Blog

بهترین اپلیکیشن های فونت فارسی در موبایل

توسط در اپلیکیشن های موبایلی ژانویه 17, 2023

گاهی دوست داریم با فونت خاصی در گوشی خود بنویسیم یا اینکه در اینستاگرام فعالیت می‌کنیم و جهت پست و استوری دلمان می‌خواهد با فونت‌های جذاب‌تری کار کنیم. این فونت‌ها بصورت پیش‌فرض روی گوشی فعال نیستند اما شما می‌توانید آن‌ها را بصورت اپلیکیشن نصب کرده و استفاده کنید. اگر دوست دارید فونت گوشی‌تان را تغییر دهید به سه روش زیر این کار انجام می‌شود:

  1. به روش دستی  و ABD برای نصب فونت روی گوشی اندرویدی
  2. به روش تنظیمات گوشی که این قابلیت را دارد که فونت مورد نظرتان را در مسیر حافظه گوشی تان کپی کنید و از طریق منوی تنظیمات روی گوشی تان نصب نمایید.
  3. به کارگیری نرم افزارهای تغییر فونت که به راحتی روی دستگاه شما نصب و اجرا می شوند و با تعداد فونت های فراوان آنها به راحتی می توانید فونت گوشی تان را تغییر دهید.

در اینجا از بهترین اپلیکیشن های فونت فارسی در موبایل با توضیحاتی مختصر درباره آنها نام می‌بریم که برای کاربران خیلی مفید است:

۱- برنامه فونت iFont

یکی از پر کاربردترین نرم افزارهای اپلیکیشن های فونت فارسی در موبایل اندرویدی است که با آن به سادگی می توانید فونت های مورد دلخواه تان را انتخاب و بر روی گوشی تان نصب کنید. در این برنامه، صدها فونت متنوع برای استفاده کاربر وجود دارد، با گوشی های سامسونگ سازگاری دارد، نیازی به روت کردن گوشی تان نیست و می توانید به راحتی روی گوشی سامسونگ تان نصب کنید و فونت گوشی تان را تغییر دهید.

برنامه فونت iFont

۲- برنامه فونت HiFont

در این برنامه فونت های جالب و جذابی وجود دارد، به راحتی روی گوشی تان نصب می شود و امکان دانلود خیلی از فونت های دیگر را هم دارد. با این نرم افزار، جدا از تغییر فونت ها می توانید سایز یا اندازه فونت ها را هم به سلیقه خود شخصی سازی کنید.

برنامه فونت HiFont

۳- برنامه فونت Stylish Font

یکی از محبوب ترین نرم افزارهای تغییر فونت در بین کاربران است،یک برنامه کم حجم و سبک با یک رابط کاربری ساده که برای گوشی های سامسونگ گلگسی خوب عمل می کند،امکان پیش نمایش فونت قبل از نصب را هم دارد و از فونت های دست نوشته هم به خوبی پشتیبانی می کند.

برنامه فونت Stylish Font

۴- برنامه فونت FontFix

از نظر کیفی کارایی خوبی دارد و در زمره بهترین اپلیکیشن های فونت فارسی در موبایل اندرویدی محسوب می شود، حدود 4300 فونت در ذخیره خود دارد، از قابلیت پیش نمایش فونت قبل از نصب فونت برخوردار است و امکان بکاپ گیری هوشمند(Backup Smart) برای بازیابی فونت های پیش فرض سیستم شما را هم داراست.

برنامه فونت FontFix

۵- برنامه فونت Fonster

با این نرم افزار می توانید کل فونت های گوشی تان را به دلخواه شخصی سازی کنید، رابط کاربری خوبی دارد،با برنامه Material Design سازگار است،با تغییر فونت توسط این برنامه در دیگر ابزارهای گوشی مانند ساعت، کیبورد،ویجت ها و صفحات وب، فونت  تغییر می کند،قابلیت بکاپ گیری و پیش نمایش فونت ها را دارد و متاسفانه با این ویژگی های خوب برای تغییر فونت باید دستگاه تان را روت کنید.

برنامه فونت Fonster

۶- برنامه فونت PerAppFont

بیشتر برای استفاده کاربران حرفه ای اندروید است که Xposed Framework را در کارشان به کار می گیرند که با این برنامه برای تغییر فونت دستگاه شان اقدام می کنند و با تغییر فونت می توانند شاهد تغییر فونت در منوهای مختلف گوشی خود هم باشند.

برنامه فونت PerAppFont

۷- برنامه فونت Font Installer

یکی از نرم افزارهای رایگان و با کیفیت برای تغییر فونت در گوشی های اندرویدی است،فونت های زیادی دارد و برای تغییر فونت هم باید گوشی روت شود.

برنامه فونت Font Installer

اپلیکیشن های فونت فارسی در موبایل

اگر شما هم دوست دارید با فونت متفاوتی در گوشی خود تایپ کنید حتما از اپلیکیشن های فونت فارسی در موبایل استفاده کنید. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند فونت‌های خوبی را در اختیارتان قرار دهند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code