Blog

بهترین نرم افزارهای نوت برداری در کامپیوتر

توسط در نرم افزارهای کامپیوتری ژانویه 15, 2023

برای یادداشت برداری از نکته های مهم از یادآوری چیزی گرفته تا فکر کردن روی موضوعی معمولاً از یک کاغذی یا گوشه دفتری استفاده می کرده اند تا در موقع لزوم از آن یادداشت در جایی به کار ببرند ولی امروزه برای راحتی این کار، طراحان توسعه نرم افزارها دست به کار شدند تا هر کسی بتواند موضوعات و ایده های خود را در هر زمانی و در هرجایی در دسکتاپ کامپیوتر و گوشی ثبت کنند. در اینجا ما سعی می کنیم از مهمترین نرم افزارهای نوت برداری در کامپیوتر با امکاناتی وسیع که صرفه جویی در زمان و حتی کاغذ را به بهترین شکل برآورده می کند با توضیحاتی مختصر در باره آنها به شرح زیر نام ببریم.

۱- برنامه نوت برداری Google Keep

که برای وب، جهت افزوده شدن به مرورگر،ios و اندروید منتشر شده  و برای نیازهای یادداشت برداری دیجیتالی همه سطوح سنی و کاری افراد مناسب است. این نرم افزار با برخورداری از یک رابط کاربری ساده و پشتیبانی از چندین پلتفرم و فضای ابری یک گزینه خوبی برای اشخاصی است که احتیاج به یک ابزار ساده، دقیق و سریع برای ثبت ایده های روزمره خود دارند.

نرم افزارهای نوت برداری در کامپیوتر

برنامه Google Keep زیر مجموعه شرکت بزرگ Google است، با داشتن حساب کاربری گوگل می توانید ازآن استفاده کنید، قابلیت نوشتن یادداشت ها به صورت دست نویس  روی آن وجود دارد، می توانید ایده های خود را به یادداشت ها اضافه کنید و بعد با دیگران به اشتراک بگذارید و یا از رنگ های خاصی  در یادداشت برداری‌ها استفاده کنید،این امکان را دارید که برای سازماندهی یادداشت ها برچسب های انتخاب سطوح را به کار ببرید و خیلی از موارد دیگر از ویژگی های این نرم افزار نوت برداری است.

۲- برنامه نوت برداری OneNote

این نرم افزار متعلق به شرکت مایکروسافت  و برای پلتفرم های macOS، ویندوز، وب، ios و اندروید منتشر شده است. این برنامه شامل سه قسمت دیجیتالی؛ یادداشت ها،بخش ها و صفحه های سازماندهی شده  است که مانند یک اتصال دهنده دیجیتالی عمل می کند و به فضای ابری هم دسترسی دارد. OneNote به علت تمرکز بر ویژگی های آموزشی یکی از بهترین نرم افزارهای نوت برداری برای دانشجویان و دانش آموزان به حساب می آید.

OneNote

۳- برنامه نوت برداری Bear Note

بهترین نرم افزارهای نوت برداری در کامپیوتر بوده که با یک رابط کاربری ساده و قدرتمند برای پلتفرم های ios و macOS منتشر شده  و با ویژگی تاپیوگرافی زیبا بطور انحصاری برای سیستم اپل طراحی شده است. با این برنامه می توانید برای یاداداشت برداریهای بداهه، کارهای انجام شده،پست های وبلاگی و حتی برنامه نویسی استفاده کنید.

Bear Note

این نرم افزار از ویژگی های جالب دیگری چون یادداشت برداری با فرمت های نشانه گذاری مختلف و قالب بندی مناسب،پشتیبانی از 150 زبان پیشرفته برنامه نویسی،مرتب کردن یادداشت ها با هشتک ها،امکان رمز گذاری یادداشت های شخصی و قفل کردن برنامه با Face ID یا Touch ID، قابلیت انتقال نوت به دیگران با cross-note و …برخوردار است.

۴- برنامه نوت برداری Apple Notes

برای پلتفرم های ios و macOS منتشر شده و به همراه 5 گیگ فضای ذخیره سازی در iCloud است،یک برنامه نوت برداری ساده و معمولی با پوشه هایی برای سازماندهی یادداشت های کاربران است،برای نوت برداری در آن می توانید از قلم دیجیتالی استفاده کنید و محتوای غنی چون عکس و نقشه هم را به نوت اضافه نمایید. این برنامه منحصر به اپل است و این قابلیت را هم دارد که یادداشت تان را با دیگران و یا دوستان خود به اشتراک بگذارید و روی یادداشت تان با گذرواژه یا Touch ID قفل گذاری کنید.

Apple Notes

۵- برنامه نوت برداری Ulysses Note

این نرم افزار از نرم افزارهای نوت برداری در کامپیوتر بوده که برای پلتفرم های ios و macOS در سال 2016 منتشر شده  و دارای محیطی زیبا و کاربر پسند است. با این برنامه می توانید تم های زیبایی را برای یادداشت ها ایجاد کنید،سرعت نوشتن خود را با میانبرهای صفحه کلید بالا ببرید،یادداشت ها را سازماندهی و در زیر گروه‌های خاصی جمع آوری نمایید، از یادداشت ها پیش نمایش بگیرید و بطور مستقیم در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارید.

Ulysses Note

نرم افزارهای نوت برداری در کامپیوتر

شاید با خودتان فکر کنید که چرا باید در کامپیوتر خود نوت برداری کنیم در صورتی که می‌توان در دفترچه یادداشت خود نوت‌ها بنویسیم؟ فردی که همیشه پای کامپیوتر بوده بهترین فضا برای دفترچه یادداشت او همان کامپیوتر است. پس می‌توانید از نرم افزارهای نوت برداری در کامپیوتر بهره‌مند شوید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code