Blog

بهترین ایده‌ های تولید محتوا برای وبسایت کودک

توسط در ایده یاب محتوا دسامبر 26, 2020

برخی از دوستان در عرصه خدمات و فعالیت‌های کودکان مشغول هستند. برخی سایت‌ها در حوزه بارداری و بچه‌داری، برخی درباره رفتار با کودکان، برخی درباره آموزش‌های مخصوص به سنین مختلف و… . اتفاقا این مدل سایت‌ها بازدهی خوبی دارند زیرا سر و کارشان با والدین کودک است. والدین همیشه نگران کودکان و نوجوانان خود هستند، پس طبیعی است که به دنبال مرجعی برای کسب اطلاعات باشند. امروز در ایده یاب خدمت رسیدیم تا با ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک، به این قشر از جامعه کمک کنیم. با ما همراه باشید…

ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک

شاید در نگاه اول چیزی به ذهنتان نرسد و ندانید که دقیقا باید درباره چه چیزی بنویسید. اما با کمی تامل و جستجو به نتایج بسیار جالبی خواهید رسید. حال ما اینجا هستیم تا به شما کمک کنیم در وقت خود صرفه‌جویی کرده و از بهترین ایده‌هایی که امروز برایتان آورده‌ایم استفاده کنید.

۱- درباره خواب و بدخوابی کودکان بنویسید

ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک

خواب کودک مسئله مهمی است که اکثر والدین را درگیر می‌کند. البته والدینی که به کودک خود خیلی توجه می‌کنند! معمولا کودکان بدخواب می‌شوند و بیشتر این اتفاقات مربوط به عدم آگاهی است. می‌توانید طی مقالاتی این مسئله را برای خانواده‌ها توضیح داده و به آن‌ها زمان درست خواب را بگویید. اینکه کودک در چه سن و سالی نیازمند چه میزان خواب است و باید حتما یک برنامه درستی برای خواب او درنظر گرفت.

۲- درست کردن فینگرفودها برای کودکان

در واقع خورد و خوراک کودکان مسئله مهمی هستش که خانواده همیشه درگیر آن بوده و هست. ولی با چند ترفند ساده می‌توان این مشکل را تا حد زیادی حل کرد. چگونه؟ شما با تهیه فینگرفود یا غذاهای تزئینی کوچک می‌توانید کودکان را سر ذوق آورده و به آن‌ها غذا دهید. معمولا غذاهایی که ظاهر کمی داشته و زیبا هستند، آن‌ها را راغب به خوردن می‌کند.

۳- غذاهایی که به دندان نیاز ندارند

محتوای سایت کودک

فاصله بین بی‌دندانی تا دندان درآوردن مرحله کاملا حساسی برای کودک و والدین اوست. در این زمان برای اینکه بتوانید به کودک خود غذاهای کمکی بدهید حتما باید غذایی که نیاز به دندان ندارد را شانسایی کنید. برای این منظور شما به عنوان یک سایت مرجع می‌توانید محتوای خوب و دست اولی را تهیه کنید که افراد از آن بهره‌مند شوند.

۴- نحوه بغل کردن نوزاد

نوزاد تازه متولد شده نیاز به بغل کردن دارد اما باید بدانید در شرایط مختلف چگونه او را بغل کنید تا احساس ناراحتی نکند. مثلا وقتی که یک مادر قرار است کودک خود را ساکت کند او را به پهلو بغل کرده و به او شیر می‌دهد یا در زمان گرفتن باد گلوی او، او را به صورت عمودی بغل کرده و بر پست او می‌زند. شما باید درباره تمامی این مراحل محتوای درستی تهیه کنید.

۵- گریه نوزاد نشانه چیست؟

تولید محتوا برای سایت کودکان

یکی از مواردی که مادران را درگیر می‌کند گریه نوزاد است. آن‌ها نمی‌دانند که نوزادشان دقیقا به چه علت گریه می‌کند. زمانی که به او شیر می‌دهند به جای اینکه او را آرام بیابند مجدد شاهد گریه و ناراحتی او هستند. درباره گریه کودکان در زمان‌های مختلف محتوا تولید کنید و به صورت یک راهنما در اختیار کاربران قرار دهید.

