که خریداری می‌کنید. این کار برای برخی کسب و کارها که محصولی ندارند، گزینه خوبیست! اما اگر فروش محصول دارید، حتما خودتان بصورت کاملا منحصر به فرد از محصولات عکس گرفته و آن را منتشر کنید.

راه‌حل: اگر نمی‌توانید زمانی را برای بارگذاری عکس خود یا استخدام یک گرافیک پیدا کنید، وقت بگذارید و به دنبال عکس مناسب برای خود باشید. از صفحه اول نتایج جستجو عبور کنید. تصویری پیدا کنید که متفاوت باشد و همچنین واقعاً مناسب برند شما باشد. حتی به دنبال مواردی بگردید که بتوانید متناسب با نیازهای خود آن را ویرایش یا سفارشی کنید.

خطاها را شناسایی کرده و از آن دور بمانیم

در هر امری خطاهای رایج وجود دارد و این وظیفه ماست که در مرحله اول آن‌ها را به خوبی شناسایی کرده و در مرحله دوم از آن دوری کنیم. خطای رایج در آپلود تصاویر نیز به وفور یافت می‌شود. افراد این موضوع را جدی نمی‌گیرند و فکر می‌کنند هیچ گونه خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کند. در صورتی که باید بگویم این خطاها باعث ضربه خوردن به سئوی سایت شما خواهند شد. پس سعی کنید از آن‌ها دور شوید و با راه‌حل‌هایی که گفتیم مشکل را رفع کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *