Blog

۲۰ ایده عالی برای تولید محتوای متنی

توسط در تولید محتوا دسامبر 19, 2022

آیا شما هم با این مشکل آشنا هستید؟ در ابتدا با غیرت زیادی شروع به نوشتن محتوا در وبلاگ خود می‌کنید؛ اما بعد از چند ماه ایده‌های شما تمام می‌شود. انگار هر آنچه لازم بوده نوشته‌اید و دیگر چیزی برای گفتن وجود ندارد. اینجاست که بسیاری از افراد خود را در یک گردابی سرگردان می‌بینند. از این رو فرصتی پیدا کردیم تا ۲۰ ایده تولید محتوای متنی را برایتان تعریف کنیم.

ایده تولید محتوای متنی

۱- مصاحبه

هر وبلاگ دارای یک موضوع خاص به عنوان موضوع اصلی است. مطمئناً می‌توانید افرادی را پیدا کنید که در مورد موضوع شما چیزی برای گفتن داشته باشند، و لزومی ندارد که آنها قطعا اساتید دانشگاه باشند. اغلب اوقات، همکاران یا مشتریان دیدگاه‌هایی دارند که می‌توانند مجذوب خود شوند. یک مصاحبه کوتاه با سوالات شخصی و موضوعی به سرعت در کنار هم قرار می‌گیرد. این کار را حتی می‌توان از طریق اسکایپ، واتس اپ یا ایمیل انجام داد. اما لطفاً فراموش نکنید که اجازه دهید مصاحبه شونده پس از ویرایش مصاحبه، آن را بخواند. به این ترتیب از سوء تفاهم جلوگیری خواهید کرد. مصاحبه نوع عالی و جذاب ایده تولید محتوای متنی است که بسیاری مخاطب دارد.

۲- خاطره بازی

آیا با وب سایت kuriose-feiertage.de آشنایی دارید؟ این مجموعه‌ای از تعطیلات و روزهای خاطره‌انگیز که در سراسر جهان جشن گرفته می‌شود یا رخ می‌دهد، حرف می‌زند. در اینجا مطمئناً مناسبت‌هایی را پیدا خواهید کرد که مناسب وبلاگ شما باشد. از آنجا که آنها اغلب خنده دار هستند (عمدا یا غیر عمدی) شما هم می‌توانید چنین سبکی را پیاده کرده و آن را خاطره انگیز کنید.

۳- یافته های جالب

هر از گاهی در فضای مجازی و دنیای واقعی با چیزهای عجیب و غریب مواجه می‌شویم. اینها موضوع شگفت انگیزی برای تولید محتوا است! مطمئناً فقط زمانی که به یک کنجکاوی نیاز دارید، دچار کنجکاوی نخواهید شد، بنابراین وقتی آنها را تهیه می‌کنید، به یافته‌های جالب خود توجه کنید. بهتر است از چیزی استفاده کنید که می‌توانید در هر زمان و هر مکان به آن دسترسی داشته باشید مانند سند Google. به این ترتیب می‌توانید یک مجموعه برای وبلاگ خود بسازید و در زمان مناسب از آن به عنوان ایده تولید محتوای متنی استفاده کنید.

۴- پاسخ به سوالات رایج

آیا در کسب و کار خود بارها و بارها با سوالات مشابهی مواجه می‌شوید؟ این سوالات در حوزه شما می‌توانند در یک پست وبلاگ پاسخ داده شوند. متفاوت از بخش پرسش‌های متداول، در اینجا شما فرصتی برای ارائه توضیحات و شفاف‌تر کردن فرآیندها دارید. چه چیزی بهتر از این؟ با اینکار ایجاد صمیمیت و حس خوب را در مخاطب خود افزایش می‌دهید.