۶- حمام کردن نوزاد

روزهای آغازین نوزادی برای انجام هر اقدامی باید احتیاط کنید وگرنه نوزاد خود را دچار آسیب خواهید کرد. یکی از مواردی که مادر باید همیشه در آن دقت و توجه کند، حمام کردن اوست. نوزاد بدنی لطیف داشته و باید با احتیاط او را به حمام برد. اصول حمام کردن نوزاد در دوره‌های سنی را بصورت یک محتوای کامل درآورید. این خود یکی از بهترین ایده‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک است.

۷- عوض کردن پوشک

عوض کردن پوشک بچه‌ها تا سن مشخصی ادامه دارد و مادر معمولا مسئول این کار است. باید نکات کلیدی و مشخصی را برای تعویض پوشک بچه درنظر گرفته شود تا بهداشت و راحتی مادر و کودک در آن درنظر گرفته شود. پس در مورد این مسائل حتما محتوای مناسبی تولید کنید.

۸- اصول مهم در دیدن نوزاد

محتوای سایت برای نوزاد

وقتی کودکی متولد می‌شود همه دوست دارند به ملاقات او بیایند. معمولا در این دید و بازدیدها ماچ و بوسه و بغل کردن نوزاد صورت می‌گیرد که کاری غیر بهداشتی و خطرناک است. می‌توانید درباره اصول و قوانین مهم در دیدن نوزاد محتوا تولید کنید تا خانواده‌ها را از این مسئله مهم آگاه سازید.

۹- قبل و بعد از واکسیناسیون

بیشتر از اینکه کودکان در زمان واکسن زدن نگران باشند، والدین آن‌ها نگرانند از این رو لازم است تا تدابیری برای آن‌ها اندیشیده شود. به والدین بیاموزید که چه کنند و چطور آرامش خود را حفظ کنند. زمانی که آن‌ها جو را آرام کنند مسلما کودکان نیز جو روانی بهتری خواهند داشت و چندان از این موضوع رنج نخواهند برد.

۱۰- الزاماتی درباره بند ناف نوزاد

درباره بند ناف و اینکه چطور باید از آن مراقبت کرد و چه زمانی آن را جدا می‌کنند، محتوا تولید کنید. خیلی از افراد به علت عدم آگاهی اقداماتی را انجام می‌دهند که به ضررشان تمام می‌شود. پس شما بیایید در مورد این مسائل محتوا تولید کرده و به بهترین نحو آن را بنویسید.

۱۱- تغذیه‌های مناسب کودک و ارتباط آن با رفتار کودک

ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک

شما می‌توانید درباره تغذیه‌هایی که در دوره‌های سنی مختلف برای کودکان مفید بوده بنویسید. از خوراکی که بر رفتار و هورمون‌های کودکان اثر منفی می‌گذارد بنویسید و والدین را از درست کردن آن منع کنید.

۱۲- تقویت هوش فرزندان

امروزه والدین از همان زمانی که کودکشان حرف زدن را یاد می‌گیرد سعی در آموزش وی دارند. راهکارهایی را برای افزایش و تست هوش فرزندان جلوی پای آن‌ها گذاشته و به بهترین نحو آن‌ را شرح دهید.

۱۳- استقلال کودک

پدر و مادر مسئول مراقبت و نگهداری کودک هستند و بایدها و نبایدها را باید به او بیاموزند. اما محدودیت بیش از حد برای کودک در آینده آن‌ها را دچار مشکل و اختلال روانی می‌کند. اعتماد بنفس را از او گرفته و او را تبدیل به فردی افسرده می‌کند. از این رو یکی از ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک، این است که درباره میزان استقلال کودک بنویسید.

۱۴- درباره وسواس کودکان بنویسید

آیا تا به حال می‌دانستید برخی کودکان از همان بچگی وسواس را تجربه می‌کنند؟ شما می‌توانید درباره بیماری وسواس در کودکان و راه‌های درمان آن محتوا بنویسید.

۱۵- آموزش موسیقی و رقص

محتوا درباره رقص کودکان

خیلی خوب می‌شود اگر در مورد دنیای هنر و موسیقی و رقص کودکان بنویسید. بسیاری از کودکان از همان ابتدا علاقه شدیدی به این موارد داشته و روحیه خوبی با این موارد کسب خواهند کرد.

