Blog

آگهی تبلیغاتی چیست؟

توسط در رپورتاژ نویسی نوامبر 23, 2022

آگهی تبلیغاتی که گاهی از آن به عنوان تبلیغات بومی یاد می‌شود، محتوایی است که به نظر می‌رسد توسط یک مجله، روزنامه یا وبسایت منتشر شده، اما در واقع یک تبلیغ پولی است. از آنجایی که آنها شبیه تبلیغات معمولی به نظر نمی‌رسند، کاربران بیشتر به این نوع تبلیغات توجه می‌کنند و آنها را به گزینه تبلیغاتی خوبی برای مشاغل تبدیل می‌کند. با این حال، کاربران نیز می‌توانند فریب این تبلیغات را احساس کنند، مگر اینکه کاملا مشخص شود که این مدل محتوا نوعی تبلیغ یا به عبارتی رپورتاژ آگهی است.

آگهی تبلیغاتی

اصطلاح “تبلیغات” از ترکیب “تبلیغات” و “محتوا” می‌آید زیرا ترکیبی از این دو است. توسط یک تبلیغ‌کننده برای دسترسی به مصرف‌کنندگان ایجاد می‌شود و برای نمایش محتوا در مجله، روزنامه یا وبسایتی آنلاین هزینه می‌پرازند – که آن را تبدیل به یک تبلیغ می‌کند. با این حال، به طور ویژه ایجاد شده‌اند تا شبیه یک تبلیغات نباشند. در عوض، مانند محتوای محتوای معمولی به نظر می‌رسند که مجله، روزنامه یا وبسایت معمولاً آن را منتشر می‌کند. بسته به جایی که محتوا منتشر می‌شود، می‌تواند حاوی تصاویر، ویدئو، محتوای نوشته شده و پیوندها باشد. در واقع آگهی تبلیغاتی نوعی محتواست که بصورت آموزشی و خدماتی ارائه شده که کاربر با خواندن آن هم اطلاعاتی بدست می‌آورد هم با مرجع تبلیغ دهنده آشنا می‌شود و به آن مراجعه می‌کند.

آگهی تبلیغاتی

مزایای آگهی تبلیغاتی

مزایای اصلی ایجاد یک آگهی تبلیغاتی در مقابل تبلیغات سنتی این است که مخاطبین به احتمال زیاد به تصاویر توجه می‌کنند و محتوا را می‌خوانند زیرا متوجه نمی‌شوند که در حال تماشای یک تبلیغ هستند. هنگامی که بسیاری از مخاطبین یک آگهی را در یک مجله ورق می‌زنند یا به سادگی به یک تبلیغ در حاشیه یک وبسایت نگاه نمی‌کنند، به احتمال زیاد به یک آگهی تبلیغاتی نگاه می‌کنند و 76 درصد از افرادی که آگهی را مشاهده می‌کنند احتمالاً آن را پیدا کرده و به آن مراجعه می‌کنند.

آگهی‌ها جالب‌تر و مؤثرتر در نظر گرفته می‌شوند، زیرا حاوی اطلاعات بیشتری نسبت به یک آگهی سنتی هستند. آنها اغلب حاوی تصاویر، نقل قول‌ها، نظرات مشتریان و محتوای بسیار بیشتری نسبت به تبلیغات سنتی هستند. یک تبلیغ‌کننده می‌تواند زمان بیشتری را صرف ارائه اطلاعات در مورد مزایای یک محصول یا خدمات به مشتریان کند تا تبلیغات سنتی که به جای محتوا بر روی تصاویر تمرکز می‌کند.

نکاتی برای ایجاد یک آگهی تبلیغاتی موثر

تبلیغات همیشه موفق نیست زیرا پتانسیل این را دارند که مخاطبین را از خود دور کند. مطالعه‌ای توسط Contetly نشان داد که دو سوم خوانندگان وقتی متوجه شدند محتوایی که مشاهده می‌کنند واقعاً توسط یک برند حمایت می‌شود، احساس فریب‌خوردگی کردند. یک وبسایت یا انتشارات دیگر نیز با اجازه دادن به محتوای حمایت شده در معرض خطر از دست دادن اعتبار نزد مخاطبان خود قرار دارد.
کیفیت آگهی مهم است. اگر حاوی اطلاعات مفیدی باشد، خواننده از اینکه اینگونه به یک تبلیغ برخورد کرده و اطلاعات مفیدی نیز کسب کرده، راضی است. نکاتی برای ایجاد یک آگهی تبلیغاتی استاندارد عبارتند از:

  1. مطمئن شوید که حاوی محتوای آموزنده و مرتبط است.
  2. به رسانه و قالب جایی که تبلیغ نشان داده می‌شود وفادار بمانید.
  3. شامل یک فراخوان برای اقدام (call to action) است که به مصرف‌کننده اجازه می‌دهد پس از پایان خواندن، کاری انجام دهد.

یک تبلیغات موفق

یک تبلیغات موفق داشته باشید

مسئله مهم اینجاست که آگهی تبلیغاتی به وضوح در جایی از صفحه برچسب گذاری شود. مثلا باید به عنوان «حمایت‌شده»، به‌عنوان «بخش تبلیغاتی خاص» یا زبان دیگری که به وضوح بیان می‌کند که محصول یا خدمات مورد بحث توسط شرکت برای نمایش یا چاپ پرداخت شده است. به این ترتیب، مصرف‌کنندگان احساس نمی‌کنند در خواندن محتوا فریب خورده‌اند. چنین محتوای تبلیغاتی مخصوصا در قالب وبسایت‌ها نقش اساسی ایفا کرده و تاثیرگذار است.

2 دیدگاه
  1. محتواهاتون خیلی وقته سطحی شده و تکراری

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • *

    code

    سبد خرید