۵- آموزش تصویری گام به گام

دستورالعمل‌های مربوط به دستگاه‌ها، برنامه‌ها یا نرم‌افزارهای شرکت شما نیز می‌توانند موضوع یک پست وبلاگ باشند. هنگام انجام این کار، توصیه می‌شود که روی قدرت تصاویر تمرکز کنید. به عنوان مثال، از مراحل فرآیند استفاده از نرم افزار یا آموزش خود اسکرین شات بگیرید. از توضیحات کوتاه استفاده کنید. این یعنی یک گزارش کامل تصویری یا اینفوگرافیکی که خودتان خلق کردید و جذابیتش برای مخاطب بسیار بالاست.

تولید محتوای متنی

۶- اطلاعات پس زمینه

بسیاری از اطلاعاتی که برای یک پروژه جدید، یک ارائه یا چیزی مشابه آن جمع آوری می‌کنید، در نهایت در آن گنجانده نمی‌شوند. اما این کار بیهوده انجام نشد. از این اطلاعات پس زمینه یک پست ایجاد کنید. این موضوع نه تنها یک ایده تولید محتوای متنی عالیست، بلکه تخصص شما را نیز نشان می‌دهد.

۷- حدس و گمان

منظور ما این نیست که شما باید در مورد نکات مهم هر حوزه‌ای بنویسید، مگر اینکه موضوع مرتبط با تخصص خودتان باشد. گمانه زنی‌ها یا حدس‌ها نیز می‌توانند بسیار متفاوت به نظر برسند. اگر کسب‌وکار شما به عنوان مثال با کفش‌ها ارتباط دارد، در مورد اینکه کفش‌های آینده چگونه به نظر می‌رسند، حدس بزنید. این مسئله درباره هر نوع محصول یا خدماتی کار می‌کند. یک عارضه جانبی فوق‌العاده: این نوع فرضیه اغلب مشوق بحث در جامعه است.

۸- نقطه مقابل را بنویسید

دست خود را در طنز امتحان کنید. برای مثال جهانی را توصیف کنید که در آن محصول یا خدمات شما وجود ندارد. توضیح دهید که این دنیا واقعا چقدر “عالی” است. این مطمئناً مقداری طنز به وبلاگ شما می‌آورد و طبیعتاً اهمیت محصول شما را نشان می‌دهد. این همان مسئله‌ای است که گاهی درباره کودکان گفته می‌شود: شما برعکس هر چیزی را بگویید تا اصل موضوع انجام شود.

۹- ایجاد و ارزیابی یک نظرسنجی

یک سؤال نظرسنجی، در سایت یا شبکه‌های اجتماعی خود ایجاد کنید. اگر سوژه ارتباط موضعی داشته باشد بهترین کار است. سپس نتایج را در وبلاگ خود ارائه دهید.

۱۰- داستان شخصی را بگویید

چه کسی بیشتر قهوه می‌نوشد؟ آیا سگ اداری وجود دارد؟ سوالات جالب زیادی وجود دارد که مستقیماً به تجارت شما مربوط نمی‌شود، اما مربوط به شرکت شما است. از اینها استفاده کنید و شرکت خود را به روشی متفاوت از معمول معرفی کنید.

۱۱- ارائه

مطمئناً، ارائه‌ها بیشتر برای جلسات در نظر گرفته شده‌اند. اما به خصوص وقتی آنها حقایق را به خوبی نشان می‌دهند، چرا آنها را در وبلاگ خود به اشتراک نمی‌گذارید؟ ارائه از بهترین نوع ایده تولید محتوای متنی است که اگر درست و بجا مطرح شود، نتایج فوق‌العاده‌ای حاصل خواهد شد.

۱۲- شما چه شخصیتی دارید؟

مخاطبین وبلاگ شما مطمئناً نمی‌خواهند که شایستگی برخی کارهای آنها مورد قضاوت قرار گیرد، اما ارزیابی‌های مشابه به سرعت جمع آوری می‌شوند و نیاز به مشارکت فعال جامعه شما دارند. مثلا نوع شخصیتی که شما و مخاطبین دارید چقدر به کارتان می‌آید؟ مطابق با نوع کسب و کارتان رفتار کرده و شخصیت‌سازی کنید.