۱۶- سوء هاضمه کودکان

کودکان نیز دچار سوء هاضمه می‌شوند و اگر زود از این مسئله باخبر نشوید ممکن است دچار خسارات جبران‌ناپذیری شوید. شما به عنوان تولیدکننده محتوا می‌توانید پیرامون این مسئله و راه‌های درمان آن محتوا تولید کنید.

۱۷- آموزش مهارت‌های اجتماعی

از همان کودکی باید به بچه‌های خود بیاموزیم که چگونه با افراد و محیط بیرون رفتار کنند. در مورد این مسئله مقالات زیادی می‌توان نوشت و تدوین کرد. حتما این بحث را به کرات در سایت خود بیاورید.

۱۸- آداب ابتدایی

درباره آداب ابتدایی مانند احترام گذاشتن، عطسه و سرفه کردن، استفاده از دستمال کاغذی، درست غذا خوردن و … با کودکان خود صحبت کنید. از همان دوران کودکی به آن‌ها بیاموزید که چگونه این کارها را انجام دهند تا شخصیتشان شکل بگیرد. شما می‌توانید در این زمینه نیز محتواهای عالی تولید کنید.

۱۹- رفتار مادر با جنین خود در دوران بارداری

مادر وظیفه سنگینی بر دوش دارد و این وظیفه از همان اولین روزهای شکل گرفتن نطفه، آغاز می‌شود. بسیاری از مادران دوست دارند بدانند که چگونه با جنینی که در شکم دارند، رفتار کنند. درباره این مسائل اطلاعات کافی و جالبی را به آن‌ها بدهید.

رفتار مادر با جنین خود در دوران بارداری - ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک

۲۰- مشکلات طبیعی که در دوران بارداری با آن مواجه می‌شوید

همه ما کمابیش شنیده‌ایم که مادر در دوران بارداری با مشکلاتی رایج مواجه است. حتما درباره این مشکلات رایج بنویسید. مادران در این دوران از هر اتفاقی دچار تشویش و استرس می‌شوند. اگر راهنما و مرجعی مانند شما را داشته باشند و اطلاعات کافی دریافت کنند، دیگر هراسی به دل راه نداده و هر وقت دچار استرس شدند، حتما به شما مراجعه کرده و خیالشان راحت می‌شود.

۲۱- باید و نبایدهای غذایی در دوران بارداری

تغذیه مسئله مهمی است که یک مادر هرگز نباید فراموش کند. تا او به خود نرسد، متاسفانه به جنین او نیز مواد مغذی نمی‌رسد. یکی از بهترین ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک، نوشتن درباره تغذیه سالم و موادی است هرگز نباید در دوران بارداری مصرف شود.

باید و نبایدهای غذایی در دوران بارداری 

۲۲- نوشتن یک راهنمای کامل و مرحله‌ ای

این کار کمی زمانبر است که از نوع بهترین محتواها به شمار می‌رود. آموزش یا راهنمای گام به گام. به عنوان مثال مراحل رشد جنین تا تولد آن را کاملا شرح داده و تمامی موارد لازم در این مسیر را بگویید. یا مراحل رشد نوزاد از لحظه تولد تا ۶ سالگی…

۲۳- چیدمان اتاق کودک

مسائلی که مادران این روزها شدیدا با آن درگیر هستند، چیدمان اتاق کودکشان است. چگونه آن را بچینند که تاثیر مثبت در ذهن و فکر او داشته باشد! شما می‌توانید با درنظر گرفتن بازه سنی کودک، این مسئله را بطور کامل شرح دهید.

۲۴- لباس‌ های مناسب برای هر رده سنی

مسلما لباس‌هایی که در نوزادی باید تن کودک کرد با لباس‌هایی که در ۱ سالگی، دو سالگی و … می‌پوشد متفاوت است. شما باید این مسئله را درنظر گرفته و پیرامون این‌ها مقاله تولید کنید. تولید محتوا برای سایت کودکان بسیار جذاب است اگر دقیقا بدانید دست روی کدام نقاط بگذارید.

لباس‌ های مناسب برای هر رده سنی -ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک

۲۵- با کودکان در هر سنی چگونه رفتار کنیم؟

یکی از بهترین ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک، در حوزه روانشانسی است. اینکه در هر سنی چگونه باید با کودک حرف زد، رفتار کرد و ذهنیت او را شکل داد. چه چیزهایی را می‌توان به او آموزش داد و برای سنش مفید است. در این زمینه حتما محتوا تولید کنید که مادران بی‌صبرانه منتظر چنین آموزه‌هایی هستند.

