Blog

بهترین اپلیکیشن های خدمات بانکی

توسط در اپلیکیشن های موبایلی ژانویه 9, 2023

همراه با نرم افزارهای اختصاصی موبایلی بانک های کشور که عملیات بانکی انتقال وجه و کارهای دیگری چون پرداخت قبوض و… را انجام می دهند نرم افزارهای جانبی دیگری با مجوز بانک مرکزی شروع به کار کردند که جدا از عملیات پرداخت و انتقال پول برای خیلی از بانک های کشور خدمات دیگری را هم به مشتری ارائه می دهند. در اینجا از بهترین اپلیکشن های پرداخت با توضیحاتی مختصر در باره آنها نام می بریم.

۱- اپلیکشن همراه کارت

همراه کارت از اپلیکیشن های خدمات بانکی در سال 1393 است که توسط شرکت تجارت الکترونیک ارتباط فردا و تحت پشتیبانی بانک آینده طراحی و شروع به فعالیت کرد. در این برنامه امکان انتقال پول و کارت به کارت از مبدأ 31 بانک معتبر کشور انجام می شود و قابلیت شارژ انواع سیم کارت های اعتباری موجود، خرید بسته اینترنت، دریافت موجودی حساب، گزارش گیری اعتبارات بانکی، نیکوکاری، استعلام و پرداخت خلافی خودرو در آن وجود دارد.

این نرم افزار امنیت بالایی دارد و ورود به آن با سه روش گذرواژه، اسکن چهره و حسگر اثر انگشت انجام می شود، با این نرم افزار می توانید علاوه بر پرداخت پول به دیگران از دیگران پول هم دریافت کنید، واردکردن اطلاعات کارت با دوربین موبایل به راحتی صورت می گیرد و نیاز به وارد کردن با دست نیست،پس از هر عملیات بانکی پرداخت یا دریافت، رسید آن به صورت تصویری و قابل ذخیره در اسناد حسابداری ارائه می شود و یک کیف پول الکترونیکی دارد که با واریز پول در آن می توانید به امور جاری تان چون پرداخت قبوض، خرید شارژ و بسته های اینترنتی بپردازید.

اپلیکشن همراه کارت

۲- اپلیکشن آسان پرداخت(آپ)

در اردیبهشت ماه سال 1388 توسط شرکت آسان پرداخت با هدف فعالیت در سیستم پرداخت الکترونیکی و ساده سازی آن تحت مقررات بانک مرکزی راه اندازی شد، در ابتدا با کد SSD *733# قابلیت خدمات پرداخت را داشت که بتدریج توسعه یافت و به موقعیت کنونی رسید که خدمات زیادی را به مشتریان ارائه می دهد.

این اپلیکشن ازامکاناتی چون انتقال وجه از طریق کارت به کارت از مبدأ 33 بانک و مؤسسه مالی کشور،خرید شارژ و بسته های اینترنتی،استعلام و پرداخت قبوض آب،برق، گاز و تلفن و سایر قبض های خدماتی، نیکوکاری،کیف الکترونیکی و … برخوردار است. از محدودیت های این نرم افزار، نداشتن امنیت لازم در ورود به آن است و در بعضی مواقع هم کند عمل می کند.

اپلیکشن آسان پرداخت(آپ)

۳- اپلیکشن تاپ

این اپلیکیشن های خدمات بانکی توسط شرکت تجارت الکترونیک پارسیان وابسته به بانک پارسیان در سال 1379 تأسیس شد. از قابلیت های این اپلیکشن بانکی می توانیم به امکانات کارت به کارت بانکی از مبدأ 27 بانک کشور،پرداخت قبوض خانگی، موبایل و خدماتی، خرید شارژ و بسته های اینترنتی، خرید طرح ترافیک، خرید بلیط از بعضی از اماکن، نیکوکاری و… اشاره کرد که از مزیت های آن محسوب می شود.

از محدودیت های این اپلیکشن؛ برای ورود کاربران به آن امنیت خوبی وجود ندارد،وارد کردن اطلاعات اولیه در آن به صورت دستی است و کمی هم کند عمل می کند.

اپلیکشن تاپ

۴- اپلیکشن سکه

این نرم افزار توسط شرکت به پرداخت ملت وابسته به بانک ملت تأسیس شد و از امکانات خوبی چون تراکنش مالی کارت به کارت از مبدأ 28 بانک و مؤسسه مالی کشور،پرداخت قبوض،خرید شارژ سیم کارت های اعتباری، خرید بسته های اینترنتی،پرداخت خلافی خودرو،خدمات بیمه ای،خرید بلیط قطار و هواپیما،رزرو هتل، پرداخت تسهیلات بانک ملت و پرداخت با NFC برخوردار است.

از معایب این برنامه؛ امنیت خوبی در بخش ورود به آن وجود ندارد، وارد کردن اطلاعات مبدأ در آن به صورت دستی است و محدودیت تراکنش مالی از مبدأ بعضی از بانک ها است.

اپلیکشن سکه

۵- اپلیکشن 724

در سال 1389 توسط شرکت پرداخت الکترونیک سامان تأسیس شد، در ابتدا با کد دستوری *724# شروع به فعالیت کرد و سپس با اپلیکشن اندرویدی سه صوت وارد بازار شد و هم اکنون هم با اپلیکشن پرداخت اینترنتی 724 به مشتریان خدمات ارائه می کند. این نرم افزار هم از قابلیت های خوبی چون کارت به کارت بانکی از مبدأ 24 بانک،خرید شارژ سیم کارت های اعتباری، خرید بسته های اینترنتی،پرداخت قبوض،نیکوکاری، کیف پول الکترونیکی و پرداخت خدمات بیمه ای برخوردار است.

از ضعف های این اپلیکشن هم می توانیم به  محدودیت های امنیتی ورود، وارد کردن اطلاعات مبدأ به صورت دستی، عدم ارائه رسید نوشتاری و چاپی و پایین بودن سرعت آن اشاره کنیم.

اپلیکشن 724

اپلیکیشن های خدمات بانکی

قبلا به معرفی اپلیکیشن‌ های کارت به کارت صحبت کردیم اما چنانچه تصمیم دارید سایر خدمات بانکی را نیز با اپلیکیشن روی موبایل خود انجام دهید، محتوای امروز را از دست ندهید. بهترین اپلیکیشن های خدمات بانکی را به شما معرفی کردیم که حتما به کارتان می‌آید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code