Blog

تولید محتوا برای سایت های هنری

توسط در ایده یاب محتوا دسامبر 5, 2020

برخی هنرمندان نیز در این عرصه دیجیتال، روی به ساخت سایت یا صفحات اجتماعی کرده‌اند. مسلما بسیاری تمایل دارند از این راه کسب درآمد کنند. برخی به آموزش‌های ویدیویی می‌پردازند و برخی نیز ترفندهایی را یاد می‌دهند. پس نتیجه می‌گیریم که سایت‌های هنری نیز نیازمند محتوای غنی هستند. تولید محتوا برای سایت های هنری نیز روش و ایده‌های خاصی به دنبال خود دارد؛ امروز در ایده یاب تصمیم گرفتیم این ایده‌ها را کنار هم گذاشته و به شما بگوییم.

تولید محتوا برای سایت های هنری

تولید محتوا برای سایت های هنری

هیچ نوع فعالیتی در این دنیای دیجیتال بدون محتوا به موفقیت نمی‌رسد. مسلما ایده های محتوایی برای سایت هنری باعث رشد و ترقی کسب و کارتان شده و افراد را از هنر شما به طور کامل مطلع خواهد کرد. اما اینکه چطور بنویسید که بهترین باشید مبحثی است که امروز با معرفی ایده‌های جذاب به شما خواهم گفت. با ما همراه باشید…

۱- یک روز یک هنرمند

فرقی ندارد چه هنری دارید و در چه زمینه‌ای فعالیت می‌کنید؛ افراد دوست دارند درباره یک روز شما بدانند. از صبح که بیدار می‌شوید دقیقا چه می‌کنید؟ چه فعالیت‌هایی را انجام می‌دهید و چگونه به هنر خود می‌پردازید. شاید آنقدر محبوب باشید که برخی شما را الگوی خود قرار دهند. پس برای اینکه الگوی خوبی باشید، درباره واقعیت‌ها صحبت کنید.

۲- از هنر نقل قول استفاده کنید

من، شما و همه عاشق شنیدن نقل قول آن هم از افراد مشهور و موفق هستیم. می‌توانید از افرادی که نامی بوده و حرفی برای گفتن داشتند نقل قول بیاورید اما پیشنهاد من این است که این نقل قول‌ها را برای شبکه اجتماعی مانند توییتر استفاده کنید. زیرا جوابی عالی دریافت خواهید کرد. مثلا برنامه ریزی کرده و هر روز یک نقل قول در توییتر منتشر کنید؛ حال منتظر بمانید و تاثیر آن را به خوبی ببینید.

۳- حقایق هنر خود را بگویید

یکی دیگر از ایده‌های تولید محتوا برای سایت های هنری، بیان حقایقی است که در دل رازها نهفته است. هر هنری رازهایی دارد که شنیدن آن‌ها، آرزوی علاقه‌مندان است. مثلا آیا می‌دانید هنرمند X در سال ۱۹۰۰ ساز Y را اختراع کرده است؟ یا چنین حقایقی که برای افراد جذاب است. شما با این کار بر اعتبار و برند خود می‌افزایید.

۴- اخبار صنعت هنری خود را دنبال کنید

فکر می‌کنم درمورد تمام کسب و کارها این گزینه را داشتیم. درباره اخبار صنعت خود بنویسید! پس ببینید این مبحث تا چه اندازه مهم است که برای هر نوع کسب و کاری پیشنهاد می‌شود. دنیای هنر نیز اخبار مخصوص به خود را دارد که حتما باید دنبال شود.

ایده های محتوایی برای سایت هنری

۵- هنر گفتگو

یکی از ایده های محتوایی برای سایت هنری، گفتگو کردن است. اما با چه کسی؟ با دو دسته افراد؛ یکی فراد سرشناس مربوط به حوزه هنری شما، دیگری افراد تازه کار جهت حمایت از آن‌ها. اینگونه، کاربران شما درباره زندگی و روش رشد و پیشرفت افراد سرشناس آگاهی کسب کرده و همچنین افراد تازه کار را می‌شناسند و از آن‌ها نیز پیروی می‌کنند.

