Blog

پر رنگ ترین عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای

توسط در تولید محتوا سپتامبر 21, 2022

همیشه زمانی که پا در یک عرصه و فعالیت میذاریم باید ببینیم بهترین‌های اون حوزه چه آدمایی با چه ویژگی‌هایی هستند که تونستن به موفقیت برسن. خیلی وقتا دونستن رفتارها و نکاتی درباره اون‌ها میتونه به شدت تاثیرگذار باشه. در حوزه تولید محتوا هم ما تولید کننده‌های محتوای زیادی داریم که بصورت کاملا حرفه‌ای رفتار میکنن و همین موضوع میتونه الگوی خوبی برای افراد مبتدی باشه. امروز تصمیم گرفتم بهترین عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای رو بهتون بگم تا بتونید الگوبرداری درستی داشته باشید.

عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای

وقتی قراره کسب و کار اینترنتی داشته باشیم و داخلش رشد کنیم باید اول و آخر فعالیت خودمونو به تولید محتوا ربط بدیم. بدون تولید محتوا عملا هر نوع فعالیت دیگه‌ای و رسیدن به درآمد و رشد خوب بی‌فایدست. پس وجود تولید کننده محتوا از ملزومات هر کسب و کاریه. اما برای بهتر شدنمون می‌تونیم عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای رو شناسایی کنیم تا ما هم رشد کنیم و بهترین بشیم.

عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای

۱- دنبال کردن اخبار صنعت

ما باید همیشه به دنبال اخبار جدید درباره کسب و کار و صنعت خودمون باشیم. مایی که توو این حوزه فعالیت می‌کنیم قطعا همیشه باید از همه چیز باخبر بوده و بروز عمل کنیم. اینکه یکی از بیرون بیاد اخبار حوزه خودمون رو بهمون بگه برامون فاجعست و در عمل هم هرگز نمی‌تونیم با دست باز و آزادانه عمل کنیم. در واقع یک فردی که مینویسه همیشه باید بروز باشه و اخبار حوزه خودشو بدونه تا بتونه محتوای ترند تولید کنه.

۲- برنامه ریزی دقیق و درست

برنامه داشتن یا تقویم محتوایی داشتن اصل کار یک تولید کننده محتواست. در واقع یکی از عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای همین موضوعه که اصلا بدون برنامه کار نمیکنه و همیشه برنامه سالانه، ماهانه، هفتگی و روزانه خودشو داره و مطابق با اون رفتار میکنه. یعنی صبح از خواب پانمیشه ببینه باید امروز راجع به چه چیزی بنویسه و حرف بزنه. پس این موضوع هم بشدت مهم و موثره!

۳- مطالعه تخصصی

درسته ما الان کسب و کار داریم و مثلا کارآفرین شدیم اما دلیل خوبی برای توقف یادگیریمون نیست. باید همیشه برنامه خوبی برای بروز رسانی اطلاعاتمون و بالا بردن دانش خودمون داشته باشیم. اینطوریه که حرفی برای گفتن داریم و میشه روی حرفا و محتواهامون ارزش گذاشت و بهمون اعتماد کرد. پس همیشه و در هر حال دنبال یادگیری در حوزه مشخص به خودتون باشید.

۴- لحن مشخص و منحصر به فرد

یکی از مهم‌ترین عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای داشتن یک لحن مخصوص بخود است. همین موضوع میتونه تا حد زیادی باعث ایجاد حس دوستی در آدما بشه و خیلی راحت هر جا محتوای شخص رو ببینن میشناسن. از طرفی کپی کردن این مدل محتواها تقریبا غیر ممکنه چون قطعا طرفدارنشون متوجه بیان شخص میشن. در برندسازی بسیار موثره!

محتوا نویس متخصص

۵- نظر درباره محتوای افراد

افراد حرفه‌ای متخصصینی هستند که خیلی خوب و منطقی میتونن درباره محتوای افراد دیگه صحب کنن و نظرات سازنده خودشون رو ارائه بدند. همین نظر دادن‌ها میتونه نشونه قدرت و برتری و حرفه‌ای بودن اشخاص متخصص باشه. این خودش یکی از عادت‌های خوب و بجای افراد محتوانویسه.

۶- شاخص عملکرد کلیدی

فرد حرفه‌ای کاملا در جریان اطلاعاتی که باید بدست بیاره، بستری که باید داخلش فعالیت کنه و موارد این چنینی هست. شما هم باید موضع خودتون رو کاملا تعیین کنید تا دچار مشکلات بعدی نشید. این مسئله خیلی مهمه و بهتره قبل از شروع هر کاری تعیین و تکلیف بشه.

۷- تعامل با همکاران

عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای تعامل مستمر و بجا با همکاران هم حوزه‌ای خودشه. در صورتی که خیلیا این تعاملات رو اشتباه میدونن و همکار رو رقیب می‌نامند و تا میشه ازش دوری میکنن غافل از این موضوع هستند که تعامل و ارتباط درست و دوستانه با همکار چقدر مفیده! این موضوع در حال حاضر به شدت در زمینه رشد در هر بستری توصیه میشه. رقیب شما دشمنتون نیست!

۸- ارائه راه‌ حل

کل نت رو که بگردی با یه عالمه محتوا مواجه میشی که فقط اومدن مشکل رو شرح دادن و بسطش دادن. خب؟ کو راه‌حل؟؟؟ مخاطب ما دنبال راه حله وگرنه خودش مشکل رو میدونه و نیازی به شرح دادن و بزرگ‌تر کردن مشکل نیست! اگه میخوای محتوانویس حرفه‌ای و متخصص باشی حتما این عادت خوب تولید کنندگان محتوا رو در خودش رشد بده که مدام به فکر راه‌حل و ارائه اون به مخاطبین خودت باشی نه شرح سوال!

۹- به چالش کشیدن

مخاطب عاشق اینه که ذهنش به چالش کشیده بشه. اینطوری مرتب باهات همراه میمونه. عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای اینه که گاهی در حوزه مشخصی ذهن مخاطبش رو به چالش میکشه و درنهایت به نتایج جالبی میرسه. شما هم باید این مسئله رو توی برنامه خودتون بذارید تا محبوبیت بالایی پیدا کنید.

تولید محتوای لذتبخش

حرفه ای باشیم

در هر کاری که هستیم و هر جایی که قراره فعالیت کنیم برای رسیدن به موفقیت واقعی و اون چه خواسته ماست باید حرفه‌ای و متخصصانه رفتار کنیم. در حوزه تولید محتوا بهترین راه برای حرفه‌ای شدن بررسی عادت های یک تولید کننده محتوای حرفه ای هستش که میتونه کمک بزرگی بهمون بکنه.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code