۲۶- کتاب‌ های مخصوص هر سن را معرفی کنید

در حال حاضر برای هر سنینی، کتابی چاپ شده. مثلا کتاب‌های آموزش تصویری، کتاب‌های رنگ‌آمیزی و … . این‌ها را درنظر گرفته و به معرفی بپردازید تا والدین از آن‌ها استفاده کنند.

۲۷- گفتار درمانی چیست و به درد چه کسانی می‌ خورد؟

درباره گفتار درمانی بنویسید. اینکه چیست و برای چه کودکانی کاربرد دارد. در چه زمانی باید کودک تحت نظر گفتار درمان قرار گیرد. در این زمینه کامل توضیح دهید تا ذهن والدین مشوش نشود و نگران نشوند.

۲۸- بهترین سرگرمی های کودکان

یکی دیگر از ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک، این است که شما درباره وسایل سرگرمی کودکان بنویسید. والدین را آگاه کنید که برای هر گروه سنی چه چیزهایی می‌توانند تهیه کنند. گاهی والدین به اشتباه برای کودکان خود وسایل بازی می‌خرند که روی روحیه آن‌ها اثر منفی می‌گذارد و این در آینده بسیار خطرناک است.

بهترین سرگرمی های کودکان -ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک

۲۹- راهکارهای رفتار با کودک برای مادران شاغل

در حال حاضر اکثر خانم‌ها شاغل هستند و اینگونه وظیفه مادری بسیار سخت‌تر می‌شود. یک مادر شاغل چگونه باید برنامه ریزی کند تا با کودک خود رفتاری سالم و درست داشته باشد؟ این مدل کودکان چگونه رشد می کنند؟

۳۰- چه زمانی به کودکان خود هدیه بدهید

قانون هدیه دادن، قانون مهمی است که اگر به جا نباشد، اثر منفی بر روی کودک گذاشته و او را متوقع می‌سازد. برای این منظور مطالبی مفید تهیه کرده و بنویسید. والدین را آگاه کنید: خوبی که از حد بگذرد، عاقل خیال بد کند!

۳۱- تنبیه کودکان باید چگونه باشد؟

یکی دیگر از بهترین ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک، درباره نظام تنبیه است. هر کسی وقتی اشتباهی مرتکب می شود باید با او رفتاری مشخص داشت. نمی‌توان اشتباه را با محبت جواب داد! اما برخی والدین از حد گذشته و کودک را تنبیه سختی می‌کنند. پس بهتر است مرجعی باشد تا نوع تنبیه را برای والدین شرح دهد. تنبیه باید آموزنده باشد!

۳۲- ماساژ دادن نوزاد

آموزش‌هایی در جهت ماساژ دادن نوزاد وجود دارد، شما می‌توانید در این زمینه نیز محتوا تولید کنید. اتفاقا این نوع محتوا بسیار جالب بوده و افراد زیادی را جذب می‌کند.

۳۳- درباره روش تربیت افراد موفق بنویسید

اگر کمی جستجو کنید، برخی افراد در جامعه در تربیت فرزند بسیار موفق و سرشناس بوده‌اند. می‌توانید درباره زندگی آن‌ها نوشته و الگویی را برای والدین امروزی فراهم کنید. همچنین می‌توانید طی مصاحبه‌های متعدد با والدین موفق، ویدیویی تهیه کرده و در سایت بگذارید. مسلما تولید محتوا برای سایت کودکان حتما نباید متنی باشد.

محتوای سایت کودک

به جرئت می‌گوییم وبسایت کودکان یکی از پربازدیدترین وبسایت‌های دنیاست. اما برای پرترافیک شدن، تنها یک شرط دارد! آن هم تولید محتوا برای سایت کودکان است. چه محتوایی می‌تواند بهترین نوع محتوا باشد؟ ایده ‌های تولید محتوا برای وبسایت کودک بسیر فراوان است و با کمی جستجو به گزینه‌های فوق‌العاده‌ای خواهید رسید. ما در اینجا چند نمونه از بهترین‌ها را جمع‌آوری کرده و نوشتیم. امیدواریم بتوانید با آن‌ها سایت خود را پرمحتوا و پربازدید کنید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code