۶- از پشت صحنه‌ها بگویید

اگر نقاش هستید، اگر خطاط هستید، اگر سفال‌گر هستید و هر هنر دیگری دارید، بد نیست زمانی که فعالیت می‌کنید، فیلمی تهیه کنید که بصورت پشت صحنه باشد و تمام صحیح و خطاهای خود را به تصویر بکشید. اینگونه هم اعتبار خود را افزایش می‌دهید و هم میزان صمیمیت افراد با شما بیشتر می‌شود.

پشت صحنه هنرمند

۷- طرح پرسش و پاسخ

حتما افراد علاقه‌مندی که به دنبال یادگیری هنر شما هستند، سوالاتی در ذهن دارند! شما می‌توانید این سوالات را در یک نظرسنجی یا کمی جستجو در گوگل یافته و به آن‌ها پاسخ دهید. اینگونه، افراد زیادی برای دریافت پاسخ خود به سایت شما مراجعه کرده و به این نتیجه می‌رسند که شما مرجع مناسبی برای دست‌یابی به پاسخ سوالاتشان هستید.

۸- از اینفوگرافیک‌ها کمک بگیرید

همیشه محتوای بصری، کار خود را خوب بلد است پس می‌توان به عنوان یکی از بهترین ایده‌های تولید محتوا برای سایت های هنری از آن استفاده کرد. اگر به هنر خود مسلط باشید، حتما می‌توانید برای آن گزارش تصویری بصورت اینفوگرافیک تهیه کنید. اما اگر نمی‌توانید کمی در گوگل جستجو کنید و اینفوگرافیک‌های زبان اصلی را ترجمه کرده و در سایت قرار دهید.

۹- نکات کلیدی درباره هنر موردنظر

در واقع طرح یک چک لیست در هر کسب و کاری عالی و پرطرفدار است. شما هم می‌توانید بصورت هفتگی چک لیستی از بهترین نکات کلیدی تهیه کرده و در اختیار کاربران قرار دهید. مثلا چک لیستی از باید و نبایدهای نقاشی با رنگ روغن.

۱۰- طرح مسابقات هفتگی

شما می‌توانید با کمک محتوای مسابقه‌ای، چالشی بین کاربران خود ایجاد کنید و با این فرآیند ترافیک سایت را افزایش دهید. چگونه؟
مثلا یک سایت موسیقی می‌تواند در هفته چالش این آهنگ را حدس بزن! بگذارد. یا یک سایت نقاشی می‌تواند نقاشی‌هایی را قرار داده و صاحب اثر را از کاربر درخواست کند. یک بازی مهیج و جالب است که به عنوان ایده تولید محتوا برای سایت های هنری گزینه مطلوبیست.

۱۱- آموزش آموزش آموزش!

هر نوع محتوایی ارزش خود را داشته و تاثیرگذار است. اما در هر صنعتی باید به مبحث آموزش نیز پرداخت! فرقی ندارد در سایت یا اینستاگرام یا هر شبکه دیگر. هر جا که فعالیت می‌کنید به راحتی می‌توانید یک آموزگار باشید. مثالی می‌زنم…
به عنوان یک نقاش، با قرار دادن یک دوربین یا گوشی همراه می‌توانید از مراحل نقاشی کشیدن خود فیلم‌برداری واضحی انجام داده و با توضیحاتی متنی در اختیار کاربران قرار دهید. هر آموزشی بصورت مجازی امکان‌پذیر است؛ کمی سخت می‌شود اما شدنی است! پس از این ایده محتوایی غافل نشوید.

ایده های محتوایی برای سایت هنری

هنرمندان نیز می‌توانند سایت داشته باشند و در دنیای مجازی مشغول فعالیت و کسب درآمد شوند. فقط کافیست در داشتن محتوایی غنی دقت کنند! دست شما برای نوشتن باز است اما باید بتوانید تولید محتوا برای سایت های هنری را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. در این مقاله ایده‌های جذابی را برایتان درنظر گرفتیم که می‌توانید برای مبحث تولید محتوای سایت هنری خود مورداستفاده قرار دهید.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code