Blog

ایده های جذاب برای ساخت ویدیو

توسط در ایده یاب محتوا فوریه 27, 2021

یکی از بهترین انواع محتوا، ویدیو است. بارها گفتیم هر آنچه قابل مشاهده و تجسمی باشد، تاثیر بسزایی بر افراد خواهد گذاشت. از این رو داشتن ویدیو و ساخت آن را برای موفقیت کسب و کارتان پیشنهاد می‌کنیم. سیستم عامل‌های ویدیویی مانند YouTube قدرتمندترین در دنیا هستند. همه ما سر و کارمان به این پلتفرم افتاده و از آن استفاده کرده‌ایم. در حقیقت، مطالعات نشان می‌دهد که 78٪ از ما هر هفته فیلم‌ها را بصورت آنلاین و 55٪ هر روز فیلم‌ها را بصورت آنلاین تماشا می‌کنیم. این یعنی قدرتی که ویدیو دارد، بی‌نظیر است! اما ایده‌ای برای ساخت ویدیوها دارید؟ هفته گذشته بهترین ایده‌ها برای تولید فایل صوتی را به شما گفتیم اما امروز می‌خواهیم بهترین ایده ها برای ساخت ویدیو را در این مقاله با شما درمیان می‌گذاریم.

بهترین ایده ها برای ساخت ویدیو

ویدئو ظرفیت‌های زیادی برای تعامل و اشتراک دارد. به همین دلیل، یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی بصری است که می‌توانید، استفاده کنید. اما تولید فیلم می‌تواند کمی برایتان سخت باشد. نگران نباشید، ما ایده‌های جذابی برای تولید ویدیو برای کسب و کار، برایتان داریم. با ما همراه باشید.

۱- یک اطلاعیه بزرگ به اشتراک بگذارید

آیا خبرهای مهیجی برای اشتراک گذاری با مخاطبان خود دارید؟ به جای به اشتراک گذاشتن آن در یک توییت یا نمودار، آن را در یک ویدیوی کوتاه اعلام کنید و در شبکه‌های اجتماعی نیز به اشتراک بگذارید. این موضوع یکی از بهترین ایده ها برای ساخت ویدیو است که مخاطبین زیادی را سمت خود می‌کشاند.

بهترین ایده ها برای ساخت ویدیو

۲- محصولات خود را معرفی کنید

درباره محصول صحبت کنید. معرفی کنید، مزایا و معایب آن را توضیح دهید. (منظور از محصول تنها محصول فیزیکی نیست، بلکه خدمات نیز هست). اما حواستان باشد خیلی تبلیغاتی صحبت نکنید و بیشتر به نوعی حرف بزنید که برای صلاح افراد می‌خواهید محصولی را معرفی کنید.

۳- از یک توصیف مشتری فیلم بگیرید

به قدرت مشتریان خود تکیه کنید! یکی از بهترین ایده ها برای ساخت ویدیو این است که از مشتریان رضایتمند خود فیلم تهیه کنید. آن‌ها وقتی از محصول یا خدمت شما راضی هستند و برایتان کامنت‌های عالی می‌گذارند وقت آن است که درخواست کنید طی یک فیلم کوتاه برایتان نظرشان را بگویند.

تولید ویدیو برای کسب و کار

۴- عملکرد خود را نشان دهید

به جای اینکه به آن‌ها بگویید چه می‌کنید، نشان دهید! یعنی چه؟ یعنی اگر فعالیت خاصی انجام می‌دهید، محصول خاصی تولید می‌کنید و… آن را در یک فیلم نشان دهید. تمام عملیات انجام شده را فیلم گرفته و به مشتری نشان دهید. در واقع بهترین نوع تولید ویدیو برای کسب و کار است.

۵- ویدیوهای پرسش و پاسخ بسازید

به سوالات کاربران خود در ویدیوها توضیح دهید. میزان تاثیرگذاری پاسخ شما در ویدیو و توضیح کامل آن، به مراتب بیشتر از یک متن است. پس در یک ویدیو چند سوال کاربران را تهیه کرده و بصورت کامل به آن پاسخ دهید.

جلسات پرسش و پاسخ

۶- نگاهی به پشت صحنه

همه ما عاشق دیدن پشت صحنه فیلم، کسب و کار و هر نوع فعالیت دیگری هستیم. اینکه بدانیم آن پش چه می‌گذرد، حس کنجکاوی ما را برمی‌انگیزد. پس بد نیست گاهی ویدیویی از عملکرد تیم‌تان و پشت صحنه کارتان تهیه کنید.

۷- کارمندان خود را معرفی کنید

قرار نیست همیشه از خودتان و کسب و کارتان حرف بزنید. به سراغ کارمندان خوب خود رفته و با آن‌ها مصاحبه کنید. از آن‌ها بخواهید خود را معرفی کرده و درباره کاری که در مجموعه انجام می‌دهند، صحبت کنند. این مدل ویدیوها نیز بهترین ایده ها برای ساخت ویدیو رقم زده و کاربران را جذب می‌کند.

کارمندان خود را معرفی کنید

۸- مصاحبه کنید

می‌توانید از همکاران خود در حوزه مرتبط که افراد موفق و مشهوری هستند کمک بگیرید. از آن‌ها دعوت کنید تا بیایند و درباره موفقیت و عملکرد خود صحبت کنند. از آن‌ها سوالات مهم و کلیدی بپرسید و ویدیو ضبط کنید.

۹- از عملکردی در صفحه کامپیوتر فیلم بگیرید

اگر کارتان بصورت یک فعالیت بر صفحه کامپیوتر است، مثلا کار کردن با بخشی از فتوشاپ، نوشتن برنامه مشخص و … می‌توانید با کمک نرم‌افزارهایی مانند کمتسیا از صفحه فیلم گرفته و یک آموزش مفید تولید کنید و در اختیار کاربران خود قرار دهید.

۱۰- از مخاطبان خود تشکر کنید

همیشه قرار نیست درباره محصول و خدمات خود صحبت کنیم! گاهی لازم است جلوی دوربین قرار گرفته و از مخاطبین خود بابت زمانی که می‌گذارند، بابت خریدی که می‌کنند، بابت وفاداری‌هایشان تشکر کنید. شما باید وفادار مشتری و کاربر خود باشید، سپس توقع داشته باشید آن‌ها هم وفادارتان شوند.

از مخاطبان خود تشکر کنید 

تولید ویدیو برای کسب و کار

اکیدا به شما پیشنهاد می‌کنیم برای کسب و کار خود و عملکردتان، ویدیو تولید کنید. تولید و ساخت ویدیو از خیلی جهات در نگاه اول، ترسناک و سخت است اما فقط کافیست اراده کنید و فضا را برای ساخت آن محیا سازید. آنوقت خیلی راحت می‌توانید به کمک بهترین ایده ها برای ساخت ویدیو در
ایده یاب وارد عمل شده و ویدیوی خود را بسازید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code