Blog

بهترین ایده‌ های محتوای برای خدمات خودرو و تعمیرات

توسط در ایده یاب محتوا ژانویه 30, 2021

جالب است بدانید، در این دنیای اینترنتی هر کسی، کسب و کار خود را به گونه‌ای جای داده و از آن بهره می‌برد. افرادی که در حوزه خودرو و مکانیکی و تعمیرات فعالیت دارند نیز به میدان آمده و در قالب سایت، اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی مشغول فعالیت هستند. اتفاقا برخی بسیار موفق بوده و از این راه نیز کسب درآمد می‌کنند. از این رو امروز در ایده یاب خدمت شما رسیدیم تا ایده محتوا برای خدمات خودرو را خدمت شما عرض کنیم تا اگر شما چنین تخصصی دارید حتما از آن به درستی استفاده کنید.

ایده محتوا برای خدمات خودرو

در خدمات و تعمیرات خودرو شما می‌توانید، چند مدل را امتحان کنید. اگر فردی هستید که فقط بصورت تجربی کار می‌کنید و مکانیک هستید، پس می‌توانید روی بُعد تعمیراتی مانوور دهید اما اگر از نظر تئوری نیز به راحتی قادر به توضیح هستید باز هم به نوع دیگری در این عرصه موفق خواهید بود. برای هر دو دسته خدمات تولید محتوا برای تعمیرات خودرو را خواهیم داشت با ما همراه باشید…

ایده محتوا برای خدمات خودرو

۱- از تعمیر قطعات ویدیو تهیه کنید

بهترین نوع محتوایی که می‌توان برای خدمات خودرویی در نظر گرفت، تولید ویدیو است. دقیقا زمانی که قرار است قطعه‌ای از خودرو را تعمیر کنید باید شخصی از عملکرد شما ویدیو تهیه کرده و به همراه توضیحات متنی قرار دهد. این نوع محتوا به کاربرانتان کمک می‌کند تا اگر کمی فنی هستند، از آن سردربیاورند و از طرفی نیز به شما اطمینان کنند.

تعمیر قطعات

۲- بخش‌ های مختلف یک خودرو را معرفی کنید

این نوع محتوا یک محتوای پایه و اصولی است که به آن می‌توان محتوای خیلی سبز گفت. اینکه از ۰ تا ۱۰۰ یک خودرو را تشریح کنید و درباره بخش‌های مختلف آن توضیحاتی ارائه کنید، مسلما برای افراد مسئله جذابی است.

۳- درباره تکنولوژی روز دنیا و آینده بنویسید

اخبار صنعت خود را فراموش نکنید. از بهترین ایده محتوا برای خدمات خودرو، نوشتن درباره صنعت خودرو است. اینکه در جهان چه اتفاقاتی رخ می‌دهد. خودروها به کدامین سمت می‌روند و چه اتفاقاتی در انتظارمان است، خود نوعی محتوای جذاب برای کاربرانتان به حساب می‌آید.

تولید محتوا برای تعمیرات خودرو

۴- محتوای آموزشی تولید کنید

اگر فردی آکادمیک هستید و ازنظر تئوری می‌توانید بیانی عالی داشته باشید، حتما آموزش‌های گام به گام در سایت خود قرار دهید. مثلا روش تعمیر یک بخش از خودرو طی چند جلسه.

۵- درباره ترفندهای ناگفته، بنویسید

افراد باتجربه‌ای همانند شما، مسلما ترفندها و اصولی را می‌دانند که حتما به افراد عادی کمک شایانی خواهد کرد. مثلا وقتی مصرف سوخت خودرو به ناگاه بالا می‌رود، می‌توانید با چند ترفند به کاربر کمک کنید تا این مشکل را حل کند. از این قبیل محتوا را می‌توانید بصورت چک لیستی محیا کرده و در اختیار کاربرانتان در سایت و شبکه‌های اجتماعی قرار دهید.

ترفندهای ناگفته

۶- درباره برندهای مشهور بنویسید

گاهی درباره برترین برندهای خودروسازی خارجی و داخلی بنویسید. در واقع تاریخچه‌ای از عملکرد هر کدام بنویسید و وضعیت حال حاضر آن‌ها را نیز شرح دهید. این مدل محتوا نوعی داستان سرایی به حساب می‌آید که معمولا کاربران عاشق شنیدنش هستند.

۷- درباره بهترین ها بنویسید

محتوای بهترین ها همیشه در هر دسته‌ای پاسخگو است. یک ایده محتوا برای خدمات خودرو، نوشتن درباره بهترین های خودرویی است. مثلا بهترین خودروهای کمپانی تسلا، یا بهترین خودروها از نظر سوخت در ایران و… همچنین می‌توانید این بهترین‌ها را به سال نیز محدود کنید.

۸- محتوای مقایسه ای تولید کنید

چندین خودرو از یک برند را طی سال‌های مختلف با هم مقایسه کنید. مثلا خودروی پراید از گذشته تا کنون چه تفاوت‌هایی در زمینه مثبت و منفی داشته است. این نوع محتوا، محتوای تحلیلی است که برای شخصی که قرار است خودرویی بخرد واقعا جوابگو است.

تولید محتوای مقایسه ای

۹- مشکلات رایج

همیشه به دنبال مشکلات رایج افراد در حوزه‌های مختلف باشید و به آن‌ها پاسخ دهید. مثلا مشکلات رایج رانندگان در فصل زمستان! این خود معضلی است که هر راننده دوست دارد بداند تا زمانی که با آن مواجه شد، توانایی رفع آن را داشته باشد.

۱۰- چک لیست بهترین اکسسوری های خودرویی

به افراد آگاهی دهید که اکسسوری برای خودرو چیست و دقیقا چه مواردی یک نیاز برای خودرو حساب می‌شود. مثلا زیرپایی‌هی خودرو نوعی اکسسوری است که حتما باید داخل آن قرار گیرد. این نوع محتوا نیز تولید محتوا برای تعمیرات خودرو است.

تولید محتوا برای تعمیرات خودرو

فرقی ندارد تعمیرگاه داشته باشید یا فقط بصورت اینترنتی خدمات بدهید. البته که اشخاصی که تعمیرگاه دارند، فعالیت‌های گسترده‌ای انجام داده و می‌توانند سایت خود را نیز راه بیندازند و مشتریان را به سمت تعمیرگاه خود روانه کنند اما اگر امکان تعمیرگاه زدن را ندارید، نگران نباشید، خدمات خود را در قالب اینترنت ارائه داده و سعی کنید بهترین ایده محتوا برای خدمات خودرو را داشته باشید تا بتوانید هم به افراد خدمت‌رسانی کنید و هم از پشت کسب و کارتان به درآمد خوبی برسید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code