۱۳-  یک آزمون ایجاد کنید

علاوه بر انجام یک تست “تعیین نوع”، می‌توانید یک مسابقه نیز ترتیب دهید. در مورد شرکت خود، یا در مورد موضوعات مطرح شده در وبلاگ خود و غیره سؤال بپرسید. اگر توانایی انجام این کار را دارید، یک جایزه ارائه دهید. این تمایل خوانندگان را برای مشارکت افزایش می‌دهد. چندین افزونه خوب برای وردپرس برای ایجاد آزمون ها وجود دارد.

۱۴- تعاریف

همه ما از کلماتی استفاده می کنیم که دقیقاً معنی آنها را نمی‌دانیم. از این دست استفاده کنید و برخی از اصطلاحات فنی را در وبلاگ خود تعریف کنید. اما هنگام انجام این کار، مختصر بودن و وضوح را فراموش نکنید. سعی کنید با اینکار خود را تبدیل به یک مرجع اصلی کنید.

نوشتن محتوا

۱۵- گذشته نگر

مرورهای گذشته روشی عالی برای ایجاد سریع و بدون تلاش زیاد محتوا است. شاید «بهترین» وبلاگ خود را در پایان سال داشته باشید. شما واقعاً فقط باید مقالاتی را که بیشترین کلیک روی آنها انجام شده، فهرست کنید، در نهایت تمامی آن بهترین‌ها را در کنار هم قرار داده و به اطلاع مخاطب خود برسانید. این نیز خود بهترین ایده تولید محتوای متنی است که موجب بازنگری‌های متعدد خواهد شد.

۱۶- ایبوک یا ویدیو رایگان

به خوانندگان وبلاگ خود یک کتاب الکترونیکی یا یک ویدیوی اختصاصی هدیه دهید. وقتی در ارتباط با اشتراک خبرنامه  می‌توانید اینکار را انجام داده و مخاطبین جدیدی بدست آورید. اما به یاد داشته باشید: کتاب الکترونیکی یا ویدیو باید ارزش افزوده واقعی ارائه دهد، در غیر این صورت افراد علاقه مند را از خود دور می‌کنید.

۱۷-  مسابقه برگزار کنید

مسابقات انگیزه ایجاد می‌کند و نرخ بالایی از تعامل را در وبلاگ شما تضمین می‌کند. علاوه بر این، می‌توان آنها را به رسانه‌های اجتماعی نیز گسترش داد. مشوق‌های مرتبط برای تشویق مشارکت را فراموش نکنید.

۱۸- محتوای متنی با اخبار ایجاد کنید

Google Alert از بهترین منابعی است که بهترین‌ها را برایتان طبق تاریخی که تعریف کرده‌اید، ارسال می‌کند. با تشکر از اعلان‌های موتور جستجو، شما به سرعت از اخبار مربوط به صنعت خود مطلع می‌شوید. به سادگی این موارد را در وبلاگ خود قرار دهید! اگر کمی اطلاعات تکمیلی را کنار هم قرار دهید قطعا محوای متنی خوبی خواهید داشت.

۱۹- در مورد مسئله بروزی بحث کنید

بعضی موارد برای افراد بسیار جذاب است و علاقه‌مند به بحث درباره آن هستند. شما می‌توانید این بحث را آغاز کرده و از افراد بخواهید نظرات خود را ارائه دهند. طبق تمامی این نظرات درنهایت می‌توان نتیجه گیری کرد و محتوای متنی خوبی تولید کرد.

ایده تولید محتوای متنی

همه ما در یافتن و انتخاب ایده محتوایی گاهی دچار ایست می‌شویم. اما اگر کمی جستجو کنیم قطعا نتایج خوبی را از آن خود کرده و هرگز دچار فقر ایده نخواهیم شد. در اینجا سعی کردیم ایده‌های نابی را برای ایده تولید محتوای متنی ارائه دهیم تا به نتایج خوبی برسید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید