Blog

یک تجربه: بهترین نوع محتوا چیست؟

توسط در تجربیات مفید می 12, 2021

سلام دوستان عزیز؛ امیدوارم این روزهای بهاری برایتان عالی سپری شود. نگران ناراحتی‌ها و مشکلات نباشید، اگر مشکلات نباشند ما یاد نمی‌گیریم خوب باشیم. امروز خدمت شما هستم با یک تجربه دیگر.ما تولیدکننده‌های محتوا دغدغه‌های زیادی داریم که یکی از آن‌ها به نوع محتوا برمی‌گردد. همیشه در ذهن به این موضوع فکر می‌کنیم که بهترین نوع محتوا چیست و چگونه باید آنرا پیاده‌سازی کرد. شما چه فکر می‌کنید؟ امروز در خدمت شما هستم تا تجربه خودم را از این موضوع با شما درمیان بگذارم. خوشحال می‌شوم من را تا انتهای این تجربه، همراهی کنید…

بهترین نوع محتوا

اینکه ما بفهمیم واقعا کدام نوع محتوا برایمان و برای سایت یا شبکه اجتماعی مفید و بهترین است کار خیلی ساده‌ای نیست. منظور از انواع محتوا چیست؟ محتوای ترجمه‌ای، محتوای برداشت شده و تالیفی؟ شما چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما کدام مدل از محتوا بهترین است؟
وقتی صحبت از بهترین می‌کنیم، منظورمان اصلا این نیست که کدام روش بدتر است یا اصلا به درد نمی‌خورد. به هر روشی که محتوا تولید می‌کنید، خوب است! فقط محتوا کپی نکنید، همین و بس. کپی کردن شما را بیچاره می‌کند. برای اینکه اصل موضوع را مطرح کنیم و از آن نتیجه درستی بگیریم، اول تعریفی از هر کدام از انواع محتوا خواهیم داشت.

محتوای ترجمه‌ای

از نامش پیداست که برای نوشته شدن نیازمند منابع خارجی است و می‌توانید با جستجوی کامل محتوا را یافته و ترجمه کنید. اما اصلا منظورم ترجمه گوگل ترنسلیتی نیست! برای ترجمه کردن باید بلد باشید خوب و مفهومی متون را ترجمه کنید به گونه‌ای که انگار محتوای اصیل تولید کرده‌اید. پس شرط این نوع محتوا داشتن سواد ترجمه آن هم در حد حرفه‌ای و مفهومی است. معمولا این نوع محتوا کاملا منحصر به فرد و خاص است و مشکلی از نظر کپی بودن یا استاندارد بودن ندارد. تنها مشکلی که در آن وجود دارد، پیدا کردن منابع درست و حسابی است! برای این منظور پیشنهاد می‌شود حتما ساعت‌ها در گوگل جستجو کنید و بهترین منابع را بیابید.

محتوای ترجمه‌ای

محتوای برداشت شده

کاری که بیشتر تولیدکنندگان محتوا انجام می‌دهد. برای یک موضوع چندین منبع ایرانی زبان را مطالعه کرده و برداشت خود را بصورت یک محتوای یونیک، تولید می‌کنند. اما ضریب خطا در این نوع محتوا بالاست. به شدت باید مراقب باشید تا جایی از محتوای شما محتوای کپی محسوب نشود. برای این منظور باید قدرت تخیل و برداشت خوبی داشته باشید تا بتوانید خودتان از نو یک محتوا بنویسید اما یادتان باشد باید به گونه‌ای این محتوا کامل‌تر از منابعی باشد که مطالعه کرده‌اید. در غیراینصورت نمی‌توانید امتیاز بالاتری کسب کنید!

بهترین نوع محتوا

محتوای تالیفی

بسیار خوب؛ نوبت رسید به بهترین نوع محتوا و البته سخت‌ترین نوع آن! محتوای تالیفی به محتوایی گویند که شما خالق و مدرس آن هستید. این نوع محتوا نیازمند مهارت و تخصص بالاست که باید در شما وجود داشته باشد. منظور این نیست که مطالعاتی را انجام ندهید، اما بیس و اساس کار باید خودتان باشید، خودتان بنویسید و خودتان آن را نشر دهید. مسلما چنین محتوایی از هر کسی ساخته نیست! چون قرار نیست تمامی تولیدکنندگان محتوا متخصص هم باشند اما اگر تخصص خوبی دارید، حتما برای کسب و کار خود محتوای تالیفی تولید کنید. این نوع محتوا ماندگاری خوبی داشته و امتیاز بهتری را کسب خواهد کرد.

حال نظر شما چیست؟

شما از چه نوع محتوایی استفاده می‌کنید؟ از نظر شما چه محتوایی بهترین نوع محتواست؟ نوشتن از هر نوع خود بدون کپی شدن، می‌تواند گزینه خوبی باشد اما همیشه برخی هستند که می‌خواهند بهترین باشند. برای بهترین بودن باید تخصص و مهارت خود را به کار گیرید و محتوای تالیفی تولید کنید تا حرفی برای گفتن داشته باشید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید